Zavrieť

Porady

Čo znamená ...

vyskytujúca sa hrubá zvislá čiara pohybujúca sa po zvislici v jednej línii pri písaní mojich SS. Pred časom sa mi vyskytovala dočasne pri návšteve šuťáku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Volá sa to posuvník. Slúži na posúvanie textu v danom okne. To isté niekedy urobí i kolečko na myši.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Prečo sa mi nevyskytuje stále? Má to každý na tejto stránke? Kolečkom na myši predsa posúvam všetky texty kdekoľvek pri písaní či čítaní.
    S týmto som sa stretla iba na Porade. Nikde inde.
    misoft Nemusí sa to stále objavovať. Ak je okienko pre text napr. na 10 riadkov a ty napíšeš len riadkov 9 - tak je posuvník zbytočný. Ale keď sa text rozrastie napr. o 2 riadky, tak sa objaví, pretože prvý riadok sa posunie hore mimo viditeľnú časť okienka. A tým posuvníkom si posunieš - zroluješ - text tak, ako potrebuješ, aby si videla.
    Niektoré textové okienka ani posuvník nezobrazia - to sú potom flexibilné okienka, ktoré sa zväčšujú s pribúdajúcim textom - ako aj tu pri písaní komentára.
    Ale keď ten komentár odošlem a chcem ho napr. editovať, tak sa zobrazí na veľkosť 2-3 riadkov a posuvník sa zobrazí, aby som ním mohol text posúvať.

    V Šutáku je napr. pevne stanovený rozmer okna, takže príspevky, ktoré boli napísané skôr si musíš posuvníkom "presťahovať", aby si ich videla. Pritom je tam asi stanovený počet príspevkov, potom vyskočí dole "Viac.." a po kliknutí sa to opäť roztiahne o presný počet príspevkov...
    korela Nuž, O.K., ďakujem. Keby sa vyskytovala naboku, nevšimnem si ju, ale prechádza cez text.
    "Viac" sa už ani nesnažím otvárať, nereaguje,
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    na posuvanie textu hore - dole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.