Zavrieť

Porady

Faktúry za mobil - počet

Chcel by som sa spýtať ohľadom faktúr za mobil, som SZČO a môžem si dať napriklad aj 3 faktúry na IČO ? (1x O2, 2x Telekom) ? Vlastne by som platil moju mamininu a priatelkinu faktúru s tým že by to bolo písané na mňa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, čo píšeš, je podvod. Ako súvisia ich telefonovania s tvojou podnikateľskou činnosťou ?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    To by pri daňovej kontrole neprešlo. Už používanie 1 telefónu môže byť predmetom skúmania, či ide o len pracovný telefón, alebo sa využíva aj na súkromné účely a či v pomere 80/20 alebo inom. A zdokladovať 2 čísla jedného operátora bez zamestnancov - ťažko.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matej Zrubec Ďakukjem za vysvetlenie, len som to chcel vedieť a účtovníčka mi povedala že môžem mať 2 paušaly lebo mám zákazníkov aj v O2 aj v telekome a oplati si mať takto dva paušaly, tak som len chcel vedieť či je to takže aspoň v 2 roznych sietach mozem mať. Ďakujem
    Chobot Môžeš mať, nikde nie je zakázané mať aj 3 pušály- u každého operátora jeden. Ak ale bude daňová kontrola, budeš musieť vedieť preukázať, že ich používaš len v súvislosti s podnikaním.

    Tedy keby si naozaj volal z tých paušálov iba klientom, nie je problém mať viac operátorov.
    maska2 tak potom to treba percentuálne upraviť a nedávať 100% a uspokojiť sa trebárs s 50%?
      zbaliť

    Faktúry za mobil - počet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.