Zavrieť

Porady

kurenie ciernym uhlim

Ahojky, zhaname na zapadnom Slovensku čierne uhlie, jeden predajca (a že ich je málo) ma upozornil, že čierne uhlie mi roztaví kotol. Nechce sa mi tomu veriť. Máme Protherm Bobor, doteraz sme kurili hnede uhlie a drevo. Máte skúsenosti s týmto palivom, poprípade aj v kombinácii s kotlom? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Internet vraví, že tieto kotly sú aj na čierne uhlie.

    Pri určitých informáciách nie je práve vhodné interesovať sa na nete.
    Za lepšiu variantu a určite aj presnejšie informácie by som kontaktoval priamo výrobcu, v tomto prípade viď link
    http://www.protherm.sk/pre-nasich-za...dex.sk_sk.html

    Predajca s uhlím síce môže niečo vedieť, no na jeho info by som sa nejak veru nespoliehal.
    kacenka6689 aj ja som pozerala na nete, a našla som, že tieto kotly su aj na cierne uhlie....
    misoft Tak potom povedz predajcovi, nech sa stará o obchod a nie o tvoj kotol. Že jeho "rozumy" nepotrebuješ, i tak vie prd....

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Čierne uhlie má vyššiu výhrevnosť, ako hnedé, menej výhrevné uhlie. Zvykne sa miešať čierne uhlie s hnedým, kvôli úsporám čierneho uhlia, ktoré je drahšie a kvalitnejšie. Určite nehrozí roztavenie niektorej časti kotla, či roštu, alebo článkov, sú predsa z liatiny.
    kacenka6689 to vsetko vieme, je vyhrevnejsie (prctoo chceme :-) a inac si ma ukludnil ;-)

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ale, ver tomu! Všetkého moc škodí. Doteraz, ak si priložila štyri polienka a jeden kúsok hnedého? Čierneho stačí jeden kúsok a jedno polienko. Prsty ešte máš, teda aspoň na jednej ruke, že? Kombinácie???
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenka6689 o čom je ten záver? nemá to zmysel....
    buchač ALE má...
    Len musíš Sita vedieť čítať...
    Vysvetľovať nemienim....
    kacenka6689 vidim, ze mas nejaky problem a internet ti pomaha ho vzladat, potom asi netrpia clenovia tvojej rodiny. Soma rada, ze som ti mohla aspon takymto sposobom pomoct ;-)
      zbaliť

    kurenie ciernym uhlim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.