Zavrieť

Porady

Ako prepojiť dáta z viacerých excelov do jedného sumárneho ?

Ahojte,

chcem vás poprosiť o pomoc so zlúčením dát. Príklad: 20 zamestnancov = 20 excelov, vo všetkých je identická tabuľka (výkon, čas, rôzne aktivity ...) Údaje potrebujem zlúčiť do jedného excelu, ktorý bude mať rovnakú tabuľku akurát sa tam budú zlučovať dáta automaticky s ostatných. Excely sú uložene v jednej zložke.

Ďakujem

prílohu som odstránil, ak bude potrebná opätovne napíšte mi.
Naposledy upravil pepsinko : 08.08.16 at 08:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Zlúčenie viacej zošitov (súborov z jedného adresára) do jedného, nie je žiadny problém cez PowerQuery do 2010 a 2013 sa dá nainštalovať ako doplnok (v 2016 je takýto vstup automaticky vo verzii). Ak by ste chceli takéto riešenie, prosím pridajte jeden vzorový súbor, so skutočnou štruktúrou a vymyslenými údajmi (aspoň dva riadky). Spojená tabuľka môže byť na liste, a môže sa použiť ako vstup pre kontingenčné tabuľky a grafy. Príklad je priložený 160806. Programové riešenie 160807.
    Naposledy upravil mepex : 13.08.16 at 18:24
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pepsinko využívam office 2013 bez doplnku, jeho inštaláciu budem musieť overiť cez našich ITčkarov.

    Existuje aj iný postup, kde nie je potrebný doplnok alebo office 2016 ?

    Ďakujem

    @príloha je uvedená vyššie
    mepex Existuje - naprogramovať celé zhranie.
    pepsinko viete mi s tým pomôcť ? poslať mi link na nejaký postup (samozrejme hľadal som kde sa dalo) , alebo zdieľať obrazovku, pripadne PrtScn ...
    mepex Naprogramoval som Vám to, aj spolu s výstupnou kontingenčnou tabuľkou. Dúfam, že k spokojnosti. Príloha v mojom príspevku 160807.
    pepsinko Ďakujem veľmi pekne, večer sa na to pozriem
      zbaliť

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Ahoj, nie je mi celkom jasné čo myslíš pod pojmom "zlučovanie"...
    Ak tým myslíš spočítavanie dát z podriadených zošitov (v Tvojom príklade zošitov 1-5) do nadriadeného zošit (sumar) tak je riešenie pomerne jednoduché - vzorec.
    Konkrétne vzorec v nadriadenom zošite ktorý odkazuje na príslušné bunky vo všetkých podriadených zošitoch.
    Napr. v bunke E7 nadriadeného zošita (sumár) je to vzorec ='1'!E7+'2'!E7+'3'!E7+'4'!E7+'5'!E7 ktorý spočíta hodnoty buniek E7 v zošitoch 1-5.
    Príslušný vzorec potom potom stačí "natiahnuť" do ostatných buniek nadriadeného zošita (v Tvojom prípade je to trochu komplikované keďže používaš skryté riadky, do tých som radšej nesiahal).
    Na základe Tvojich zošitov som vytvoril nasledujúci súbor. Bunky so vzorcami ktoré som doplnil sú naformátované na červeno.
    Vzorce si môžeš zobraziť voľbou "Vzorce-Zobraziť vzorce" (klávesová skratka Ctrl+,)
    Ak som niečo nesprávne pochopil tak sorry.

    PS: Samozrejme že po pridaní akéhokoľvek ďalšieho podriadeného zošita, alebo po zmene názvu týchto zošitov, treba vzorce upraviť.
    Na úpravy poslúži napr. Word alebo Notepad a ich funkcia "Nahradiť".

    Ako prepojiť dáta z viacerých excelov do jedného sumárneho ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.