Zavrieť

Porady

Odvolanie zástupcu vlastníkov

odvolanie zástupcu vlastníkov zo 16 bytov kolko hlasov treba aby bol odvolaný na schodzi
Doplnene:
bola som nepravoplatne odvolaná ako zástupca vlastníkov čo mám robiť ako postupovať?
Naposledy upravil ivka70 : 12.08.16 at 11:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Načo sa hrabeš do tej funkcie, keď ťa vyslovene 6 ľudí nechce a zvyšok to má na háku? Čo ťa tam drží? Nechaj to niekomu inému. To nie je žiadna prestížna funkcia alebo pocta, byť zástupcom vlastníkov.

    A načo zakladáš novú tému?

    Témy som ti spojil.
    Naposledy upravil Chobot : 12.08.16 at 11:22

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Aj na odvolanie stačí nadpolovičná väčšina prítomných hodinu po začiatku schôdze. Takže ak boli na schôdzi 9-ti a s odvolaním súhlasili 6ti, tak si odvolaná.
    mackoivan zmenil som minusku na plusku, ale neviem či dobre - možnože v domoch pod správou môžu odvolať zástupcov (dôverníkov) aj nadpolovičnou väčšinou prítomných- nemám to preštudované - myslel som záatupca vlastníkov = predseda SVB

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Keďže si bola len zástupca vlastníkov zodpovednosť za dianie vo vašom dome nesie správca vášho domu so súhlasom jeho spoluvlastníkov, vlastníkov bytov v ňom na základe zmluvy o výkone správy domu.

    Zákonom stanovené práva a povinnosti sú uvedené tu:

    "Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len „schôdza vlastníkov”). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14."

    Keď si pozorne prečítaš poslednú vetu zistíš, že si vlastne zo zákona poskok, stykač, fackovací panák. O všetkom v dome rozhodujú vlastníci bytov v dome na schôdzi vlastníkov bytov, prípadne písomne, aj o ich zástupcovi voči správcovi domu.

    Daj na Chobotové slová!
    mackoivan "O všetkom v dome rozhodujú vlastníci " Sito - bárs by si mal pravdu- tá je však taká, že väčšinou rozhoduje úzka skupina ľudí a ostatní na to zvysoka s.. kašľú Možnože tázateľka patrila tiež k "úzkym"

    blokn je offline (nepripojený) blokn

    blokn
    ...myslim, ze zastupca vlastikov je to narocna a nevdacna funkcia. nebranil by som sa odvolaniu. len rozmyslat, je niekto novy, mladsi na prevzatie tejto funkcie? alebo po odvolani zastupcu vlastikov potopa? pozor, vsetko nieco stoji a musia to zaplatit vlastici
    sito 100 %, tisíc bodov, aj plus, ak by chýbalo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Nikde nevidím ani len zmienku o Zástupcovi vlastníkov bytov...
    mackoivan
    mackoivan "oprav si to SVB" -vôbec nechápem ako sa táto reakcia dostala do otázok (-: žeby hacker buchač? (-:
    Chobot Nie, ja som spájal témy, lebo bunkovka založila k tomuto 2 témy. A tvoj príspevok sa asi stratil a vyzeral ako nová téma. Už som ho presunul.
      zbaliť

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    na odvolanie je potrebných 9 hlasov.
    Potom na zvolenie nového zástupcu, je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných na zhromaždení- (čiže: napríklad aj traja z piatich) -hodinu od začatia zhromaždenie sa s voľbou čaká
    mackoivan platí pre SVB

