Zavrieť

Porady

splátka iPhone - Orange

Prosím o poradenie. Klient má vo faktúrach uvedené splátky iPhone-1.splátka- z 24., v nasled.fa 2.splátka z 24. atď.
No memám k tomu nič iné. Faktúru za kúpu zariadenia a ani splátkový kalendár. Nemôžem to od klienta na požiadanie získať, tvrdí, že to je tiež všetko čo má. Len faktúru kde uvádzajú splátky.
Ako by ste postupovali s účtovaním, dávali by ste tieto splátky normálne medzi uznateľné výdavky alebo účtovali by ste to ako nedaňové ?
Ďakujem pekne.
4 komentárov     zbaliť
avalik Musi mat nejaku zmluvu k telefonu na splatky, len tak by mu ho nevydali.
maped áno aj som ju žiadala a on nič nemá. Vraj sa pýtal a povedali že to má vo fa. Nespolupracuje, buď klame alebo sa zle pýtal. Tak teraz neviem čo s tým, či to dávať na základe uvedených splátok vo fa do nákladov.
avalik Este pozri na stranke operatora podrobnosti k fakturacii
staffloverka Dať do nedaňových nákladov. Moj klient mal tiez iphone z orange. Fakturu mu nedali fyzicky do ruky pri preberaní telefónu ale poslali mailom. Takze urcite to ma aj tvoj klient na maily. Pri preberani telefonu davaju len blocek o zaplateni akontacie (ale na nom je uvedene ze to nie je danovy doklad ) a tusim dohodu o splatkach. kym nedoda doklady neuctovat alebo dat na nedanove naklady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Az teraz som si vsimla, ze ide o orange ... oni k telefonu vystavuju samostatnu FA, nasledne v ramci mesacnej faktury uvadzaju aj sumu splatky. Hladaj FA s DPH za telefon. Ak uctujes v PU, Kros vydal nedavno navod k tomuto uctovaniu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem avalik, no fa nemám od neho, tak to neviem ako ju od neho získam.
    Dav Jednoducho, nedaj to ako daňový náklad, ale ako položku zvyšujúcu základ dane a informuj o tom podnikateľa.
    maped ďakujem
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    určite má faktúru za telefón a aj zmluvu. Mne tiež trvalo, kým to podnikateľ našiel :-) tam je všetko presne rozpísané.....

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Presne tak ako tvrdí "avalik". Nech zavolá do ORANGE, aby mu poslali FA. Tiež som to už 2x riešila.

    splátka iPhone - Orange

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.