Zavrieť

Porady

Etiketa Porady

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vážení členovia Porady. Po viac než polroku fungovania tejto diskusnej stránky by som rád otvoril tému etikety - teda nepísaných pravidiel správania sa na Porade. Pár vecí ma tu totiž mrzí a myslím, že by bolo dobre si ich touto formou vyjasniť a tie nepísané pravidlá na tomto mieste napísať.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.

13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.


20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Ak máte námietky alebo ďalšie nápady, navrhnite ako doplniť či zmeniť tieto pravidlá.
K diskusii bola založená nová téma, vzhľadom k tomu, že táto pôvodná téma sa stala dlhou témou s 35 stranami.
http://www.porada.sk/t89141-diskusia...te-porady.html
Naposledy upravil Richard : 27.08.08 at 20:36 Dôvod: Rozšírený bod 15.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem za pochvalu! Závidela som vám všetkým, ktorí ste mali svoje podpisy! Tak som skúšala, a ono to šlo!
A čo sa týka toho upozornenia, nechcem mentorovať, i keď vek a právo už na to mám, ale trochu to bolí, keď sa snažíš - a nič! Ale ja viem, je ich tu veľmi veľa, čo na to zabudnú, ale viem, že možno aj nie naschvál, ale od radosti, že už majú vyriešený problém rýchlo ujdú z Porady dať si do poriadku to, čo riešili. Nemyslela som to v zlom, mám rada zaujímavé otázky, ale trošku napomenutia nezaškodí zábudlivým. A pri tom som nemyslela len poslednú pomoc pred touto pripomienkou, tohoto pýtajúceho mám v obľube podľa otázok a odpovedí, ale mi to prišlo trošičku ľúto.
Dúfam, že som sa nikoho osobne nedotkla. To nerada robím. Pekný večer všetkým na Porade.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Na základe témy

http://www.porada.sk/showthread.php?t=10125

pridávam do etikety (viď príspevok č.1 v tejto téme) bod 11.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, mažem bod 5. Tiež ma to pred polhodinou napadlo ale vieš prečo? Lebo tento bod je zbytočný, iných diskusných fór na webovom .sk priestore, ktoré by mohli konkurovať Porade, už niet.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ďakujeme za Etiketu Jozef!

Ešte jedna vec:
Mýlim sa, ale nemýlim druhých!
by malo byť heslo na tento mesiac (kým sa to dobre nezažije...).
Potom by som chcel rotovať iné body etikety na Porade...
Naposledy upravil Richard : 15.06.05 at 09:34
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Jozef, ešte ťa chcem poprosiť (nechcem ti zasahovať do tvojho príspevku), aby si doplnil etiketu o nasledovne:
"Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku."
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, doplnil som ako bod 5.
0 0
zuna5 zuna5

zuna5 je offline (nepripojený) zuna5

kvalitne informacie ...kvalitne rozhodnutia ...viac
Krasny den prajem..som tu nova asom rada, ze som nasla Etiketu Porady.zuna5
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Vitaj, zuna5.
Je to SUPER, že začínaš práve pri etikete.
Väčšina Poraďákov etiketu veľmi usilovne dodržiava a dúfam, že ani Ty nebudeš výnimkou.
Prajem Ti, aby si získala na Porade čo najviac užitočných informácií. :p
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte jeden negatívny príklad, ako by sa diskusia na Porade vyvíjať nemala:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=11128
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
už som tú tému vymazal
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Richard
Jozef, ešte ťa chcem poprosiť (nechcem ti zasahovať do tvojho príspevku), aby si doplnil etiketu o nasledovne:
"Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku."
Richard, teraz neviem ako. V jednom príspevku si upozorňoval, že ak uvedieme zdroj príspevku, môžeš mať problémy s autorskými právami. Ja som v jednom príspevku citovala VERLAG... a napísala aj autora. Po Tvojom upozornení som to vymazala. Teraz čítam Tvoje upozornenie, že autora a zdroj treba písať. Prosím Ťa napíš ako správne postupovať, aby sme Ti nenarobili zbytočné problémy.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Jozef Mihál
Dovoľte jeden negatívny príklad, ako by sa diskusia na Porade vyvíjať nemala:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=11128
Tých negatívnych príkladov, ako by sa diskusia na Porade vyvíjať nemala, je viac. Niekto si dovolí prezentovať a presadzovať svoj názor aj nakričaním na toho druhého, aj takto to tu chodí...http://www.porada.sk/showthread.php?...light=kedy+dph
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
pyton
Tých negatívnych príkladov, ako by sa diskusia na Porade vyvíjať nemala, je viac. Niekto si dovolí prezentovať a presadzovať svoj názor aj nakričaním na toho druhého, aj takto to tu chodí...http://www.porada.sk/showthread.php?...light=kedy+dph
Pekný príklad. Dodám, že písať príspevok červeným tučným podtrhnutým a neviem ešte akým písmom nie je príliš v súlade so štábnou kultúrou.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dobre, stiahla som červenú - ale to nebolo nakričanie, len upozornenie pre zadávateľku otázky, aby si nedajbože neuznala DPH!

Takže žiadne kričanie nebolo, myslím, išlo len o dobro zadávateľky otázky!
Pyton, bolo by dobré si prečítať celú tému!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ondrejvla
Dobre, stiahla som červenú
...nnno, zostalo to všetko hrubé a podtrhnuté. Vyzerá to stále hrozne. V reči internetu to znamená krik. Ak treba na niečo upozorniť, riešil by som to zdôraznením niekoľkých kľúčových slov v príspevku ale nie vyhrubením a podčiarkovaním príspevku celého. Zle sa na to pozerá.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Jozef Mihál
Dovoľte jeden negatívny príklad, ako by sa diskusia na Porade vyvíjať nemala:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=11128
Mozem sa (nesme-lo) spytat, z cohoze si to nemam brat vzor? Ako sa mam zariadit z uvedenej informacie?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
účtovník 007
Richard, teraz neviem ako. V jednom príspevku si upozorňoval, že ak uvedieme zdroj príspevku, môžeš mať problémy s autorskými právami. Ja som v jednom príspevku citovala VERLAG... a napísala aj autora. Po Tvojom upozornení som to vymazala. Teraz čítam Tvoje upozornenie, že autora a zdroj treba písať. Prosím Ťa napíš ako správne postupovať, aby sme Ti nenarobili zbytočné problémy.
Podľa môjho chápania autorského zákona, možno citovať autora ak sa npíše odkiaľ a koho citujem.
Citácia však neznamená prepis celého článku a pod. Ak citujem, uvediem iba časť. Na internete sa však dá použiť link. Ak je dobrý článok niekde, môžeme naň hodiť link, to nie je proti autorskému zákonu.
Kopčiť celý článok, alebo nebodaj pricapiť fotokópiu z knihy, to už nie je OK.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
hron
Mozem sa (nesme-lo) spytat, z cohoze si to nemam brat vzor? Ako sa mam zariadit z uvedenej informacie?
Na základe nahlásenia som tú tému vymazal, takže link nie je funkčný...
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Richard
Na základe nahlásenia som tú tému vymazal, takže link nie je funkčný...
No to je pravda, to som si vsimol, ale akosi mi to nedava odpoved na otazku vyvolanu prave tym vymazanim.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bola to téma, kde sa škriepili živnostníci s sročkármi a účtovníkmi-zamestnancami, kto má väčší patent na účtovníctvo :-)))))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať