Zavrieť

Porady

Môže kupec vrátiť auto?

Dobry den, minuly tyzden sme manzelka predala auto vw golf 4 za 1800€ s rokom vyroby 1998. Kupcu som oboznamil zo vsetkym, co som o aute vedel (napr. posledna vymena oleja, brzd, technicky stav a pod. dal som mu aj papiere o poslednej oprave). Asi tak po tyzdni manzelke volal, ze si bol dat menit olej a v servise prisli nato, ze piestne kruzky netestnia a ze by musel generalku motora a vybrus hlavy za cca 700€. chcel sa dohodnut a napisal, ze chce odstupit od zmluvy. Ale, auto bol pozerat pred cca 3 tyzdnami, poobzerali ho, nastartoval som im motor, vzal som ich na jazdu, pricom soferoval kupec, vzal som ich aj po trosku rozbitej ceste, aby poculi, ze nic nevrze a nebucha. Nic som mu nezatajil, vsetko povedal, aj co by si mal vymenit, motor ma len 164 000 km najazdene pravidelne meneny olej, brzdy (lebo sme vozili aj deti). Vobec som nepostrehol, ze by zral olej a pri vymene olejov bolo v servise vsetko v poho. Pri obhliadke sa mu pacilo a ze ci by mohol ze o 2 tyzdne by si pre auto prisiel. Povedal som mu asi nie. lebo som mal este dalsich zaujemcov, tak nechal zalohu. vyhraza sa pravnikom
Chcem sa spytat, ako mam postupovat dalej, lebo sa snim snazim dohodnut, ze mu vratim aspon 350€ . V prilohe je vzor kupno predajnej zmluvy, ktoru podpisovali a je v nej aj pisane : Predavajuci vyhlasuje, ze kupujucemu nezamlcal ziadne skryte vady, resp. o skutocnosti o technickom stave vozidla. poradte prosim, ako mam postupovat dalej
za odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    V servise pri vymene oleja zistili ze netesnia piestne kruzky ????? Tak to uz hej. pri beznej vymene oleja je to naozaj lahko odhalitelne


    Uplne kludne ho POSLI.... KADE LAHSIE - Ziadnu zlavu mu nedavaj - nech ta da kludne na sud.
    Aj keby zrovna tie piestne kruzky netesnili - a ty si nepredaval vozidlo o ktorom by si tvrdil ze su piesty/valce/piestne kruzky nove - tak na tak starom aute sa vzhladom k poctu KM a veku moze uvedena netesnost prejavit. Pokial si ty z valcami /piestami nic nerobil a nepozoroval si unik oleja pred predajom tak nejde o skrytu vadu.

    Nepatril nahodou kupujuci k "minorite" - (fak nic proti) - lebo prave tyto maju podobne maniere - mesiac sa povozit a sup---vratit.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    besttracker ,,servise pri vymene oleja zistili ze netesnia piestne kruzky ????? Tak to uz hej. pri beznej vymene oleja je to naozaj lahko odhalitelne ,, ked zadries motor -mas netesne piestne kruzky tak to zistis staci ked otvoris kapotu :-)
    dmc pisal tam niekto....mimochodom pred 3 rokmi ...o zadreti motora ? mudrovat za kazdu cenu......naco je to dobre ???
    besttracker ked pridres motor na valcoch tak mas zapecene piestne kruzky teda netesne piestne kruzky..... :-) tak aj to su netesne piestne kruzky.... je to dobre ked niekto najde starsiu debatu a zoberie si z nej poucenie ... :-)
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Žiadna zľava. Kupoval ojazdené auto, mal možnosť ho vyskúšať. Stav vozidla predsa zodpovedá jeho veku.
    Ty sám nevieš, čo za ten týždeň jazdenia vyvádzal. Mohol ho takto aj sám zhumpľovať.
    Odkáž ho na KPZ a basta.

    Onými slovami: pošli ho do r**i.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Takychto lapajov, co si kupia stare,ojazdene auto,nejaky cas sa povozia a potom chcu vydierat predavajuceho vratenim auta, ci vymahanim urcitej sumy "akoze za skryte vady" je coraz viac.
    Pri kupe takehoto auta je vzdy riziko, ze sa objavia bezne zavady,zodpovedajuce veku a opotrebeniu. S tym kupec musi vzdy pocitat, ved kupuje pouzivane auto.
    Preto sa darmo vyhraza pravnikom!

