Zavrieť

Porady

výpočet odstupného pri 2 smennej prevádzke.

Idem vypočítavať odstupné, akurát mi nie je jasné, ako ho mám vypočítať, kedže zamestnanec je na viacsmennej prevádzke, z čoho sa potom vychádza?
Naposledy upravil Darma111 : 16.08.16 at 07:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som zobrala tyzdenny pracovny cas zo zmluvy - napr. 37,5 hodiny a priemerny pocet dni v mesiaci = 21,74.
    Odstupne by bolo: 21,74*7,5* pocet mesiacov odstupneho = priemerna hodinova mzda z posledneho stvrtroka.
    Pocet zmien, v ktorych odpracoval hodiny v poslednom svrtroku, je potom nepodstatny.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Z pracovnoprávneho priemeru a priemerného počtu hodín v mesiaci. Priemerný počet hodín v mesiaci sa zistí podľa rozvrhu pracovných zmien napr. za rok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 A ja som si az doteraz myslela, ze podla definovaneho tyzdenneho casu v pracovnej zmluve. Z neho vypocitat denny pracovny cas a do priemernej mzdy pocitat priemerny pocet pracovnych dni v mesiaci, co je 21,74.

    Podla rozvrhu jedine vtedy, ak je rozvrh robeny dobre (co nie je vzdy optimalne aj podla otazok na porade ... vtedy by malo vyjst to iste cislo ako podla zmluvy a vseobecnych hodnot.
    Darma111 ok ďakujem, aj ja som si myslela, že podľa prac. zmluvy, veď každý mesiac majú iný raz menej raz viacej hodín.
    Jana Motyčková OK, asi som to prekombinovala, mala som tu zrovna na konzultáciu, kde sme išli od začiatku - rozvrh zmien, potom koľko do zmluvy a odpoveď nadväzovala na to.
      zbaliť

    výpočet odstupného pri 2 smennej prevádzke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.