Zavrieť

Porady

orez briez- je spôsob donútiť mesto aby si plnilo svoju povinnosť

v škôlke v susedstve môjho rodinného domu sú vysadené 30 ročné brezy, ktoré mi nedovoľujú riadne užívať moju nehnuteľnosť, upchávajú mi strešné odtoky a kanalizáciu a znečisťujú dvor, nemôžem vetrať bez toho aby som mala vysávač poruke, ako mesto donútiť aby zjednalo nápravu? ďakujem
afrikánka Rozhodne to ide orezať, poznám prípady, keď si to občania "vydupali". Po mnohých neúspešných žiadostiach sa rozhodli prizvať médiá.....a hneď sa orezávalo....médiá nakoniec ani nemali čo riešiť.
korela V akom zmysle si má v tvojom prípade mesto plniť svoju povinnosť? Prísť ti pozametať, pozbierať listy, vyčistiť ríny? O koľko briez ide?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  sosak je offline (nepripojený) sosak

  sosak
  Pokiaľ stromy - brezy neohrozujú ľudí vo svojom okolí, tak argumenty, že ti zapchávajú strešné odtoky a kanalizáciu sú irelevantné.
  afrikánka Áno, to je pravda, lístie by preukázateľne muselo ohrozovať a značne poškodzovať majetok - vytápaním, preukázaným vlhnutím alebo reálnou hrozbou zrútenia na tvoju nehnuteľnosť. Pokiaľ ide len o napadané lístie ......čistiť, zametať dookola a nešomrať. Ale vyššie spomenuté orezanie si občania vynútili z dôvodu zatieňovania okien vysokými stromami, kedy mali obmedzený prístup slnka. Opačný prípad, keď sa mesto rozhodlo pre výrub veľkých stromov, občania chceli mať zeleň i tieň v letných mesiacoch, tak výrub stopli. Koľko ľudí, toľko chutí....

  arizona je offline (nepripojený) arizona

  arizona
  Tie tvoje argumenty su uplne neopodstatnene a smiesne.
  To by nemohlo uzivat svoju nehutelnost miliony ludi,lebo zelen a stromy su sucastou nasich obydli.Kto byva v dome,tak musi respektovat aj tu zelen v susedstve.
  Ale aj ludia na sidliskach sa obklopuju zelenou, nie? Takze sa tomu neda uplne vyhnut.

  Ked nemas stromy vysadene ty, urcite ich maju mnohi susedia naokolo. A listy,ci alergeny sa vzduchom budu vzdy sirit aj zo sirsieho okolia.

  Na riny si mozes nahodit sietky,ktore su prave na to urcene, nestoja vela :-) Ako ti breza skodi kanalizacii, to si moc neviem predstavit...


  Uvedom si, zetie stromy rastli dlhych 30 rokov, v lete poskytuju prijemny tien pre deti. Myslis, ze by deckam bolo lepsie hrat sa na betone? Bez stromov? Bez tiena? Bez vetrika?
  Bud rad, ze nejaku zelen este nablizku mas. Co by mnohi ludia za to dali?

  Inak, byvala som dlhe roky v dome, kde sme mali v susedstve velky park a y druhej strany suseda mala 3 brezy na dvore,asi 3m od nasho domu. Takze viem,ako sa citis.
  Ale na druhej strane viem, ze tie stromy nerobia šarapatu celorocne,ale iba kratkodobo. Takze sa to da v pohode zvladnut...Trosku pohybu na cerstvom vzduchu pri zhrabani listov este nikomu neuskodilo .-)
  afrikánka Ja si tak trochu viem predstaviť, ako škodia listy kanalizácii. Garáž, ktorá je súčasťou domu, je umiestnená pod úrovňou obrubníka. Do garáže zvažujúce vjazdy, pred garážou 5metrový odtokový žľab , s odtokom - guličkou. Niekoľkokrát sa stalo, že silný vietor sprevádzajúci prudký lejak postrhával i v lete listy zo stromov, ktoré následne upchali odtok a voda sa dostala do garáže, síce nie veľa ,ale predsa zatopila......I napriek tomu, že starostlivo udržujeme žľab. Ak sme doma ratujeme.....ak nie.....smola. A vzadu na záhrade to isté.

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
  Išiel by som týmto smerom...t.j. operoval alergiou na brezu

  https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  korela Je zaujímavé, že tým práve škôlka neoperuje.
  .
  Priložiť k žiadosti o výrub alebo kozmetickú úpravu korún potvrdenie od alergológa?
  Alebo vytínať stromy, ktoré nám nepasujú, radšej preventívne?
  To by sme za chvíľu v okolí našich bydlísk nemali pomaly žiadne stromy.
  Príroda je tak múdra, že peľ zo stromov nepadá zo všetkých stromov naraz, ale postupne. Takže tá koncentrácia peľov je v sezóne rozložená.
  Ak niekomu prekážajú jahňady, nech si namontuje sieťky na okná.
  Listy padajú z každého stromu.
  .
  V lete breza výborne tieni, od jesene po jar je bez listov. Svetla v bytoch je v zime dostatok, kto by sa sťažoval na tmu v bytoch.
  afrikánka No predsa ten, kto má pred oknami ozrutánske ihličnany.....
  korela afrikánka, myslela som, že téma je o brezách.
  afrikánka Ja viem korela, že o brezách, iba som poznamenala, že u ihličnanov to ide.......koment nebol adresovaný Tebe....bol všeobecný, na doplnenie....
    zbaliť

  orez briez- je spôsob donútiť mesto aby si plnilo svoju povinnosť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.