Zavrieť

Porady

Etiketa Porady

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vážení členovia Porady. Po viac než polroku fungovania tejto diskusnej stránky by som rád otvoril tému etikety - teda nepísaných pravidiel správania sa na Porade. Pár vecí ma tu totiž mrzí a myslím, že by bolo dobre si ich touto formou vyjasniť a tie nepísané pravidlá na tomto mieste napísať.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.

13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.


20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.

Ak máte námietky alebo ďalšie nápady, navrhnite ako doplniť či zmeniť tieto pravidlá.
K diskusii bola založená nová téma, vzhľadom k tomu, že táto pôvodná téma sa stala dlhou témou s 35 stranami.
http://www.porada.sk/t89141-diskusia...te-porady.html
Naposledy upravil Richard : 27.08.08 at 20:36 Dôvod: Rozšírený bod 15.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

bepo
K tej vymazanej téme-ja som bol za vymazanie pretože tam bolo toľko diletantizmu aký by som od ľudí živiacich sa účtovníctvom nečakal a hanbil by som sa za také názory.
Ja by som sa skor poucil :-), Nerobim si iluzie, ze v takej programatorskej branzi je to inaksie. Ze V KTOREJKOLVEK branzi je to inaksie. A je omnoho lepsie, ked sa dostane na oci, ako by mal byt zameteny pod koberec.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

hron : súhlasím s tvojimi slovami a povedala som to v pôvodne vymazanej téme: v každej profesii sa nájdu takí a takí ... a naozaj nie je dôvod na bitku...ide v prvom rade o spôsob vyjadrenia súhlasu či nesúhlasu. Aj ten, kto sa nepekne vyjadrí k príspevku, resp. otázke toho druhého, mal by si uvedomiť, že on sám je určite občas povďačný za radu a hádam si - i keď nie práve tu a "nahlas", ale vo svojom vnútri prizná, že nie je najmúdrejší a je v konečnom dôsledku veľmi, veľmi rád, že mu bolo poradené v jeho vlastnom probléme - v ktorom nie je akurátne "šoumen" a poradu len využil.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Ved existuje volba -nahlasenie temy (ucastnika), takze celkom schodnou cestou sa mi vidi poslat zucastnenym upozornenie na porusenie prislusneho bodu porady s tym, ze ich prispevok moze byt vymazany. Alebo pred vymazanim nechat nejaky cas prispevok zobrazeny s poznamkou R., ze prispevok porusuje etiketu porady a bude vymazany. Hm?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Paula-aj keď forma je tiež dôležitá ale teraz to bol obsah čo bolo povedané a nie ako čo mi prekážalo.Je prirodzené mať odlišný názor na výklad nejakého paragrafu ale toto bola úplne iná liga.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bepo, chápem
Naposledy upravil Richard : 15.03.08 at 15:28
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Zato ja som zmateny :-). Ale mozno je to tym, ze sa absolutne nezaujimam o chov orchidei, a kavu si robim zasadne sam. Lenze stale neviem odpoved na otazku (napriklad), kam zacina siahat hranica medzi rozsahom a sposobom zapisov zakonov a dusevno fyzickymi schopnostami jednotlivca to vsetko naraz zvladnut. Toboz, ked sa do toho priplieta umelecky vyklad zakonov jednotlivych (danovych) kancelarii...
A to sa pripravuje inovacia zdanovania, bonusov a cojaviemcoestevsetkeho.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

hron
umelecky vyklad zakonov
Nádherný "terminus technicus".:p:p:p
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Som rad, ze bod 7. etikety dodrziavaju temer vsetci clenovia, az na male vynimky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som si vedoma, ze som porusila bod 7/ Porady, ale ked som zadala svoju otazku, bolo mi odpovedane (uz sa nepamatam kym), ze moj problem moze zodpovedat len pan Mihal. Preto som pana Mihala oslovila. Ospravedlnujem sa a slubujem, ze sa na pana Mihala uz priamo obracat nebudem, zvlast ked mi bolo naznacene, ze mozem u neho byt na "ciernej listine".
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
durisovad
Som si vedoma, ze som porusila bod 7/ Porady, ale ked som zadala svoju otazku, bolo mi odpovedane (uz sa nepamatam kym), ze moj problem moze zodpovedat len pan Mihal. Preto som pana Mihala oslovila. Ospravedlnujem sa a slubujem, ze sa na pana Mihala uz priamo obracat nebudem, zvlast ked mi bolo naznacene, ze mozem u neho byt na "ciernej
listine".
Prepáč, ale nemôžem súhlasiť s tým, že si p. Mihála oslovila. Ty si ho 2x osočila a to je rozdiel. Myslím si, že sleduje príspevky každého a podľa možnosti aj odpovedá. Nenašla som tu, že by niekto niečo na Porade
m u s e l . Veď je tu niekoľko tisíc nakúkačov.
O čiernej listine neviem nič. Ak Ti to niekto naznačil asi si tiež myslí, že svet sa točí iba okolo neho.
A to ospravedlnenie si si mohla odpustiť bez toho sľubu.

