Zavrieť

Porady

Poštovné+balné na vystavenej faktúre - účtovanie

Dobrý deň,
vystavujem faktúry s poštovným+balným. Keďže som nevedela, či účtovať celú sumu na 604, alebo sumu poštovného na 602, napísala som dotaz na drsr. Odpísali mi, že poštovné sa má účtovať na 315 a párovať s poštovným, ktoré som zaplatila. Ale v tom prípade by som sumu musela rozpísať zvlášť na poštovné a zvlášť na balné aby sa mi to spárovalo so zaplateným poštovným. A to nevravím o tom, že ak by som nedostala všetky doklady z poštovného od majiteľa, zostane mi to na 315. Zdá sa mi to moc komplikované.
Ako to účtujete vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Robí sa to aj tým spôsobom, ale len ak to poštovné je vyúčtované presne v tej výške, ako je zaplatené na pošte. Ja som sa o tom radila s mojou audítorkou, pretože u nás je to o paušále a nezodpovedá to vždy skutočnej hodnote, takže by som to nikdy nedopárovala cez 315 ... účtujeme to na 602. Nedávam to do 604. A poštovné na 518.
    martinez ano, ja by som tiez tak postupoval, ale k tomu postovnemu na 602 by mala ist DPH, ak ste platitelom DPH (aj ked na 518 to mate bez DPH)... ide o to, ze to postovne nakupujete vo vlastnom mene na iny ucet a podla §9,4 ZoDPH plati, ze ste postovne prijali a dodali. A kedze nie ste posta, tak to postovne nemozete oslobodit od DPH podla §28 ZoDPH, lebo nesplnate podmienku zakona 507/2001 Z.z. o postovych sluzbach... to je moj nazor
    Iwett Áno, poštovné je s DPH. Tak som si to uprepisovala na 315, potom na 604, že to bude súčasť tovaru a teraz na 602....dúfam, že to už bude dobre, lebo 2 dni prepisujem, to je byrokrcia....ako keby nebolo jedno na akom účte to sedí

    Poštovné+balné na vystavenej faktúre - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.