Zavrieť

Porady

Kamery na dvore, po ktorom majú povolený prechod susedia

Chcem si dať namontovať na svoj pozemok kamery, nakoľko mám zlé susedské vzťahy a susedia mi ničia môj majetok a vyhrážajú sa mi dalším ničením. Susedia majú cez pozemok právo prechodu, preto sa chcem opýtať, že ak si dám kameru, môžu niečo namietať, že napríklad porušujem ich súkromie, nakoľko tade chodiť musia a ak by to riešili, majú šancu uspieť? Dúfam, že nie, že si svoj majetok môžem chrániť aspoň takto, ked čo sa týka práva prechodu, zákony sú skôr na ich strane a musím im ho umožniť, tak dúfam že aspoň takto sa chrániť môžem, ale človek nikdy nevie.
buchač Chcem si dať namontovať na svoj pozemok kamery, nakoľko mám zlé susedské vzťahy a susedia mi ničia môj majetok a vyhrážajú sa mi dalším ničením.
=======================
...neboj sa Ty...ešte aj kamery dostanú zabrať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ak ide o priestor, do ktorého môže mať prístup hocikto, tak môžete priestor monitorovať bez súhlasu susedov, ale musíte označiť priestor ako monitorovaný (neberie sa ohľad na skutočnosť, že monitoring slúži súkromným potrebám) viď link na rozsudok Súdneho dvora EÚ)
    http://www.porada.sk/t255980-rozsudo...kej-osoby.html
    a musíte likvidovať záznamy v 2-týždňovej lehote (pokiaľ sa nepoužijú ako dôkazy).

    Ak ide o priestor, do ktorého majú prístup susedia, ale nikto iný, odporúčam Vám obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov SR s otázkou, či sa takýto priestor má posudzovať ako priestor prístupný verejnosti. Ak nie, tak postupujete podľa metodického usmernenia Úradu 5/2016 na monitorovanie priestorov verejnosti neprístupných, podľa ktorého v tomto prípade nemáte osobitné povinnosti.
    http://dataprotection.gov.sk/uoou/si...pdf_na_web.pdf
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Zjednodušene podané - pokiaľ je to súkromný pozemok a susedia len cez neho prechádzajú - daj tabuľky o monitorovaní priestoru kamerami.
    Ak je to však verejný priestor - viď hore napísané.
    misstka dakujem, zajtra zavolám, majú mať telefonické konzultácie,tá časť dvora je na liste vlastníctva písaná na mňa, akurát je tam vecné bremeno v prospech susedov-právo prechodu a prejazdu
    misoft Právo prechodu a prejazdu dáva právo inej osobe, ktorej pozemok susedí s tvojim, aby po tvojom pozemku mohol prechádzať a prejsť vozidlom. To neznamená, že je to verejný pozemok. Vlastníctvo je stále tvoje (s istým obmedzením), ale nezakladá právo inej osoby na tvoj majetok - teda tento pozemok je stále súkromný. Takže pokiaľ kamery nebudú namierené na verejné priestranstvo - môžeš si ich namontovať. Iba vyvesíš informáciu o monitorovaní priestoru kamerou.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška 17.08.16 08:15 priradil do Porady

    Kamery na dvore, po ktorom majú povolený prechod susedia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.