Zavrieť

Porady

Kolko vas stalo zariadenie bytu?

Zaujima ma, kolko dnes taky bezny clovek vrazi do zariadenia bytu. Otazka je teda smerovana na priemerneho pracujuceho cloveka ktory v horizonte poslednych piatich rokov kupoval a zariadoval byt. Este by ma zaujimalo - co povazujete za podstatne, bez coho by ste sa prvy polrok/rok byvania nezaobisli, a co je uz panske huncutstvo?

Priatel prave kupil 4izbovy byt, a nema v nom v podstate nic, takze sme v procese zariadovania - to znamena nahananie zliav a najlepsich ponuk. Snazime sa drzat byt v jednotnom style, mat co najmenej veci (ale nie totalna sparta), a aby tie podstatne veci vydrzali co najdlhsie. Uvadzam svoj zoznam vy nemusite tak podrobne, ja to tiez mam len vdaka tomu, ze to mam v exceli pred sebou koli planovaniu vydavkov.

Elektronika:
pracka, 249 EUR
klima, 2500 EUR
umyvacka, 360 EUR
zehlicka, 13 EUR
hriankovac, 18 EUR
cajnik, , 9 EUR
svietidla (stropne, nastenne, stolove lampy), 347 EUR
teple biele vianocne svetielka nad postel, 15 EUR
roboticky vysavac,279 EUR
roboticky mop, 250 EUR

Mikrovlnka, sporak, rura a chladnicka uz na byte boli po byvalych majiteloch. Takisto vstavane skrine - chvalabohu!

Predsien:
vesiak (vesiakovu skrinu nemame) 20 EUR
botnik, 30 EUR


Kuchyna:
sada tanierov pre siestich, 20 EUR
sada hrncov, 20 EUR
panvica 13 EUR
salky, 10 EUR
pohare na vino 8 EUR
pohare na vodu 8 EUR
sada priborov, 40 EUR
rozne kuchynske naradie 100 EUR

Jedalen
stol so 6x stolickami, 440 EUR

Pracovna
2x kancelarsky stol, 700 EUR
2x kancelarska stolicka, 300 EUR
2x komoda, 240 EUR
2x kniznica, 360 EUR

Obaja mame pocitace, monitory, notebooky. Televizor ani radio nechceme.

Obyvacka:
sedacka, 600 EUR
krb, 1200 EUR
konferencny stolik, 75 EUR
skrinky a lavica na mieru 800 EUR

Drobna rekontrukcia a vymalovanie stali 2000 EUR (vratane materialu + obklad, podlaha...)

Spalna:
postel s rostom,,600 EUR
matrace, 300 EUR
2x nocne stoliky, 123 EUR


Detska izba:
zatial nic

Balkon:
zasklenie, 600 EUR
police na kvety, , 100 EUR

Kupelna:
drobne prislusenstvo 25 EUR

kupelnu sme sa rozhodli nechat v takom stave, v akom nam ju predali

a zo srandy:
vybava pre noveho (velkeho) psa z utulku - 260 EUR


Dokopy vyjde vsetko zariadenie do posledneho sparadla + rekonstrukcia a zasklenie balkona na 13 500 EUR. Nie vsetko je kupovane naraz, nakupy mame rozdelene, prioritizovane na dobu mesiac, tri mesiace, pol roka az rok - stale vsak ide o viac/menej bezprostredne naklady. Niekde sme usetrili, niekde sme si dopriali, ale snad som na vsetko, co sme chceli a pacilo sa nam, nasla tu najlepsiu cenu. Tak ako ste dopadli vy?
Naposledy upravil sovienka : 21.08.16 at 11:01
28 komentárov     zbaliť
Mária27 koľko izieb?
sovienka uz som to rozpisala, su to 4 izby (z toho 2 spojene)
lujza.j Toto co je za otazku....100ludi 100chuti.....kazdy ine financie ma....pripadne ine chce investovat....
sovienka preto sa pytam len orientacne.
Žabinka ani sa nepýtaj.. veľa..
sovienka ach veru, az sa mi z toho hlava toci... babka k babce a clovek aby sa este ku hypoteke zadlzil
buchač V korunách, či v eurách ?
Na ktorý rok obstarania sa pýtaš ?
Základné vybavenie, či aj niečo iné ?
sovienka Zaujima ma hlavne take uplne zakladne vybavenie. Rok obstarania by mal byt za poslednych 5 rokov, nech je to ako tak aktualne a mam to s cim porovnat.
kopretinka toto bude reklama na čo?
sovienka na Harmasan!
kopretinka čakala som niečo exkluzívnejšie.
sovienka Pekna ukazka slusneho spravania, to sa ti musi uznat.
misoft Ach jaj..... Otázka ako pre blbých.... Očuj sovienka, alebo sovička .... choď húkať do lesa....
sovienka bola som, pekne bolo, dakujem
buchač V tom zozname mi ešte chýba cena, značka a kde bol kúpený kôš na odpadky...
sovienka Sice sipim sarkzmus, ale na ten kos na odpadky som fakt zabudla. Dakujem !
misoft Ne - je to potrebné doplniť. A mimochodom..... stačí, aby nejaký oný (nie z našich radov) sem náhodou zablúdil... a hľa, hneď vie, aká sa bohatá domácnosť. A keď náhodou aj ťa pozná.... očakávaj neočakávané.
Ozaj! A poistka na byt proti krádeži - uzatvorená? A na akú sumu?