Hela
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
ALDA
.... O čiernej listine neviem nič. Ak Ti to niekto naznačil asi si tiež myslí, že svet sa točí iba okolo neho. ....Hela
Heli o ciernej listine jej napisal Tery....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Jozef Mihál
Pre všetkých, čo dodržujú etiketu Porady, je tu Happy Hour.

Téma: SZČO a zdravotné poistenie od 1.9.2005.

Pár ďalších informácii nájdete aj na mojom blogu.

p e k n é .... - díííííííííííík, už zasa robota a štuuuudovanie.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ALDA
Prepáč, ale nemôžem súhlasiť s tým, že si p. Mihála oslovila. Ty si ho 2x osočila a to je rozdiel. Myslím si, že sleduje príspevky každého a podľa možnosti aj odpovedá. Nenašla som tu, že by niekto niečo na Porade
m u s e l . Veď je tu niekoľko tisíc nakúkačov.
O čiernej listine neviem nič. Ak Ti to niekto naznačil asi si tiež myslí, že svet sa točí iba okolo neho.
A to ospravedlnenie si si mohla odpustiť bez toho sľubu.

Hela
Prosim este raz za prepacenie, ale vobec nie som si vedoma, ze by som pana Mihala osocila. Ja som ho o odpoved p o p r o s i l a. Ani som nenapisala, ze by mi m u s e l odpovedat.
Ako uz bolo poznamenane, o ciernej listine mi napisal pan TERY.
Ospravedlnujem sa este raz a ten slub, ktory som si mala odpustit, dodrzim.
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Hambím sa to aj priznať, že sa hambím písať pre katastrofálnu znalosť gramatiky. Vyšli mi dve publikácie v tej druhej boli gramatické chyby. Mám rozpísanú tretiu knihu, už nie publikáciu. Bojím sa ju dopísať a odoslať vydavatelovi. Čo mám robiť ? Plakať ? Keď to do tej mojej sprostej hlavy neviem dostať...
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Nikdy som nenapísala žiadnu publikáciu. Iba čo som písala články do podnikových časopisov. A tie vždy prešli zodpovedné redaktorky. Takže žiadna jazyková korektúra na uvedené publikácie sa nerobí ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
taťko
Hambím sa to aj priznať, že sa hambím písať pre katastrofálnu znalosť gramatiky. Vyšli mi dve publikácie v tej druhej boli gramatické chyby. Mám rozpísanú tretiu knihu, už nie publikáciu. Bojím sa ju dopísať a odoslať vydavatelovi. Čo mám robiť ? Plakať ? Keď to do tej mojej sprostej hlavy neviem dostať...
...tak Ti dám kontakt na moju mamu, má 62 rokov a je vždy zhrozená, keď číta noviny a sú tam chyby - aj mne sem-tam opravuje moje poznámky - isto by si rada málinko privyrobila :p , ak máš tie publikácie a knihy platené.....
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

sway
p e k n é .... - díííííííííííík, už zasa robota a štuuuudovanie.
Čo je , prosím HAPPY HOUR ????? Aby som o niečo neprišla.......viď. príspevok 113.??????
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
adam
Čo je , prosím HAPPY HOUR ????? Aby som o niečo neprišla.......viď. príspevok 113.??????
šťastná hodina - čo chce byť určite fórik, lebo len som to prebehla a je tam toho požehnane, ale asi v tom zmysle, že sú tam rady a príklady....pre takých nevedomcov, ako som napr.ja - v tejto problematike.
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

adam
Čo je , prosím HAPPY HOUR ????? Aby som o niečo neprišla.......viď. príspevok 113.??????
Happy Hour je, ked v krcme daju pocas jednej hodiny zlavu na nejaky napoj, aby prilakali viac zakaznikov.

Napriklad u nas na chate bola Happy Hour dnes od 10.00 do 11.00 a znamenalo to, ze sme davali kapustnicu zadarmo
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

.......aháááááááá.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať