Zavrieť

Porady

Bývalý majiteľ bytu mi chodí strhávať meno zo schránky

V dražbe sme kúpili byt, ktorého majiteľkou som na LV od 14.3.2016, bývalý majiteľ odmietol byt odovzdať a ani teraz som sa s ním nestretla, chvalabohu som s bytom vydražila aj nájomníkov, ktorý mi kľúče a všetko potrebné odovzdali. Bývalý majiteľ však permanentne chodí odliepať zo schránky moje meno a lepí tam svoje, nekomunikuje ani s domovým dôverníkom a trvalý pobyt má dávno zrušený, ako postupovať?Mám sa rovno obrátiť na nejaký policajný útvar?Ak áno, na aký?Je nejaký iný postup, ako mu zabrániť v takomto konaní?Vopred ďakujem za odpoveď
3 komentárov     zbaliť
buchač A neprišiel o strechu nad hlavou, má krásnu vilku a ďalšie nehnuteľnosti, čiže je to naozaj len o tom, že je "zlý"
=================
Buď zlá aj Ty.
Nalep na schránku a zvonček menovku s nejakým fiktívnym menom.

-------------------------

Mimochodom...máš dôkazy, že to robí práve dotyčný chlapík ?????
bobovalenka Veľmi pochybujem,že jeho meno mi chodí lepiť niekto iný Navyše vraj vyhlasuje, že to je stále jeho byt sú vo vchode kamery, len na naše schránky ani jedna nesmeruje, jedine vchádzať ho do vchodu môžem čapnúť, to na zázname bude
buchač No ja neviem...mne je síce jedno...ALE tie Tvoje pochyby ma nejak nezaujímajú.

Si zapamätaj jedno...Ľudia sú kuwy ! ... nie raz sú z najbližšieho okolia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zvyčajne má číslo poštovej schránky číslo do ktorej pošta doručuje korešpodenciu, tak načo meno na schránke pre poštu? Ak je číslo domu 1254, číslo vchodu 44 a číslo bytu 4. Pošta doručí korešpodenciu do poštovej schránky s číslom 4. Meno nie je podstatné. Ten kto poslal, vie prečo práve na č. 4. Poštárka by si mala splniť svoju povinnosť. Iné je to pri doporučenej pošte, že?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A ako vies,ze je to byvaly majitel? Ak si ho tam pristihol,tak si si to mal vydebatovat.

    Policia ti asi nepomoze...chce to len cas.
    Ja osobne by som byt v drazbe nekupovala,lebo by mi bolo luto predosleho majitela.Osudy ludi mozu byt rozne...snaz sa ho trosku pochopit,asi tu situaciu tazko znasa...

    N a tvojom mieste by som si meno napisala nejakou fixkou. A mozno by som tam nejaky cas nechala aj tu jeho nalepku aj s jeho menom,mozno ho to uspokoji.
    Po case ho to mozno prestane bavit,alebo sa zmieri s tym,co sa stalo. Ber to tak,ze je to asi nestastny clovek,co sa nemoze zmierit s tym,ze prisiel, mozno nie vlastnou vinou o strechu nad hlavou. Skus sa trochu vzit do jeho nestastnej situacie...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bobovalenka Ja sa vžívam až až, ale pán je neskutočný knecht a o byt prišiel kvôli konkurzu na podnikaní, čo mám zistené vždy podvádzal a podvádza kde môže, podnájomníci podali na neho žalobu a spoločenstvo bytov pred rokom takmer tiež, keďže nepltil čo mal, napriek tomu, že podnájomníci si pekne platili....A neprišiel o strechu nad hlavou, má krásnu vilku a ďalšie nehnuteľnosti, čiže je to naozaj len o tom, že je "zlý"
    arizona Tak sa skuste so spravcom dohodnut o vymene klucov od vchodu. A na schodzi vlastnikov poziadajte ostatnych,aby ho nepustali do vchodu,ak je to iba o zlobe... ale,zmierte sa s tym,ze byty ziskane v drazbe obvykle prinasaju rozne problemy...
    bobovalenka Ďakujem za odpoveď, skúsim, aj keď máme tie dotykové elektronické, tak uvidíme, či sa bude dať. Nemyslím však, že by čokoľvek vyriešilo, keby som si tento istý byt kúpila o mesiac neskôr od realitky, plno bytov je z dražby, ale kupujúci nemá ani šajnu
    sosak No keď máte dotykové čipové kľúče, tie sa dajú jednoducho na meno pôvodného vlastníka v dochádzkovom systéme zablokovať a nedostane sa do vchodu. Kontaktuj správcu, alebo spoločenstvo vlastníkov v tejto veci.
    sito Ako píše sosak, každý kľúč, pípač má svoje evidenčne číslo, nevrátené, stratené treba vyradiť z evidencie. K schránkam sa nedostane, ani k bytom, zlodej. Hádam to je účel pípačov. No ak nefunguje zatvárací systém dveri, alebo dvere nie sú úmyselne uzavreté, pípače sú na ....
    bobovalenka Super,zajtra volám správcovi, toto by mu mohlo klepnúť po prstoch Ďakujem!
    misoft A keď to nepomôže - dobrého kamaráta, ktorý si naň počká a pošle mu jednu dobre mierenú, vzduchom chladenú.....
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Rucne - strucne. !!! Postu by som si nechal aspon pol roka dorucovat priamo na postu.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Písomné oznámenie pošte, že dotyčný tam už nebýva a že si neprajete doručovať jeho poštu, v kópii dotyčnému do krásnej vilky alebo kde má trvalý pobyt.
    bobovalenka Aha, ok,ďakujem! tak toto spravím, aj keď on odo mňa žiadnu poštu nepreberá, ale aspoň bude papier, že som sa snažila, ja rozmýšľam aj nad výmenou schránky/zámky, musím zistiť, či je to realizovateľné

    Bývalý majiteľ bytu mi chodí strhávať meno zo schránky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.