Zavrieť

Porady

Platba 4849 eur v hotovosti a pokladni 3700 eur

ahojte, iste všetci poznáte, keď konateľ nemá potuchy o zostatku v pokladni a uhradí zo svojich peňazí v hotovosti, ako sa stalo teraz nám na firme a neviem, ako to zaúčtovať, poradí niekto? Fa som zauctovala 042,343/321 a ID 022/042 v sume 4849 eur a chcela som spraviť úhradu, ale v pokladni je len 3700 eur, čo s tym mozem teraz robit? dakujem za kazdu cennu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    treba prestať:
    1. používať pokladnicu 211 na hotovostné nákupy
    2. miešať krátkodobé pôžičky tam kam nepatria

    konateľ ako aj zamestnanci vykonávajú v mene firmy bezhotovostné alebo hotovostné nákupy tovarov a služieb.
    Vyúčtovanie:
    5xx / 333, 365
    Úhrada záväzku voči konateľovi alebo zamestnancovi
    333, 365 / 221

    Účtovné a daňové zákony + postupy účtovania ponechávajú veľkú volnosť pri platobných operáciách v záväzkovom práve.

    Ja ako konateľ môžem zaplatiť hotovostný záväzok za firmu z vlastných peňazí a následne to vyúčtovať čím vznikne firme záväzok voči mne. A podľa záväzkového práva v takmto prípade nejde o pôžičku.

    Ak by toto spochybňovali nejaké "TETY" z FS, tak nech sa pripravia na súdne konanie. Aj ten posledný okresný súd v tom najmenšom meste to rozhodne v môj prospech. Daňové "TETY" si zvykli v posledných rokoch strkať nos do platobného styku a záväzkového práva aj v prípadoch keď to nemá žiaden vplyv na základ dane.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja robím "pôžičku od konateľa" a vkladam do pokladne 211/365... vačšiu čiastku a potom sa z toho odpočítava kasa postupne. Alebo tu platbu by som ešte prípadne dala, že rovno uhradil 321/365 a ked bude dosť v kase, tak sa to s ním vyrovná
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 lenze hotovostne vklady su predsa zakazane, mozu sa len bezhotovostne prevody robit, to uz plati viac ako rok...niekedy som to takto robila aj ja, teraz ma napada 321/365 ID
    zk24 jasne, dik za pripomenutie. Tak ten druhy pripad by som zvolila
    cinky16 len ci to tak moze byt 321/365
    mondes áno, aj ja to takto robím. A až budeš mať peniaze v pokladni, tak to vyrovnáš 365/211
    cinky16 hotovostne? ja som citala, ze len bezhotovostne sa moze
    Replasťačka Ja tiež účtujem 321/365, zatiaľ bola kontrola len na DPH a bolo všetko v poriadku. Úhrady boli prevedené vkladom na účet dodávateľa.
      zbaliť

    Platba 4849 eur v hotovosti a pokladni 3700 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.