Píšem to len preto, lebo len zazobaná osoba, ktorá sa chce chváliť tým, čo má, je schopná VŠETKO na web vycapiť! Chcel som tým naznačiť, že máš síce bohatú domácnosť, ale v hlave ti toho hodne chýba!
sovienka Spoznam trolla, ked ho vidim. Tvoje urazky sa odrazaju od panciera mojej korytnacky. Len som prekvapena, kolko toxickych ludi sa tu nachadza.
misoft Ty si myslíš, že ja som troll? Omyl, ja ich práve zosmiešňujem - a zhodou okolností - svojou otázkou práve ty troluješ.
afrikánka misoft, "zabudol vôl, že teľaťom bol", či si zabudol, ako to je byť mladým? Ten vstup do života, plánovanie, nakupovanie, zariaďovanie...Veď to je krásny úsek života, radosť z každej drobnosti. K čomu ten posmech? Ja naopak oceňujem, že sovienka si spisuje každé euro...len potrebuje, aby to okomentovala jej generácia.
sovienka dakujem ti! @->->--
kopretinka jej generácia je na mimibazáre a modrom koníkovi
sovienka Tam mi zial zlozenie uzivatelov nevyhovuje... same premotivovane mamky. Verila som, ze tu budu rozumnejsi ludia, ale pomer ustipacnych k tym slusnym je 70 ku 30. A to som sa spytala zatial len jednu otazku! Myslela som, ze iba teenageri maju potrebu si "honit ego" na internete. Ocividne vsak protivnost kvitne v kazdom veku a ako tak pozeram, skor u muzov. Hlavne, ak sa miesa so zatrpknutostou a pocitom nadradenosti z titulu starsieho. Typicka blba slovac. Pre druheho pekneho slovka nemaju. O to viac vsak potesia vynimky
afrikánka kopretinka prepáč, "porada" je ohraničená vekom? Otázku tu môže snáď položiť každý...
kopretinka afrikánka,ja netvrdím,že si nemôže zadať otázku.Ty píšeš,že to potrebuje okomentovať jej generácia.ja píšem,kde sa jej generácia nachádza.Lebo ako už podotkla arizona (Dnes 08:42) Problem bude asi v tom, ze Poradaci su vacsinou vo veku tvojich rodicov,ci starych rodicov.
Takže tak.
sovienka Neviem. Prisla som sem, slusne som kazdemu odpovedala, a zrazu sa tu stretavam s posmechom, osocovanim, pejorativami. Neverim vlastnym ociam. Takto sa chovaju starsi? fuj!
afrikánka sovienka bravooo! Oceňujem Tvoj postreh! Oceňujem Tvoj koment!
misoft @sovienka: len tak na okraj. Teraz starší, kedysi mladí, boli veľmô radi, ak im predkovia čo-to pomohli. A pokiaľ niečo zohnali (a to brali rôzne pôžičky! - tak si to vážili. Lenže mnohí v tvojom veku - prečítaj si niekedy krimi, čiernu kroniku. Auto za desaťtisíce €, domy za stotisíc €, vybavenie za desaťtisíce €... a ruku na srdce - koľkí si to zadovážili vlastnými rukami? Teba ctí azda to (píšeš hore), že ste využívali zľavy, šetrili ste si... ovšem, pokiaľ človek prečíta tvoj zoznam - je tam mnoho vecí, ktoré by ani byť nemuseli a existuje ešte lacnejšia verzia (ovšem na manuálny pohon ).
A zverejňovať komplet zoznam toho, čo ste si zadovážili - mala by si mať aj trochu chochmesu - nikdy nevieš, kto sa dostáva do diskusií (Porada sa totiž dá čítať i bez prihlásenia), môže ťa nejako identifikovať a akurát si mu dala avízo - "príď ma vykradnúť".
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
no neviem, podla mňa na spoločnom živote a zariadzovaní je najlepšia tá postupnosť. Netreba mať všetko naraz a hneď. Sú veci, ktoré sa pre niekoho zdajú dôležité, pre iného nepodstatné.Ja napríklad nepotrebujem mikrovlnku, hriankovač, robotický vysávač..., za to si nedokážem varenie predstaviť bez ponorného mixéra. Neviem, či som čítala pračku, ja osobne by som sa ani za nič nevzdala sušičky. Veľa hrncov je zbytočných, ja v kuchyni točím 3. a panvica stačí jedna, maximálne 2. Keď sú 2 sady pohárov na vodu, tak sa vytiahnu. Ale na druhú stranu, to asi kvôli umývačke. Koreničky na stôl nepoužívame, asi viem dochutiť varené jedlo rovno Stojan na servítky? .... tak by sa dalo pokračovať.



