Zavrieť

Porady

Mám nárok na dávku v hmotnej núdzi?

Pred 2 týždnami som dostala výpoved z prace,momentalne som na UP,kde mi nic neplatia, som rozvedena mam 20ročnu dceru ktora studuje na VS a 11 ročneho syna,mam vlastný byt deti bývaju somnou a otec mi prispieva na nich oboch sumov 250€ ,je možne si uplatniť si davku ako rozvedena v hmotnej nudzi,alebo príspevok na bývanie?
Dakujem
veronikasad Ako dlho trval pracovný pomer? Nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikol?
Evulikz nie bola som zamestnana 1rok aj 10 nesiacov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    avalik už napísala - podľa mňa je to dosť jasne napísané. ale ak nechceš "odborne" - tak ja skúsim takto:
    v prvom rade sa máš postarať o svoju rodinu ty - vlastnou prácou , alebo majetkom. ak z nejakého vážneho dôvodu nemôžeš, tak máš ex- manžela - treba pýtať od neho. Ak ani on nemôže prispieť svojim deťom (napr je chorý, má tých detí ešte viac... ) - tak až potom prichádzajú na rad ostatní daňoví poplatníci, ktorí majú svoje deti. To je tá dávka v hmotnej núdzi, plus príspevok na bývanie - a či by ti nejakých pár eur vyšlo? - vypočítaš podľa priloženého linku .
    ak budeš žiadať o dávku v hm. núdzi - treba vydokladovať aj všetky príjmy, aj aký máš majetok.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem. Ak je domácnosť v hmotnej núdzi, neznamená to, že má vždy nárok na poskytnutie pomoci v hmotnej núdzi, pretože pomoc v hmotnej núdzi sa poskytuje iba do sumy nárokov stanovenej v zákone o pomoci v hmotnej núdzi, nie do sumy životného minima.

    a viac tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675
    Evulikz to som sa dočitala aj ja,len som to chcela tak nie odborne vysvetliť
    ale dakujem za reakciu
    avalik tak to si mala napisat, ze si to citala, citaj este raz a pomaly a napis konkretne comu nerozumies

    Mám nárok na dávku v hmotnej núdzi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.