Zavrieť

Porady

Sused chova pod mojimi oknami veľa psov. Môžem sa nejak brániť proti hluku, ktorý psy vydávajú?

Bývame na 4-bytovej bytovke, ktorá má len prízemie a 1.poschodie. Pod oknami našej spálne má sused zriadené koterce s poľovníckymi psami. A teraz tam má okrem dospelých 4 psov aj 8 šteniat, ktoré chová na papiere a na predaj. Čiže tam je neustály štekot, zavíjanie, škrabanie.. Je leto, nedá sa spať pri zavretých oknách. A keďže to máme my pod našimi oknami, to ako keby sme ich aj doma mali, to je taký hluk. My máme malé detičky, ktoré sa tým pádom nedobrovoľne budia ráno o 05:00, kedy sa psy kŕmia, čiže to sme už všetci hore potom.
A teda moja otázka je, či sa môžem voči tomuto stavu vôbec nejak ohradiť? Je to normálne?
6 komentárov     zbaliť
buchač Ohradiť sa môžeš, nakoľko to nie je normálne.
Lenže sused asi nebude veľmi normálny, takže ohradenie sa veľmi nepomôže.

...a ako skončilo sťažovanie sa na obecný rozhlas ???
http://www.porada.sk/t266740-mozem-p...ml#post2726514
natassa22 dakujem haha. rozhlas je potichsie, a otocili to od nasho okna blazniva dedina totok.
buchač natassa22 (Dnes 08:06) blazniva dedina totok.
=====================
Bláznivá dedina - bláznivé konanie.
Ja by som sa prispôsobil.....zvyšok si domysli, variant je naporúdzi hneď niekoľko.
alaya1 co znamena ..."chova na papiere..."
natassa22 ze pri predaju tych psov budu mat ti psy vydane prislusne doklady a preukazy
alaya1 Ved to musi mat aj pes z utulku, - ockovaci preukaz.A ak myslis preukaz povodu, tak tohto chovatela nahlas na ich klub. Skus sa obratit na veterinarnu spravu, mozno by si uspela, ak psov nechova vo vyhovujucich podmienkach, mozu nariadit zmenu. Ale nevidim ani toto velmi slubne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak má byt okná aj na inú stranu budovy, preložiť spálňu ďalej od psov. Na stále zvuky si organizmus zvykne a už ich vníma skôr podvedome. Ak sa Ty ako matka naladíš, že fajn,psy = alarm zapnutý, aj na deti sa prenesie pohodové vnímanie situácie. Ak z toho robíš problém a dusno, prenesie sa aj toto na deti a budú vnímať štekot ako negatívny jav, aj keď im to pôvodne nevadilo. Toto je protipsový postup interný. Protipsový postup externý je zistenie,či má sused chovnú stanicu, alebo množiareň .Na internete podľa plemena v chovateľských staniciach sa dopátraš, či je niekde registrovaný.Potom oznámenie na klub, na obecný úrad, na slobodu zvierat. Len si uvedom, že s tým susedom budeš musieť spolunažívať v jednej bytovke a ak sú Tvoje deti cez deň hlučnejšie, ako psy ráno, tak to bude celkom zábavné bývanie.
    P.S: Bývala som pomerne blízko pri útulku, viem, ako dokáže štekať 84 psov, mám 2 malých vnukov a viem, aký hluk dokážu narobiť oni.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    neviem, ako to v skutočnosti funguje, ale ponúkajú aj na internete možno aj v obchodoch malé aparáty, ktoré zamedzujú štekaniu psov, funguje to na princípe vĺn, ktoré ľudské ucho nepočuje, nestojí to mailand, vyskúšaj, majú dosah na niekoľko metrov,potom už pomôžu len sťažnosti na obecnom úrade, ale najprv by som sa porozprávala so susedom, teda máš viac možností, začni dohodou
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 toto by si skusala na malych steniatkach?
    Terezia13 ale to nie je škodné, to netrhá bubienky, len to vysiela vlny, ktoré asi ukľudňujú, pôsobia, že pes nebreše, ak je pes "vo svorke", jeden povzbudzuje v brechaní druhého, ale tie malé detičky si tiež potrebujú oddýchnuť, vyspať sa, ale ako som písala, skúsila by som najprv dohodnúť sa
    alaya1 Ja taketo "aparaty" nepoznam a ani nepotrebujem spoznat. Inak nepise, ze nevedia spat, ale ze sa budia o 5.00 na stekot.

    My sme pod okmani nemali ziadnych psov a moj syn sa az do 5 rokov budil kazdy den o piatej. Ak by kvoli psom nevedeli spat, tak by nespali aj v noci...aspon si tak myslim.
    buchač Terezia13 (Dnes 12:46) skúsila by som najprv dohodnúť sa...
    ==================
    PES NAD ČLOVEKA POSTAVENÝ !!!
    Terezia13 ja viem, že majitelia množitelia nebývajú veľmi ústretový, veď ide o prachy, ale treba začať najprv tam a potom už len sťažovanie a keďže je tých psíkov dosť, tak by som neváhala využiť aj ten prístroj hlavne kvôli tým deťom, my máme uštekaného vlčiaka rovno pod oknami, oproti ďalšieho maca uštekaného - donedávna boli dvaja - a krížom cez uličku ďalší vlčiak, ale ten sa už umúdril, takže viem, aký problém to je, hoci ma tu všetci poznáte, že ma utrpenie zvierat trápi
    Terezia13 ďakujem aj za ten červený bodík, ale tlak mi to nezvýšilo
    korela Majiteľ psov si musí byť vedomý, že to čo robí, nie je správne. Ak ste štvorbytovka, máte možno správcovskú spoločnosť, skúsiť aj touto cestou a zaangažovať aj ostatných susedov, či s tým súhlasili.
    Ak je umiestnenie tesne pri múre, tak hygiena. Tam sa obráťte tak či tak.
    Deti majú azda prednosť pred psami. A nielen deti. Z akého dôvodu je čas kŕmenia o piatej? Niekoľko šteniat dokáže spraviť dobrý randál s miskami.
    Netrpieť to za žiadnych okolností. Štvorbytovka nie je samostatný RD.
    Nech by skúsil niekto pod panelákom zriadiť chovnú stanicu. Asi sotva. Aký je v tom rozdiel?
    4 dospelí psy pod oknami, bez komentára.
      zbaliť

    Sused chova pod mojimi oknami veľa psov. Môžem sa nejak brániť proti hluku, ktorý psy vydávajú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.