    bunkovka je offline (nepripojený) bunkovka

    bunkovka
    Dňa 14.9.2015 som bola nepravoplatne odvolaná ako zástupca vlastníkov bytov 6 vlastníkmi zo 16 vlastníkov ako mám postupovať, aby to bolo po právnej stránke v poriadku Prítomných bolo 11 ale 5 boli proti,mne tu nejde o nič už som sa s tým zmierila zástupcom som bola 20 rokov ale do budúcnosti aby sa podoné chyby v hlasovaní nestavali
    Naposledy upravil bunkovka : 12.08.16 at 11:24
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Prečo si opätovne položila otázku s rovnakým problémom?http://www.porada.sk/t287874-odvolan...ml#post2880099
    Toto si preštuduj http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    buchač som bola nepravoplatne odvolaná ako zástupca vlastníkov bytov 6 vlastníkmi zo 16 vlastníkov ako mám postupovať, aby to bolo po právnej stránke v poriadku Prítomných bolo 11 ale 5 boli proti,
    ==================================
    Na základe prítomných vlastníkov si bola PRÁVOPLATNE ODVOLANÁ.

    Ako postupovať po 20 rokoch ?
    1. Najprv preštudovať zákon...lebo pri tej Tvojej neznalosti si jeden môže domýšľať, že ako to vlastne v baráku vyzeralo.

    2. Ser na susedov a užívaj voľno...
    Chobot Podľa tohto popísaného bolo odvolávanie v poriadku. 6 za odvolanie, 5 proti. Väčšina bola "za", tak ťa právoplatne a v poriadku odvolali.
    mareko To má aký význam, riešiť to 11 mesiacov po odvolaní ... nepochopila som to
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    upresni otázku, toto je o ničom. Čo znamená neprávoplatne, prečo, čo tomu predchádzalo. Lepšie to rozpíš.
    Martuk no keď ta ako zástupcu vlastníkov nechce skoro polovica, tak tam asi nebude všetko v poriadku. Neskúšala si sa spýtať, prečo ťa nechcú ako zástupcu vlastníkov?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    § 14

    (1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku. Oznámenie o schôdzi vlastníkov spolu s programom schôdze musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome minimálne päť pracovných dní pred dňom konania schôdze. Výsledok hlasovania oznamuje ten, kto schôdzu vlastníkov zvolal, a to do piatich pracovných dní od konania schôdze vlastníkov spôsobom v dome obvyklým.

    (2) Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome jeden hlas pripadajúci na byt alebo nebytový priestor v dome. Ak je byt alebo nebytový priestor v dome vo vlastníctve viacerých osôb, môžu uplatniť svoje hlasovacie právo len ako celok.

    (3) Schôdza vlastníkov je uznášaniaschopná, ak sú prítomní vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome, ktorí majú aspoň dve tretiny hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Na prijatie rozhodnutia na schôdzi vlastníkov je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny hlasov prítomných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak odseky 4 a 5 neustanovujú inak. Ak schôdza vlastníkov nie je ani hodinu po oznámenom začatí schôdze vlastníkov uznášaniaschopná, je na prijatie rozhodnutia potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome; to neplatí, ak sa hlasuje podľa odsekov 4 a 5, § 7a ods. 1, § 7c ods. 2 písm. i) a ods. 3, § 8a ods. 1 a 6, § 8b ods. 2 písm. i), § 10 ods. 1 a § 16 ods. 3 a 4.

    ...atď

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackoivan § 7c ods. 2 písm. i) = Dobrovolná dražba a ods. 3, = Odvolávanie predsedu
    Odsek 2 parag. 7c, ktorý pojednáva o voľbe, sa vo vínimkach nenachádza, takže platí voľba nadpolovičnou väčšinou prítomných
    sito buchač len doslovne citoval zákon 182, § 14, tri odseky, ktorý je platný pre obe formy správy. Ustanovenia v § 7 až 7d s týkajú SVB, že?
    mackoivan neštudujem zákon, čo sa týka o domoch pod správou - myslel som že aj toto tu je len o SVB- takže dôverníkov možno odvolávať aj nadpolovičnou väčšinou prítomných - dobre vedieť- takže potom aj členov rady?
      zbaliť

    Odvolanie zástupcu vlastníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.