Okamžite som si spomenula na túto pesničku

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Oliwa, lujza.j, pmajap, sovienka, Dav, avalik
6
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sovienka Tie korenicky a stojan su pre navstevy moj sa uz velmi tesi na kolaudacie, inak by som teraz neriesila ani jedalensky, ani obyvackovy nabytok. Pracka tam v zozname je, susicka mi zatial nechyba - jednak mame malicku kupelnu, a jednak zatial v detskej izbe nie je nic, tak moze byt susiak. Ponorny mixer mam, aj misky na miesanie, aj mixer na cesto, aj skrabku na zeleninu. Mame to stastie, ze peniaze prave na zariadovanie bytu nasporene su, takze je na vsetky zakladne veci, a aj zopar vymyslov - musim poklopat. Inak by sme to bez uveru len velmi tazko zvladli, a veci ako sedacka, kancelarsky stol nemali aj zopar rokov, alebo by sme kupovali naozaj vsetko len to najlacnejsie, pripadne to zhanali na inzertnych portaloch za odvoz. I tie som uz presprtala, ci nevyskoci nejaky pekny kusok, ale zatial bez uspechu. A panvica veru staci jedna a hrnce snad 3 (plus jeden velicizny co mam davnejsie, a varim v nom napr. vyvary na zamrazenie)
avalik suhlasim, zo zaciatku vacsina nakupuje postupne podla potreby a moznosti ... tesi sa z kazdeho jedneho kusku ... do komplet vymeny som isla az ked som mala na to prostriedky a po dokladnom planovani, kombinovani, prieskume trhu - isla som na istotu
sovienka ach, to potesenie z lovu.. zakazdym, ked najdem nejaky dobry "deal" hoci aj na ten blby stojan na servitky, tak sa z toho vytesujem aj cely tyzden
  zbaliť

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
Robotický vysávač, robotický mop + pes...zaujímavá kombinácia... bude u vás na podlahe rušno
Televizor, rádio, nástenne hodiny, rohožka pred dvere, koberček na chodbu, obuvák... šak toho je toĺko... postupne dokúpiš
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
korela ... do smrti sa bude dokupovať.
Pridám malú radu, nekupujte lacné riady, vychádzam z panvice Tescoma. Alebo mi poraď obchod. :-)
allgreen Veru, hrnce a nože som kúpil na začiatok lacné a neni to boh vie čo. Keď sa zoderú a bude na drahšie kúpim kvalitu
sovienka ja som tiez tak dumala, ze hrnce teraz len aby boli, a potom sa neskor dokupi nieco lepsie. Predsa len je to naraz kopa vydavkov. Taniere su spotrebna vec, kedze mne sa podari kazdu chvilu nieco rozbit, tak nebudem investovat do nejakeho lepsieho setu. Radsej nieco univerzalne z Tesca, kde ked rozbijem jeden tanier, viem dokupit rovnaky. A ten mop s vysavacom si vymyslel priatel - ja do vysavania a zmyvania nie som leniva :P Tu panvicu som kupila pred rokom, a stale dobre sluzi - v Tescu
buchač sovienka (Dnes 08:39) ja som tiez tak dumala, ze hrnce teraz len aby boli, a potom sa neskor dokupi nieco lepsie. Predsa len je to naraz kopa vydavkov. Taniere su spotrebna vec, kedze mne sa podari kazdu chvilu nieco rozbit, tak nebudem investovat do nejakeho lepsieho setu. Radsej nieco univerzalne z Tesca, kde ked rozbijem jeden tanier, viem dokupit rovnaky A ten mop s vysavacom si vymyslel priatel - ja do vysavania a zmyvania nie som leniva :
===========================
Keď si nešikovná, kto Ti za to môže ?

