Zavrieť

Porady

prenajimatel bytu nechce vratit kauciu

Byvala som s priatelom 3 roky v byte a prenajimatel nam nechce vratit kauciu 950e. Vraj sme byt poskodili za vyssiu sumu. Pritom sa nic vazne neznicilo. Trosku zazltnuta stena v kuchyni od varenia, odpadnuta uchytka na supliku, Naozaj nic vazne. Este aj v zmluve je pisane ze drobne poskodenia sposobene beznym pouzivanim a opotrebenim sa toleruju. Viem ze majitel ani neplatil dan z prenajmu. Mozem ho tym nalakat ze ak nevrati tak ho bonznem? uz tam nebyvame takmer rok a nevratil nam ani euro. Zmluvu mame, ale nemam ziaden doklad o plateni kedze si po hotovost chodil osobne. Vie mi niekto poradit prosim ako postupovat? Na sms ani telefon nereaguje.
buchač Po roku chceš riešiť takúto záležitosť ?
Na Tvojom mieste by som tie peniaze teraz už len odpísal ako nevymožiteľnú čiastku.

Vieš prečo ?
Lebo mu už nič nedokážeš...a som si takmer istý, že okrem zmluvy nemáš fotodokumentáciu daného bytu pri odovzdávke.
Majiteľ má v tomto prípade širšie pole možností na obhájenie svoho konania.
Luchuc No lebo stale sa vyhovaral ze musi spisat zoznam skod a preratat to. Fotodokumentaciu nemam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Kasli na to a radsej nic neries lebo dopadnes horsie... Ked ho napadne vymahat od teba nezaplatene najomne za celu tu dobu ... Nedokazes ze si platila ... A takych pripadov uz bolo vela ked napr. muzplatil vyzivne do ruky a potom ho svina zazalovala za dlzne vyzivne a musel doplatit 2 roky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak byt prenajímal nelegálne, môžeš ho poštekliť, že ho bonzneš. Chybu ste urobili aj vy tým, že nemáte žiaden doklad.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Luchuc v zmluve je napisane ze bola zaplatena kaucia vo vyske 950e. a dalej budeme platit 950e mesacne. nemam doklad o tom ze sme platili mesacne.
    ivka70 To ste take peniaze davali niekomu do ruky bez podpisu, bez vsetkeho?
    Luchuc zial ano. ale o to sa nejadna. ide o tu kauciu a to v zmluve je a nechce nam to vratit. A byvali sme tam styria.
    ivka70 Jedna sa o to, lebo nemate nic v rukach, nic, ze ste nieco niekomu platili ...tazke ani bonznutie na DU nemate ako dat
    buchač Luchuc (Dnes 13:17) v zmluve je napisane ze bola zaplatena kaucia vo vyske 950e. a dalej budeme platit 950e mesacne. nemam doklad o tom ze sme platili mesacne.
    ================
    Koľkooooo ?????
    Mesačne 950€ ?????
    Týýý môj oný...
    Luchuc bývali sme tam štyria
    Žabinka vidím že budem musieť nájomníčkam zvýšiť nájomné.. to len poznámočka..
    k tvojmu problému.. nechaj to tak.. keď nemáš doklad o tom že nájomné bolo mesačne uhrádzané, bolo by to príliš smelé.. aby nemuselo byť doplatené dupľovane..
    jslancik Asi 4i byt v hlavnom meste. Inak to nevidím. A pravdepodobne dobre zariadený. Brutálna cena.
    bjuty smis buchača nepresvedčíš )

    on vie svoje...
      zbaliť

    prenajimatel bytu nechce vratit kauciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.