Zavrieť

Porady

Liatinový hrniec

Starý, 80-ročný liatinový hrniec, znútra posmaltovaný, je miestami poškodený. Dali by sa obité miesta nanovo posmaltovať? Robí sa také niečo na Slovensku? Je inak veľmi pekný, veľký 20 l.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bežne sa smaltujú vane. Cenu smaltovania nie je problém zistiť si na nete.
    Pokiaľ by sa jednalo o smaltovanie hrnca samotného, ja osobne by som si veľmi rozmyslel, či do toho pôjdem.
    Myslím si, ba som presvedčený, že v domácich podmienkach nie je možné smaltovanie hrnca do takej podoby, aby bol hygienicky v poriadku.

    Takýto hrniec sa dá ešte ako tak využiť na sterilizáciu pri zaváraní...alebo sa bude pekne vynímať ako kvetináč pre vhodnú rastlinku v záhrade...
    mandyla Práve o to mi ide aby bol hygienicky nezávadný, použiteľný lebo teraz v ňom umývam topánky do záhrady a záhradné náradie. Je však veľmi pekný a chcela by som mať k nemu iný vzťah ako k nejakej haraburde. Napr. výborne by sa v ňom varil slivkový lekvár. Ako dekoratívny predmet sa mi nehodí, skúšala som s jeho "bratmi", menšími, nepasujú. Zvonka je tiež smalt, modrý.
    buchač Na varenie lekváru si zožeň medený kotlík...
    Je síce drahší, no jedna sezóna varenia a budeš ma velebiť...

    Ja mám, zdedil som...fasácky sa v ňom varí lekvár...a guláš v ňom pripravený je fantastický.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Epolex email profi S2321 - farba schválená pre nátery povrchov potravinárskych zariadení, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, odoláva teplotám do 120 C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.