Zavrieť

Porady

Výber správneho lepidla na porcelán

Dobry den,
kupila som si porcelanový tanier z druhej ruky na zavesenie. Pri manipulacii sa mi usko oddelilo, teda odlepilo od zadnej strany taniera. Vedeli by ste mi poradit spolanhlive lepidlo, ktore by zarucilo, aby pri zaveseni a urcitej tiazi sa usko opat neodlepilo? Tanier je porcelan a usko je taky tvrdeny plast.
Dakujem
lujza.j Neda sa vymysliet iny zaves....ja by som sa bala....ze usko nevydrzi a bum....
wegamizi Verim, ze je na trhu lepidlo, ktore zvladne aj takuto funkciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Odporúčam neriskovať s plastovým uškom, pokiaľ nebude z hľadiska umiestnenia závesného očka vadiť na celkovom vzhľade taniera, tak použiť pevnejší špagát z prírodného materiálu. Následne požadovanú veľkosť špagátu prilepiť lepidlom Loctite Super Attac, v tubičke 3gr. Je to Power flex gel výrobca H....L. Vynikajúce na sklo, keramiku.....Ja som tiež použila na tanier, ktorý som si chcela zavesiť - drží výborne a spoľahlivo. Ale snažte sa odstrániť pôvodné lepidlo, alebo aplikujte mimo. Lepidlo mám z Tesca.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Porcelán sa dá lepiť sekundovým lepidlom, najlepšie gelovým. Ale neviem, ako to bude držať to plastové uško. Treba vyskúšať lepidlo na tom plaste.

    Existuje aj lepidlo na sklo a porcelán. To tuhne pri pôsobení UV svetla, takže večer to nemôžeš lepiť. Ja som s tým zlepil sklo a drží v pohode. Ale zase ten plast.

    Univerzálne na oba materiály by bolo gelové lepidlo od Pattexu. Mali ho aj v Lidli za 3 EUR:

    http://www.lidl.de/de/pattex-repair-...el-20g/p212375

    v Bille som ho videl tiež, ale tam stojí cez 6 EUR.

    http://www.pattex.co.za/en/products/...epair-gel.html


    Spoznáš ho podľa toho zvláštneho uzáveru. Je to niečo ako priesvitný silikón, ale na inej báze. Nedostatkom je, že spoj je viditeľný, ale na zadnej strane taniera to nebude vadiť. Ale dobre lepí aj plast či gumu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Ešte mi napadla jedna možnosť, asi najlepšia na tento účel. Lepiace tyčinky. Ale to musíš mať lepiacu pištoľ. Na druhej strane je to záležitosť cca 5-10 EUR a máš to doma na furt.
    misoft Nie je to dobrý nápad. Malá zaťažiteľnosť spoja! Porcelán je dosť ťažký, to lepidlo by to neunieslo.
    Chobot Jeden tanier to v pohode udrží, to som si istý.
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    kvalitne sekundove je dobre na porcelan aj plast,alebo dvojzlozkovy epoxid ale s tym je babracka...hlavne tie spoje musia bit riadne odmastene ...ja by som urcite skusal s tym sekundovym,...pametam si za mlada ked som este hulil sme zdobily tie farebne zapalovace na plyn s roznymi kamienkami a drzalo to ja ta svina
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač alebo dvojzlozkovy epoxid ale s tym je babracka...
    =====================
    Budem Ti trochu oponovať.
    Ak vieš s tým narábať, tak je to otázka minútky a nezababreš sa.
    Dostať kúpiť viacero druhov v injekciách...napríklad http://www.belickova.sk/katalog/acti...in-14-ml.xhtml
    Ja kupujem iné, o väčšom objeme...ak je akcia v Lidli. Drží jak fras.
    vulxy nemyslel som ako babracka pre teba ci pre mna,ale predpokladam ze zadavatelka nema v tom velmo jasno a jednoduchsie by pre nu bolo kvapnut -podzat-hotovo nez miesat,natierat,stlacit,zafixovat a cuchat ten smrad...inac aj ja som si zadovazil asi 4 porcie z nedavnej ponuky Lidl...je to dobry epoxy ale ten supernegramotny miesaci system letel hned do kosa..
    misoft Dobré sú aj P****x (hvizdičky žebi som reklamu ňerobil).
      zbaliť

    Výber správneho lepidla na porcelán

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.