Zavrieť

Porady

Vhodné GPS bez funkcie lokalizácie policajných radárov a stacionárnych radárov

Pekný deň všetkým prajem..:-) potrebujem radu. V polovici augusta odchádzam do Švajčiarska. Cestujem svojim autom. Samozrejme, riešim GPS navigáciu, a teda potrebujem radu. Vo Švajčiarsku je nariadenie vlády, kde zakazuje GPS s POI funkciami resp. GPS bez funkcie lokalizácie policajných radárov a stacionárnych radárov. Bez navigačky sa tam samozrejme nedostanem. A teda neviem aký typ navigácie si mám zakúpiť. Či navigáciu priamo do auta, a keď áno, vie mi niekto poskytnúť info, že aká je dobrá s aktuálymi mapami a bez uvedených funkcii, alebo softwer SYGIC do mobilu, ale ten vyžaduje pripojenie na net, a idem do Alp, čiže mám z toho obavy. Viete mi proste niekto poradiť, akú GPS si mám zakúpiť alebo nainštalovať bez problémov dostať sa z bodu A do bodu B, ale hlavne bez odobratia vo Švajčiarsku policajtami GPS+pokuta.
Ďakujem všetkým za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
lujza.j "Bez navigačky sa tam samozrejme nedostanem"som sa dobre pobavila
Petra1234 Poprosím k téme..:-)nie som zvedavá na tetu od pc doma, ktorá len možno ticho závidí..
lujza.j Ale bóžiku nepovedz.....len sa nepokakaj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    sygic nevyžaduje pripojenie na net. je to offline navigácia. a modul s možnými výskytmi radarov je nutné/možné dokúpiť.

    myslím, že to príliš riešiš... Choď radšej vlakom, budeš mať pokoj od policajtov
    Petra1234 Ďakujem za odpoveď. Ja nemám pocit, že to príliž riešim, zvlášť, ak mi na CH hraniciach odoberu GPS alebo uvalia pokutu 150,--CHF, čo je dosť. A vlak prenechajme tým, ktorí nevlastnia auto, poprípade si netrúfnu na cestu do zahraničia. Ale aj tak ďakujem.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    sygic mne vyhovuje úplne najviac, za 20e nič lepšie nieje, máš to stále zo sebou, je offline čiže net ti netreba. Mapy sú presné, všetko nastavíš ako potrebuješ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra1234 Ďakujem, som v tomto nováčik..ako vodička som dobrá. ale priznám sa, že zatiaľ som jazdila len po SK a max. trasa Bratislava - Viedeň. Naposledy keď som bola v Zurichu, tak to značenie nebolo celkom jednoznačné..samozrejme, ja som bola len prísediaca...-)
    allgreen Ked idem niekam do neznáma,prejdem si trasu cez google mapy v tom 3D móde, výjazdy, križovatky potom sa mi ide ľahšie.
    Petra1234 A nevies ako je to s vodicakom SR? Tym myslim prechod cez Svajciarske hranice? Prejdem nan ako turista? Ci musim mat medzinarodny vp, popripade mat nasjskor pracovne povolenie a tak jazdit vo Svajci na vocicak SR.
    allgreen To ti neviem presne povedať ale sused chodil 7 rokov do švajcu na maliny a nevravel žeby niečo vybavoval ohladom VP.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mam Sygic premium v mobile,tam je moznost upozornenia na radary odinstalovat,ci vypnut .
    Pokial nie su upozornenia aktivovane,policia ta nemoze pokutovat. Ani ta nemoze pokutovat,ak takuto funkciu v navigacii mas,ale nepouzivas ju.

    V zakladnych verziach navigacie ,myslim ani nie su upozornenia tohto typu.

    Doplnenie :
    http://magazin.navigaciavmobile.sk/t...vo-svajciarku/

    ...12. Čo musím urobiť, ak moje GPS zariadenie obsahuje funkciu varovania s databázou bodov cestných radarov?
    V prípade, že vaše GPS zariadenie obsahuje túto databázu a má funkciu varovania pred rýchlostnými kontrolami, je nutné túto databázu z pamäte zariadenia vymazať.
    ...

    Vygoogli si kontakt na tvorcov Sygic a zadaj im svoju otazku, urcite ti odpovedia a poradia.Mam dobre skusenosti,odpovedali mi v kratkej dobe a vysvetlili moj dotaz
    Naposledy upravil arizona : 06.08.16 at 12:21
    jslancik Presne tak. Ale možno v Švajci je to iné...
    Petra1234 Ďakujem.-)

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mam dojem, ze aj u nas je to zakazane, ale ako sa da skontrolovat...?
    Uz pred x rokmi som mal polosmartfon s navigaciou, teraz to ma uz kazdy mobil a uplne mi staci.
    Takisto ako allgreen pred cestou si nastudujem trasu cez googlovske mapy.

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Ja používam igo8 navigáciu a tam buď vypneš v menu signalizáciu stacionárnych radarov alebo si priamo z sd karty, kde sú nahrané mapy nájdeš adresár ,,speedcam,, a v nom vymažeš databázový súbor. A v navigácii sa už radary neukážu.

    Ale ináč tam kde si kúpiš navigáciu ti s týmto určite pomôžu.

    Vhodné GPS bez funkcie lokalizácie policajných radárov a stacionárnych radárov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.