    Kupec predsa podpisal v zmluve ze...
    " 3. Kupujúci vyhlasuje, že sa so stavom motorového vozidla riadne oboznámil jeho obhliadkou a skúšobnou jazdou a kupuje ho v stave, v akom sa nachádza ku dňu podpisu tejto Zmluvy."

    Takze bol so stavom vozidla oboznameny, vyskusal ,kupil v takom stave a fertig.
    Co cakal za 1800 euri? Nove auto? ha,ha...

    A ty predsa nie si odbornik, ktory vie dopredu odhadnut,ake vady sa casom na aute mozu vyskytnut.

    Posli chlapca do certa,ani len zlavu mu nemusis davat.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    lol... aky spekulant ...
    len doplnim k vyssie uvedenym prispevkom:
    kolko stal novy golf ? 15 tis ? kupil 18r auto za 1800 ... povedz mu ze dostal zlavu 13 200 €, ze za to si moze vymenit pol auta a bude ho mat ako NOVE ...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Jeden predava staru chrontu predava druhy kupuje....co asi ocakavat......ze by darovat za prepist....alebo dat zosrotovat a je pokoj.....ale treba sa ulakomit na par zrobnych a potom mrncat,ze niekto je otravny.....alebo spekuluje....
    vlado 33 Je viac dôvodov prečo jazdené auto, jeden taký teraz riešim,
    dcéra končí vodičák. To auto keď malo ozaj najazdených iba tak málo kilometrov, bolo by ho škoda dať zošrotovať, sám by som ho kúpil. Inak máš pravdu, nestojí to za naťahovačky.
    lujza.j Vladis...kupovala som decku minuly rok "nove stare"...a 2001 som sa potrebovala zbavit....povodne do srotu....nebudem sa s nejakym keketom dotahovat....nakoniec srotovisko -bazar to za 200e kupil a cau....este tu jazdi....chcela som ho dat dozit bratovi...-jeho zene....ale z tohto som mala vacsi klud na dusimotor bol ok..ale kozmeticke vady vseho druhu

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Veď máš platnú emisnú kontrolu, ktorou si prešiel. Tam by sa opotrebenie krúžkov prejavilo. Nebol ten kupec čierny morgoš? oni skúšajú takéto veci. Neboj, nikdy to na súde nevyhrá, totiž ani žiaden nebude, proste skúša.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    nic mu nevracaj, kupil auto z rokom vyroby 1998, ak si mu ho nepredal ako nove, musi vediet ze zaruka uz skoncila. nema ziadny narok. Ak mu nieco vratis, o tyzden sa ozve s niecim inym.
    Zdravím,

    Idem rovno k veci. Stalo sa mi podobne to iste čo pánovi tak tiež mám v zmluve tento dodatok.
    "Kupujuci vyhlasuje,že sa so stavom Predmetného motoroveho vozidla riadne oboznámil jeho oblhliadkou a skusobnou jazdou a kupuje ho v stave, v akom sa nachádza ku dňu podpisu tejto Zmluvy"


    Typek si zaplatil advokáta a dosli par stran, Ze chce ukoncit zmluvu somnou a auto vrátit z dovodu že su tam zavady ktore sú drahšie ako stalo auto. Presahuju cenu auta. Ktore ma 13 rokov. Po mesiaci sa ozval že chce vratit auto lebo preteka olej,nieco je s motorom a bla bla bla pri tom to auto 3 dni pred predajom bolo na STK prešlo.Zaruči sa mi tak tiez automechanik ze bolo dobrom stave.
    Auto bolo spôsobilom stave. Par ludi mi povedalo ze to bude asi jeden s tych čo si auto kupia a vyjazdia sa a plus si nejake veci poberu a potom podavaju trestne oznamenia a chcu peniaze naspat.
    Zaplatil som si právnika vsetko povedal podrobne a rozpísal, chodieval tam. Tri dni pred vyjadrenim.( moj pravnik že bude kontaktovat jeho právnika) mi povie ze to nevyhram lze to neprejde na sude. AJ ked mam STK spravene aj ked sa mi zaruči automechanik.
    Mam sa rozohdnut ci mu mam zapaltit polovicu alebo vziat auto spat.
    Nerozumiem tomu.To pravnik prisiel na to az teraz ? Nedava mi to hlavu ani pätu. Dakujem za rychle odpovede.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Zaplatil som si právnika vsetko povedal podrobne a rozpísal, chodieval tam. Tri dni pred vyjadrenim.( moj pravnik že bude kontaktovat jeho právnika) mi povie ze to nevyhram lze to neprejde na sude.
    Mam sa rozohdnut ci mu mam zapaltit polovicu alebo vziat auto spat.
    To pravnik prisiel na to az teraz ?
    ======================

    Odpovedí sa nedočkáš...jedine komentárov.
    Na odpovede musíš založiť novú tému.

