Zavrieť

Porady

ockovanie psa

Je potrebne kazdorocne ockovat psa proti besnote? Doteraz sme tak robili, ale ako moze pes v byte prist k besnote, ked nie je v styku s inym psom ani s prostredim, kde hrozi besnota? Nie je to ockovanie len biznis?
7 komentárov     zbaliť
alaya1 Pes je v byte stale? Tak to ste dobri "panickovia". Chudak pes.
Wotan tak asi sa ide von vys*at s prepacenim... ale s ostatnymi psami neprichadza do styku, a ano, byva v byte. Neni prvy ani posledny.
alaya1 chudak pes, tiez sa izoluj od vsetkych ludi....
Wotan nevies, neries... nechcela by si aby napr. tvoj pes prisiel s nim do styku, lebo by si ho dal ako dezert... ten pes by dokonca zjedol aj teba, taky je obrovsky, ze medved sa nechyta
alaya1 vazne? Aka je to rasa.....
Wotan tibetsky mastif bez pp.. nestal ma veru malo
alaya1 Krizenec prapredka pastierkych psov zavrety cele dni v byte? Tak to nie si majitel, ale ........Tyras toho psa a to sa s tym este aj chvalis. Rada by som napisala, co si o tebe myslim, ale asi by ma za to vylucili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    besnota 1x/2-3 roky (podľa druhu použitej vakcíny)

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Očkovať besnotu máš povinnosť zo zákona. Zákonodarcovia ako vždy, ale zabudli na fakt že existujú 2 aj 3 ročné vakcíny (zákon uvádza očkovanie každoročne).
    Ja očkujem 2 ročnou vakcínou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jakubzemko To už neplatí.
    Žabinka čo neplatí.. že sa očkuje v 2-3 ročných intervaloch, alebo že sa očkuje každý rok..
    veď je tam napísané to isté čo v tvojej odpovedi..
    jakubzemko Ja tam vidím napísané že zákon uvádza očkovanie kazdorocne. To neplatí.
    anet zákon 39/2007 o veterinárnej starostlivosti / mení a dopĺňa zakon 342/2011.
    No boooze
      zbaliť

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    ....biznis je len cena za očkovaciu látku, očkovanie proti besnote je potrebné. Je dokázané, že pes, alebo mačka môžu byť nakazený besnotou, aj keď neprišli do styku s nakazeným zverom, čiže je mylné sa domnievať, že keď môj pes nie je v styku.....sa vyhne besnote. Preto tá povinnosť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety môžu byť nakazení, veru môžu
    Wotan dakujem. Ide hlavne o to, ze psa musime drzat pri ockovani dvaja+lekar a aj tak horkotazko ho udrzime a este ho treba aj prisadnut, lebo by zautocil na lekara, ktory mu ockovanim sposobuje bolest. A to ma uz nebavi, sama majitelka vsak nezvladne tento proces
    Dav existuje náhubok. P.S. mňa pretetoval všivaviak
    Wotan na tychto psov nahubok nedas taky este nevymysleli.
    alaya1 ved sa uz porad s veterinarom, studoval to, poradi najlepsie.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nie každý pes je izolovaný od okolia, väčšina má kontakt s inými psami, mačkami, takže možná nákaza je vždy, besnota je smrteľná choroba, jediná možnosť zábrany je očkovanie, takže to nie je biznis ale nutnosť, veľká väčšina psov a mačiek žije na vidieku a tam nie je možné zamedziť styk psov, mačiek medzi sebou ale ani s túlavými a divými zvieratami, tiež je nemysliteľné ustrážiť psa, mačku pri párení najmä v nočných hodinách

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Nie je povinnosť očkovať každoročne. Zákon vyžaduje očkovanie v závislosti od platnosti vakcíny. Tá moja platí napr. 2 roky. Platnosť máte napísanú v očkovacom preukaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.