Zavrieť

Porady

Môže obchodna spolocnost poskytnut dlhodobu pozicku inej obchodnej spolocnosti?

Môže obchodna spolocnost s.r.o, a.s., ktora nie je bankou poskytnut dlhodobu pozicku inej s.r.o., s ktorou nema majetkove ani ine prepojenie?V OR nieco take ako posyktovanie poziciek zapisane nema. Na aky ucet by sa uctovala poskytnuta dlhodoba pozicka inej PO(bez majetkoveho prepojenia? 067?Pripadne ak to nie je mozne viete mi poradit zakony, paragrafy, ktore by to uzrejmili? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    7kraska Dakujem, nieco podobne som citala aj v publikacii pani Cenigovej ale to mi nedava odpoved na to, ci to musi mat spolocnost zapisane v OR, pripadne, ci sa nieco taketo da zapisat bez toho aby islo o banku.
    martinez ak je to zapisane v OR, je to len plus... firmy si vsak navzajom velmi casto poziciavaju financne prostriedky aj bez zapisu takejto cinnosti v OR... ak poziciavanie penazi nie je cinnost, ktoru pravidelne prevadzkujete, t.j. Vasa firma sa bezne nezivi popri inom aj poziciavanim financnych prostriedkov, tak pri jednorazovom pozicani penazi podla mojho nazoru nie je potrebne, aby ste to explicitne museli mat uvedene v OR ....
    7kraska Dakujem za nazor
      zbaliť

    Môže obchodna spolocnost poskytnut dlhodobu pozicku inej obchodnej spolocnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.