Zavrieť

Porady

Dochádzka zamestnanca

Prosím poraďte, ako vykázať dochádzku zamestnancovi, ktorý je na služobnej ceste?Vyšleme zamestnanca na služ. cestu do ČR, ktorá trvá 2 dni: 1.deň 4 hod. a 2.deň 2 hodiny. Ako sa mu vypočíta mzda? Môžeme mu vykázať, že odpracuje 8 hod./deň pri tejto pracovnej ceste a pri 40 hod. týždni? Ako správne? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zlati
    Prosím poraďte, ako vykázať dochádzku zamestnancovi, ktorý je na služobnej ceste?Vyšleme zamestnanca na služ. cestu do ČR, ktorá trvá 2 dni: 1.deň 4 hod. a 2.deň 2 hodiny. Ako sa mu vypočíta mzda? Môžeme mu vykázať, že odpracuje 8 hod./deň pri tejto pracovnej ceste a pri 40 hod. týždni? Ako správne? ďakujem
    SC patrí medzi odpracované dni. ZA čas na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.
    Naposledy upravil Tweety : 26.06.06 at 10:37

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Zlati - málo údajov si poskytla - ale správne Tweety načrtla - s tým by si mala začať. Neviem odkiaľ vyšiel zamestnanec či z Košíc či Malaciek, lebo SC začína v čase odchodu z práce - ale čas ZSC prechodom cez hranice...preto neviem, či tie 4 a 2 hodiny sú čas ZSC či celkovo SC a či potom ako skončila ZSC nebol na nákupoch či na koncerte kapely...

    Zlati je offline (nepripojený) Zlati

    Zlati
    Aj ja som si myslela, že SC patrí medzi odpracované dni. Na SC vyšiel zo Serede ráno o 7hod do Dukovian ČR. Rokovanie má poobede 4 hodiny, prespí tam a na druhý deň má rok. ráno 2 hod. Odchod späť je o 12hod z Dukovian.
    Jedná sa mi o vykázanie dochádzky, zamestnanec pracuje 8 hod. denne, môžem mu teda do dochádzky vykázať že odpracuje 1.deň 8 hod a 2.deň tiež 8 hod?Za čas strávený na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zlati
    Aj ja som si myslela, že SC patrí medzi odpracované dni. Na SC vyšiel zo Serede ráno o 7hod do Dukovian ČR. Rokovanie má poobede 4 hodiny, prespí tam a na druhý deň má rok. ráno 2 hod. Odchod späť je o 12hod z Dukovian.
    Jedná sa mi o vykázanie dochádzky, zamestnanec pracuje 8 hod. denne, môžem mu teda do dochádzky vykázať že odpracuje 1.deň 8 hod a 2.deň tiež 8 hod?Za čas strávený na SC dostane náhrady podľa zákona o CN.Ďakujem
    Odpoveď máš v príspevku č.2. Dochádzka ako by odpracoval celú zmenu.

    pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

    pavel9
    môj názor. Ak odišiel o 07:00 hod z miesta výkonu práce počíta sa mu plný obvyklý pracovný čas, t.j. 8 hodín, Na ďalší deň zas od zvyčajného začiatku pracovného času a potom do skutočného návratu do miesta zamestnania. Podľa toho sa mu počíta aj cestovná náhrada. Je nemožné zistiť skutočný koniec pracovného času keď je mimo miesta výkonu práce.

    Dochádzka zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.