Zavrieť

Porady

Odstránenie koreňov živého plotu zo záhrady

Po 20 rokoch sme zo záhrady odstraňovali živý plot (ligustrum). Zatiaľ sme ho odstránili do výšky asi 10 cm. Teraz by sme chceli odstrániť aj tento zbytok. Nevedel by mi niekto poradiť ako na to. Skúšali sme to čakanom, ale korene sú dosť pevné a nechceme poškodiť plot pri ktorom bol vysadený (dole pri hline široké asi 10 cm). Odkopali sme aj hlinu okolo koreňov a teraz by sme to chceli nejako vyrezať do úrovne zeme. S čím by to bolo najlepšie? ďakujem
denisal666 Dobrý deň, riešim tento istý problém a našla som na nete Vašu otázku, viete mi prosím poradiť ako ste to vyriešili??? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS Tá močovina to je prášok ak to treba nasypať? Kde je ho možné zakúpiť? A rýchlejšia metóda ako za rok neexistuje (teda
    okrem vyklčovania)?
    pavol54 rýchlejšia ešte poliať koncentrovaným glyfosátom (rundop) Všetko v záhradkárskych potrebách
    EKO-HAUS Ďakujem. A ako ich skrátiť (zmenšiť) by ste mi nevedeli poradiť ?
    arizona len si podu vo svojom okoli neotrav preboha tym Roundopom
    pavol54 glyfosát(účinná látka rundopu) sa v reakcii s pôdou rozkladá na neškodné látky preto že je fytocitlivý to by som radšej nepoužíval rastlinné oleje keď už tak lebo glyfosát(ak bol použitý ako desikant) preniká do rastlinných pletív a tam už môžu byť niektoré jeho látky viazané, ten koreň snáď nebude jesť, takže netreba strašiť
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak chceš okamžite, ergo tento rok, nuž skús klčovať.
    Ono záleží aj od toho, aký je dlhý ten živý plot.
    Ale ak už ste odkopali po celej dlžke tú hlinu (ak dobre chápem), tak vziať patričné náradie = rýľ, pílku, mačetu, sekeru a pokračovať v bohumilej činnosti.
    ...aj napriek tomu, že koreňový systém nejde príliš do hĺbky, aj tak je to solídna makačka, do takej sa málokomu chce.
    pavol54 Inak stromy, kriaky a pod sa najlepšie klčujú ak sa uplatní fyzika jeden z jednoduchých strojov (páka) lano čím vyššie tým lepšie, hlavné korene odťať a lanom zatiahnuť a vyvrátiť, inakším spôsobom máš pravdu je to hovädská drina

    Odstránenie koreňov živého plotu zo záhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.