Zavrieť

Porady

zamietnutie žiadosti o skončenie pracovného pomeru dohodou

Ja ,ako zamestnanec som podala žiadosť o skončenie pracovného pomeru & 60 dňa 25.8.2016. ku dňu 12.9.2016. Poslali mi písomne zamietnutie žiadosti k tomu dátumu dňa 2.9.2016.Že ,ak chcem ukončiť pracovný pomer mám podať výpoveď podľa &61 . Neviem čo mám robiť ? ďňa 13.9. 2016 mám nástup do nového zamestnania .
5 komentárov     zbaliť
veronikasad máš v pracovnej zmluve dodatok o náhrade zamestnávatelovi v prípade nedodržania výpovednej doby vo výške jednomesačného priemerného zárobku ? Zostala ti nevyčerpaná dovolenka ?
viescan v zmluvných podmienkach to je , ale sme sa na tom nedohodli ako je to formulované na zmluve , mám dovolenku a ostane mi ešte 11dni
veronikasad Ak prestaneš chodiť počas výpovednej doby do práce, zamestnávatel si túto náhradu môže uplatniť. Podpisom pracovnej zmluvy si s touto podmienkou súhlasil. Alebo ti bude písať absenciu a prídeš o zbytok dovolenky a potom s tebou ukončí pracovný pomer za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, čo nebude dobrá vizitka u nového zamestnávatela.
veronikasad Výpoveď daná zamestnancom je § 67 ZP, § 61 pojednáva všeobecne o výpovedi...
viescan ďakujem za radu ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si vedela, že máš v septembri nástup do nového zamestnania, mohla si požiadať o skončenie Dohodou skôr. Tak by si dostala aj vyrozumenie skôr a mohla podať výpoved tak, aby si už v čase nástupu bola voľná. Teraz je už len možnosť výpovede a počkať na jej skončenie. Alebo nechodiť do práce a čakať sankcie.( Absencia, krátenie nároku na D, resp. finančná náhrada za nedodržanie VD)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viescan V ten deň, ako som sa dohodla na novej práci, som dala zamestnávateľovi vedieť a na druhý deň som dala oficiálne žiadosť o skončenie pracovného pomeru §60
    Tweety No,kedže Dohodou to nie je možné, zostáva už len tá výpoved.
    viescan ďakujem za radu .....
      zbaliť

    zamietnutie žiadosti o skončenie pracovného pomeru dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.