Zavrieť

Porady

Otázka na tých, ktorí v nedávnom období alebo v súčasnosti rekonštruujú kúpeľňu.

Obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Mám v byte murára, ktorý mi práve obkladá kúpeľňu, šikovný, videla som jeho robotu. Problém je v tom, že sa akosi nezhodneme vo vkuse Totiž bol dosť prekvapený, keď som mu povedala, že nechcem obklad na stenu s milimetrovými špárami, ale trochu väčšími, cca aspoň 2 - 2,5 mm. Tak sa tváril divne, že to nebude pekné. Tak mne sa to páčitakto, takže napokon akceptoval a takto to robí.

Omnoho väčší problém však vznikol, keď prišli na radu lišty. S manželom sme kúpili plastové fakt pekné vo farbe, aby ladili s kúpeľňou, samozrejme. Murár povedal, že nie také, ale treba nerezové. Oddvôvodnil to opäť tým, že to nebude dobre vyzerať. Tie nerezové sú však omnoho drahšie, za plastové sme zaplatili 21 €, pričom nerezové stoja bezmála 100

PROSÍM, ak ste dávali tie lišty, aké ste dali? Murár nám vravel, že plastové nebudú tak pekne vyzerať a časom zhnednú. Je toto naozaj jediný dôvod?? Máme kúpeľňu ladenú do béžova, hneda, tak by to celkom ladilo.
Nemám veľmi chuť dávať za pár líšt 100 € len preto, že murár má iný vkus

Poraďte prosím, manžel ho chce silou mocou poslúchnuť, ja by som nechala tie plastové.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ty si majstra platis,ty rozhodujes co chces a co sa ti paci. On moze povedat svoj nazor,ale rozhodutie ako to budes chciet je na tebe.

    My mame listy tiez plastove,uz tri roky,som spokojna. Mne by sa ani nerezove nehodili. Mame bezovo hnedu kupelku,listy mame take slabo karamelovej farby,velmi pekne tam ukazu.

    A skary mame tiez vacsie. Ale velkost spar samozrejme treba prisposobit velkosti obkladaciek. Ked mas malicke obkladacky,mozu byt aj uzsie medzery,ale na vacsie obklady,ako sa zvacsa davaju dnes, sa davaju aj vacsie medzery.

    Tvoj ujo majster je asi stara skola,ktory chce silou mocou robit iba to,co sa za mlada naucil...
    Naposledy upravil arizona : 20.08.16 at 14:50
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sylviaa Ďakujem ti, ani nevieš, akú mám radosť, teda že aj plastové lišty sú ok a je s nimi spokojnosť.
    Ja mám presne tak ladenú kúpeľňu, ako ty, aj tie plastové lišty sme pozerali v odtieni svetlejší karamel. Máš pravdu, ujo je zlatý ale už postarší, tak si to vystihla. Vrelá vďaka ešte raz!!!!!
    arizona niet za co. A nedaj sa! urob si tak,aby si ty bola spokojna. Ved kupelka sa nerobi na rok,ci dva :-)
    misoft Očuj!
    A) Ty si si navrhla, ako bude vyzerať.
    B) Ty si si vybrala materiál
    C) Ty platíš za prácu.

    Výsledok - "majster" má robiť a urobiť svoju prácu a nie vymýšľať.
      zbaliť

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Jasné že plastové..keď pasujú k obkladu nieje o čom.V prvej kúpelni som ich dával a boli OK aj po x rokoch tak som ich dal aj do novej. Keď som mal s majstrami debatu čo a jak a nezhodovali sme sa v názore a vedel som že to bude po mojom dobre, jednoducho som im z úsmevom povedal že ja som investor, spravíme to takto a takto Ale zas vela krát som dal na ich rady a čudoval sa sám sebe že ma to nenapadlo spraviť to po ich..
    PS: ked som kupoval tie lišty v stavebninach ich mali na stojato uskladnené a boli trochen poohýbane, potom sa im zle osádzali ale poradili si, klinčekom

    sovienka je offline (nepripojený) sovienka

    sovienka
    Poznam. Kym sme si vybrali cloveka/firmu na rekonstrukciu, prislo zopar majstrov, ktori boli hlavne majstrami reci a kadeco, co sme chceli, zosmiesnili, a naopak navrhovali zbytocnosti. Napr. som chcela menit drevene nasadky na zarubniach, lebo sa kazda skvela inou farbou - a jeden sa hned rozohnil, ze naco, ved to je dobre drevo. Ja si rada necham poradit, a aj som si dala, ale ked je nieco skutocne iba vecou vkusu, do toho by sa ti miesat nemal nikto.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Ja som dával plastové, pretože sú nenápadné, dá sa kúpiť odtieň podľa obkladačiek. Kovové by som nechcel, pretože "svietia".
    Sylviaa ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM, NAOZAJ VEĽMI STE NÁM POMOHLI. BOLO TO DOBRÉ ROZHODNUTIE POŽIADAŤ VÁS O RADU. JE TO JASNÉ - BUDÚ PLASTOVÉ :-)

    Otázka na tých, ktorí v nedávnom období alebo v súčasnosti rekonštruujú kúpeľňu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.