Zavrieť

Porady

Prerábka nového potrubia, rozbúranie ma asi zabije :(

Zdravím a zároveň pekne prosím o radu. Po nekonečných peripetiách sa mi konečne podarilo zohnať (dokonca z rodiny z 25 kolena) človeka, murára, ktorý by mal čas mi spraviť kúpeľňu. Avšak má to háčik, ba možno až hák Byt som po predošlých majiteľoch trochu zrekonštruovala a na pláne bola aj kúpeľňa, čo sa sčasti podarilo. LENŽE, keďže nebol dostatok financií pred rokom, dala som si zatiaľ len potiahnuť vodu (chcela som umývadlo inde, než bývalo a tiež namiesto vane kút) a chcela som kút s vysokou vaničkou, čomu samozrejme svoju prácu prisoôsobil vodár. Lenže prešiel rok, mne do oka padol štvorcový kút s nízkou vaničkou a ten som kúpila. A teraz ten hlavný háčik - keď došiel murár,vyjadril sa, že by musel túto vaničku podmurovať asi 30cm, a že to spraví, ale to bude jednak drahšie a jednak to nebude už tak pekne vyzerať, bude ten kút vyššie. Poradil mi spojiť sa s dotyčným vodárom, aby mi to rozrezal, rúrky jednoducho potiahol podľa potreby. Vlastne prerobiť nanovo urobené. Stálo ma to nemálo peňazí a teraz to má celé rozbiť? Mám totiž obavy, či nemôže prerezať rúry (však to len nejak naslepo by rezal, či?) No ako žena priznávam, že sa v tom moc nevyznám a naozaj ma bolí srdce, keď si spomeniem, že som do toho investovala kopec vydretých peňazí a teraz to len tak rozbúra... Prosím vás, stretli ste sa niekto s podobným problémom? Alebo by to nemal byť problém? Vodár je už starší pán, tiež neviem, či to bude vedieť prerobiť, nevraviac o ďalších výdavkoch. Alebo by ste odporučili nechať tak ako je a bude tam teda 30cm schod? Bude to vyzerať blbo? Možno sa s tým nechce murárovi piplať, vravel, že len podmurovanie má na 1 a pol dňa
Veľmi pekne ďakujem za všetky seriózne príspevky tým, ktorí pochopili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ja som to napríklad pochopila veľmi dobre a moja rada znie, keď nechceš zbytočné náklady, tak to neprerábaj. Veľmi jednoduché. Pochopiteľne, keď máš potrubie nad úrovňou podlahy, tak aj nová vanička musí byť nad tým potrubím. Preložené potrubie je zrejme zamurované, takže by musel všetko zasa rozbiť a rozobrať aby sa vrátil na stav pred rekonštrukciou. Veď si vymeň sprcháč za taký ako si mala len novší, krajší alebo nechaj pôvodný. Keďže si už sprcháč kúpila nový, tak ho môžeš skúsiť vymeniť v predajni alebo predať cez bazoš.
    123Tanja321 Práveže ja som kúpila krásny, nový moderný kút , predtým tam mali majitelia vaňu. A ide len o to, že keďže je nízka vanička, tak sa bude musieť urobiť to jej podmurovanie, zdvihnúť ju vyššie, lebo odpad v stene je urobený vyššie.. A že to nebude pekne vyzerať vravel murár. Ale ako som napísala v príspevku, mne sa skôr vidí, že sa mu s tým nechce babrať.Určite nechcem kút predávať ani meniť. Asi to nechám tak. každopádne ´dakujem za názor.
    mareko Tanja, ja súhlasím s murárom. Nebude to pekne vyzerať. Bude to taký hybrid, ani ryba ani rak. Pekné to bude jedine vtedy, keď to všetko vyseká a dá prívod aj odpad do stavu pred rekonštrukciou. To je však iba môj názor

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    urcite by som si to dala urobit funkcne, esteticky a aj bezpecne - 30 cm schod nesplna ani jedno z tychto kriterii
    123Tanja321 No veď to práve
    avalik tak nie je ci riesit, ak si bez rozmyslu kupila sprchovy kut tak sa zariad podla toho co s9 mozes dovolit - ak na to mas financuj jeho odbornu instalaciu, ak na to nemas, tak ho predaj ... zivot nie je o vysnivanom sprchovom kute .... o par rokov bude zase ine v mode

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Toto nie je odpoveď, skôr komentár...alebo ?

    Henten problém je z tých ..."ani z voza, ani na voz".
    Chcela by si, aby bol vlk sýty a ovca celá...lenže bez vedľajších dôsledkov sa ku konečnému výsledku nedostaneš.
    Rekonštrukcia rekonštrukcie je skoro vždy (časovo a nie raz aj finančne) náročnejšia.

    Polož si otázku.
    Bude sa mi to páčiť ?
    Ak odpoveď znie "Áno"..tak nie je o čom diskutovať.
    Ak bude odpoveď opačná...tak hybaj do práce...

    P.S.:
    Návštevy a iné osoby môžeš mať kľudne na háku...ak sa im nebude páčiť, je to ich problém a nech si doma robia tak, ako to im vyhovuje.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    A odpad uz je zamurovany v stene? Len je vysoko? Ved nemusis burat celu kupelnu, stacilo by par dlazdic, dajme tomu prvy rad od podlahy, zasekat novy odpad do potrebnej vysky a nanovo oblozit. Mozno ti zostalo zopar kusov obkladu niekde v pivnici...alebo sa este predava.
    123Tanja321 Áno, odpad je už zamurovaný v stene. Preto mi je ľúto to nanovo vysekávať a prekladať rúry. Že vraj satčí ten kúsok, ktorý treba posunúť, ale práve toho sa bojím, že nejakárúra sa poškodía bude sa to musieť búrať celé

    Prerábka nového potrubia, rozbúranie ma asi zabije :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.