Zavrieť

Porady

Je potrebné notárom overovať podpisy na návrhu na zápis zmien do OR, ak návrh bude podaný elektronicky?

A tiež rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla musím notársky overiť? Firma je moja, podávať to nebudem ja, ale splnomocnenec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Záleží od toho, o akú zmenu sa jedná. Niektoré treba overovať... tak napríklad odstúpenie z funkcie konateľa treba overiť....

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    IvetaH, promont maja, Sarlotka, Kabaka123, Mária27
    5

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja som menila trvalé bydlisko ako konateľ a spoločník. Nič som neoverovala. Všetko iba cez ZEP

    Je to celkom siahodlhý proces. Skus prečítať tu, ako som tým celým prešla. Ak to robís prvý krat... Budu ine prílohy, ale inač postup a formulár ten istý

    http://www.porada.sk/t287766-zmena-u...ml#post2879452
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH A ešte ma napadá, že ja si vyrobím napr. vyhlásenie jediného spoločníka, vytlačím, podpíšem a s podpisom naskenujem späť do PC aby to ten splnomocnenec podal, alebo len mnou vytvorené tlačivá bez podpisu odosiela?
    JankaO všetko podisuješ ty, splnomocnenec je len na elektronicku komunikaciu.
    IvetaH Takže vytlačím, podpíšem, naskenujem podpísané a on to pošle. A to splnomocnenie podpisujeme obaja?
    JankaO Ak je to dohoda o plnomocenstve, tak obidvaja, ak je to jednosttranný úkon na splnomocnenie, tak len ten, kto splnomocňuje.
      zbaliť

    Je potrebné notárom overovať podpisy na návrhu na zápis zmien do OR, ak návrh bude podaný elektronicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.