Zavrieť

Porady

Jazvečík dlho/krátkosrstý

Dobrý podvečer. Prosím Vás neviete mi niekto poradiť. Zháňam jazvečíka krátkosrstého resp. šteniatko a jeden pán mi ponúka šteniatko jazvečíka krátkosrstého kríženého s dlhosrstým jazvečíkom. Rodičia vraj obaja čistokrvní ale otec dlhosrstý a mama krátkosrstá. Šteniatka sú zatiaľ krátkosrsté. Moja otázka teda znie, že či budú krátkosrsté aj keď dospejú a či to kríženie môže mať vplyv na ich povahu. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mam taky divny pocit, ze si naletela mnozitelovi.Poznas toho cloveka,od koho kupujes? A kolko pyta za toto "cistokrvne" steniatko? Lebo ten predavajuci klame. Psik nie je cistokrvny, takze nikto ti nepovie,ako budu steniatka vyzerat v buducnosti. Ak chces mat istotu,treba si psika zaobstarat z chovatelskej stanice,tam mas istotu, ze kupis cistokrvneho psika a preukazom povodu.

    Alebo sleduj inzeraty,utulky casto maju aj jazvecikov v ponuke.ked uz ma psik par mesiacov,tak uz vidis,ako bude vyzerat.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Kup si steniatko z registrovaneho chovu s PP a mas zarucene vsetko, co pozadujem. Krizenec moze byt pekny pes, ale ak pozadujes vzhlad a povahu nezaruci ti to.

    http://www.jazvecik.sk/

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    a akú povahu si predstavuješ u krátkosrstého a akú u dlhosrstého.........jazvečík je vždy jazvečík, bol šľachtený pre samostatnosť, v brlohu pri zverine je odkázaný sám na seba a podľa toho sa toto plemeno aj správa - rozhoduje sám, je potrebné veľa trpezlivosti a skúsenosti na zvládnutie tohto plemena, ak sa mi pes páči, to neznamená, že splní moje očakávanie, jazvečík potrebuje na výchovu skúseného chovateľa

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ani jedno ani druhe ti nikto nezaruci.
    Inak, chovatel, ktory chova oba druhy - cistokrvne - a este ich necha navzajom skrizit, je trochu divny chovatel.
    Naposledy upravil ivka70 : 18.08.16 at 20:03
    alaya1 to je asi ten "cistokrvny" bezPP

    sovienka je offline (nepripojený) sovienka

    sovienka
    Ak chovatel krizi dlhosrstych s kratkosrstymi, neexistuje zaruka, ze ti aj zo zdanlivo kratkosrsteho psika nevyrastie dlhosrsty. Skusmo som si preletela inzeraty predavajuce kratkosrstych jazvecikov s PP, a nasla som ich zopar uz od 200 EUR (viem, ze sa to mnohym moze zdat vela, ale taky Greyhound a Barzoj stoja od 1000 ! :O ). Neriskuj, ze podporis mnozitela. Doplatis na to - peniazmi, sklamanim, stresom. Vravis, ze krizi dlhosrste aj kratkosrste - znamena to, ze nie je profesional. Taky clovek nevyradi z chovu napriklad agresivne, retardovane, chore jedince s vrodenymi vadami, ale veselo uchovni aj taku fenu. Do PP chovu sa ti taky rodic nedostane ( a ak aj, tak len velmi vynimocne u niektorych plemien). Takze krizenie bude mat vplyv na buducu povahu - ale nie v takom zmysle, ako si sa pytal.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nasa biglica mala 7 steniat (nevieme s kym) a kazde uplne ine. Jedno uplne kratku srst, druhe dlhsie a huste. Jedno 14kg v dospelosti a druhe 21... Aai ako pri ludoch. 2 deti a kazde ine...

    Jazvečík dlho/krátkosrstý

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.