Nevraviac už aj o tom, že jedna 6 ks sada kuchynského porcelánu v podstate nestačí.
-----------------------------------------
Hrnce ? Tie moje ma vyšli na oveša vyššiu sumu, ako máš Ty vyčíslenú za celú kuchyňu.
sovienka a to kde si ich kupil? na nejakej predajnej akcii s obedom a tancovackou pre dochodcov? Ta sada porcelanu je pre siestich ludi, nie 6ks. Cize 6x plytky, 6x hlboky a 6x dezertny tanier. Obzeram sa aj po mise na polievku a omacky, ale to uz neradim k zakladnemu vybaveniu, takze to pocka. Mimochodom, nie je pekne sa smiat niekomu, ze rozbija taniere - nevies, ci nema zdravotnu indikaciu na to, ze nevie poriadne udrzat veci v rukach.
  zbaliť

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Super zoznam pre zlodeja

Neuviedla si definiciu bezneho cloveka.

Ja sa sice povazujem za bezneho cloveka ale viem ze za komplet rekonstrukciu, vratane noveho nabytku robeneho na mieru, spotrebicov, doplnkov som dala veeeela penazi - ale som spokojna, je to vsetko poda mojho navrhu
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sovienka no je to anonymne, takze mu je nanic tak nejak som myslela, ze ludia maju nejaky rozpocet, ktory pouzivaju na nakupy, aby mali prehlad o tom, kolko dali napr za nabytok, spotrebice... vacsina to ale zrejme kupuje podla potreby, a viac menej narazovo. Nepametas si aspon, kolko si dala za ten nabytok na mieru? lebo nie som velmi spokojna s tou cenou, co mi dali za dve male skrinky a lavicu. Beznym clovekom myslim bezneho cloveka, priemerneho slovaka, myslim, ze to je snad jasne.
arizona Problem bude asi v tom, ze Poradaci su vacsinou vo veku tvojich rodicov,ci starych rodicov. Takze si urcite neodkladali cele desatrocia blocky,aby ti ich mohli teraz spisat do zoznamu.A keby ich aj mali, moc by ti nepomohli, lebo prve zariadenia sme zvacsa nakupovali za starych cias a v korunach. Vtedy sa zariadovalo tak,aby boli skrine,postele a podobne najdolezitejsie veci. Kuchynsku vybavu,ci postelne pradlo,obrusy a uteraky a pod. sme zvacsa dostali "do vybavy",co bola tiez dost velka pomoc. Zbytok sme postupne dokupovali a casom vymienali. Takze takyto kompletny zoznam nemame .-)
avalik mam vsetky ucty odlozene ale momentalne sa mi nechce z postele ... mam nabytok z Albera, vygoogli si ceny
sovienka vykonam, dakujem mimochodom, mam 30 rokov. Od rodicov sme dostali kuchynskeho robota, vsetko ostatne si musime kupit. Taka je doba, no. Preto budeme mat teraz len 2 sady postelneho pradla napriklad. Ale nevadi - aspon nebudeme zahlteni vecami.
buchač avalik
Super zoznam pre zlodeja
Neuviedla si definiciu bezneho cloveka.
=====================
Okrem elektroniky by nebolo čo čorknuť...

Všimla si si, že bežný človek si kúpi 5 - izbový byt...teda ak dobre rátam. Lebo ak dobre čítam, tak sú to :
Jedalen, pracovňa, obyvačka, spálňa, detská.
misoft Šak som hore písal - má toho dosť, ale niečo jej predsa chýba, žiaľ - kúpiť sa to nedá.....
sovienka ani ta elektronika nie je nova, ci draha, takze tiez nic z nej mimochodom to nie je 5-izbovy, ale 4ka - jedna izba obsahuje obyvaciu aj jedalensku cast. Ako pracovnu a jedalen som to oznacila len koli rozpisu.
korela Červené vlákno nezmyselných domnienok od experta na všetko iba škodí Porade. Už to unavuje.
(Asi náhrada za každodenné vulgarizmy, tri bodky a pod. Chápem, že návyky sa ťažko odstraňujú.)
Prepáč, sovienka.
  zbaliť

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Detskú izbu stačí vybaviť neskôr, tak dva roky po prechode, tá hrôza že by všetko upatlali
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sovienka Nerozumiem. Preco by som mala teraz kupovat postielku, ked este nie som ani tehotna? ja by som sa rada najprv aspon vydat.
misoft To i to raz môže byť - ale to prvé možno i skôr.....
A potom zistíš, že kopa vecí je nepotrebných a je to len drahé haraburdie....
sovienka to nic nemeni na tom, ze to ma cas minimalne 9 mesiacov , preto to nie je v bezprostrednych nakladoch
pavol54 Nič v zlom, my sme začinali spálňou kočíkom a detskou postieľkou, atď ... spolužiak sa mi po rokoch sťažoval že načo mu to všetko je, najmä preto že sa žena nechala vyškrabať že kým nebude komplet bývanie, tak ništ a bolo to prvé a posledné škrabanie. Druhý sa mi sťažoval že doma nemajú klinec ale škôlkár si našiel na prechádzke jeden hrdzavý ktorým si vyznačkoval exkluzívnu koženú sedačku Preto vždy si treba ujasniť priority a hodnoty
sovienka kym bude doma skolkar s klincom, ta sedacka mozno aj dosluzi - nepride mi byt exkluzivna. Nerobim si iluzie - veci su len veci a nehody sa stavaju. Vy ste zariadovali detsku izbu, lebo ste boli v ocakavani? A tym vyskrabom asi myslis potrat - no u mna nic take nehrozi, aj ked nebudem rozpisovat, preco. Minimalne rok mam na zariadovanie detskej izby cas, teraz mi ide o zariadovanie nutne aspon na prvy rok v byte.
  zbaliť

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Z uz napisaneho....moc to prezivas....
buchač Tiež si myslím.
Ono každý ja happy, keď príde k novému bytu, alebo aj k inej veci. Veď aj maličkosti vedia potešiť.
Ale henten zoznam je vyslovený výsmech samotnej osoby.
Akože chváliť sa (iný výraz ani nie vhodný) maličkosťami v domácnosti za pár šupov je nenormálne.
Kuwa, ale asi som ja nenormálny.

Kuwa, keby nebol internet, kde a komu by sa zverila so svojimi pocitmi a šla by po radu ?
Kuwa, za našich mladých čias sme sa radili s rodičmi, rodičia nám pomáhali a neskôr sme my rodičom .... Veď je o tých povestných Troch grošoch.


BY BOLO DOBRÉ TÚTO STUPÍDNU TÉMU ZAVRIEŤ A ZAHODIŤ KĽÚČ.

P.S.:
Neslušné výrazy, kuwa, som napísal schválne...už len kvôli korele, aby som jej zdvihol tlak.

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nandrolon
Zariadenie bytu? 10+ rozvešaných vetroňov po izbách okolo 200 cm rozpätie /priemer/, nejaká loďka, nejaký kassbohrer, multikoptérka, milión elektrikárskeho a strojárskeho náradia :-)))))), vysoká skriňa celá na náradie a chémiu, nič viac nepotrebujem. Cenovo sme skoro rovnako :-))))))))
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sovienka to musi vyzerat uzasne
Nandrolon Pre niektorých úplný raj na zemi :-))))))))))))))
sovienka ale je pekne, ze si vies splnit sny. To mne by moja predstava o raji nepresla (kopa domacich zvierat a obyvacka a'la amazonska dzungla)
pavol54 kozy na balkón, kravu si iste nepredstavuješ že budeš mať doma, zopár králikov a pre doplnenie jedného pytóna aspoň imitácia džungle už keď domáce zvieratá tak aj nejaká sliepka by mohla byť
sovienka haha asi tak nejak
Nandrolon kozy jej netreba. 2 uz nosi pod trickom :-))))))))
pavol54 a čo synonymá ostatných zvierat ? to som len tak pre odľahčenie hodil asi si jediný pochopil krava - však svokra, pytón no budem vysvetľovať, domácnosť bez hada? a sliepka tiež netreba
  zbaliť

Kolko vas stalo zariadenie bytu?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.