    K veci samotnej ?

    Dal si kauzu právnikovi ? Dal.
    Jeho si podrobne informoval, tak je ? Je tak.

    Takže z tohoto tvojho popisu chceš relevantné odpovede ? Nuž Nečakaj.
    Roland112 Auto bolo v uplnom poriadku.Všetko čo som o nom vedel aj s chybami som povedal. Auto vzal a asi po 2 tyzdnov mi volal stým. že pri dolievani oleja do prevodovky mechanik videl ze je prevodovka opotrebovana. Ze ju bude trebalo repasovat časom. Potom zacal aj stym ze kvape olej z motora. čo je uplne blut. ZIaden olej nekvapkal cez motor a prevodovka radi dobre. S autom este pred predajom som bol na STK na ktorej uplne preslo bez problemov. Znova volal že motor drži na jedenj šrube, Tak počuvam coto hovorí. Hovorím mu že to nieje mozne co on rozpravam to nieje realne. A že on ma ide nahlasit a ze chce peniaze naspat. Tak aj urobil. A vyzera to tak ze mu to prejde. Aj ked mam papier z STK, aj ked sa mi zaruci automechanik ze je auto v uplnom poriadku. Nerozumiem tomu. Ako mu to moze prejst pre pana jana.
    Chobot Ani mne tvoj príspevok nedáva ani hlavu ani pätu. NErozumiem, kto čo povedal, čo to povedal tvoj právnik, aké tri dni pred vyjadrením, ..

    Chcel by som vidieť toho mechanika - jasnovidca,, ktorý pri dolievaní oleja do prevodovky by videl, že prevodovka je opotrebovaná. Navyše - olej v prevodovke sa u niektoých áut nemení, u starších možno 1x za 100 000 km. Takže podľa mňa klamal, žiadny olej v prevodovke nemenil.

    A kam ťa išieš nahlásiť? A čo mu môže prejsť.

    Bože, ty si strašne naivný človek. Vykašli sa na neho, viac s ním nerozprávaj. Chce z teba len peniaze vytiahnuť. Auto neber späť, raz si ho predal, on ho kúpil, tak nech si ho užíva.
    misoft Keď kupujúci je lump - ty musíš byť ešte väčší. Jednoducho - právnika pošli do riti, ak ti takto "pomáha" a kupujúcemu len odkáž, že na súde mu to neprejde (papier nepustí) a že ty ho naopak môžeš obviniť z pokusu o vydieranie a podvod. Treba na neho urobiť veľké malé BU-BU-BU.
      zbaliť

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    maš jedinu chybu a to v mysleni ,konkretne si myslis ze ked ty si poctivy/seriozny tak ocakavas aj od protistrany ze bude automaticky taky isty,ale to je chyba,po svete chodi xxxxxxx ludi ktory chcu len oj€bavat :-) v skratke posli ho do prxxle lebo aj pri sudnom spore by musel dokazat ON ze odchadzal od teba s pokazenym motorom,teda ze si mu taky predal co neni realne. nikto normalny mu neda papier ze 20 rocne auto ma nove piesty.. ved nove piesty su neni 100 % tesne ,a zadret sa daju jednou jazdou bez chladenia,nikto nedokaze co robil s autom 2 tyzdne ktore mal v rukach.....,len tak zo zvedavosti vypytaj si tu fakturu zo servisu na tych 700€ alebo bude tvrdit ze mu to robil nejaky ,,dezo ,, doma v garazi
    kopretinka Tak určiteeeee čakal 3 roky akurãt na teba
    besttracker to som zo srdiecka rad ...........

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pošli kupca do hája... Bežné opotrebenie motora je normálne. Nekupoval nové auto.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    "volal, ze si bol dat menit olej a v servise prisli nato"...
    Rozpravky.
    misoft Presne! Len teraz nevieme, čí od P.Dobšinského, alebo H.Ch.Andersena
    kopretinka 19.08.16 21:38 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.