Zavrieť

Porady

excel - vzorec na vyhladanie...

Ahoj poraďáci!
Prosím, potrebujem poradiť. V stlpci A mám veľký počet textových údajov - mená- rádove tisíce. Ku každému menu je v stlpci B priradené číslo. Mená sa v stlci A nepravideľných intervaloch opakujú a hodnoty k nim priradené môžu byť rôzne.
Potrebujem zistiť aký vzorec použiť, že keď si vyberiem niektoré meno a nejaké číslo zo stlpca B, koľko krát sa vybrané meno a číslo opakujú PO SEBE v danom zozname napr.dva krát, tri krát, štyri krát, atď.
jozef 3
jana 1
jano 5
jozef 1
eva 3
jano 6
ondro 1
jozef 1
eva 6
výsledok: jozef 1 sa v zozname vyskuje 2x za sebou.
Nechcem použiť filter - je to pre mňa nepraktické.
Ďakujem



vzorový subor
Naposledy upravil vladimir54 : 12.09.16 at 12:01
Kabaka123 prilož vzorový súbor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .

    .=COUNTIFS(A:A;"jozef";B:B;1)

    jasne, ze toho jozefa a tu dvojku treba brat z buniek, ale neviem, kde su napisane

    .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladimir54 Vďaka za snahu, ale vzorec spočíta všetky bunky v stlpci A s menom jozef a v stlpci B s číslom 1.
    Ale ja potrebujem, koľko krát sa vybrané meno a číslo opakujú PO SEBE v danom zozname napr.dva krát, tri krát, štyri krát, atď.
    excel.sk ale vam v priklade vyslo, ze jozef 1 sa vyskytuje 2x po sebe, tak to sa vylucuje s tym, co pisete, nie?
    vladimir54 Keď píšem PO SEBE, znamená to, že meno jozef v stlci A a číslo 1 v stlpci B sa nemusí opakovať v hneď nasledujucom riadku. Medzi udajmi jozef v A stlpci a 1 v B stlpci môže byť môže byť aj sto iných údajov napr. jano 3, palo 6, jozef 3, ...Inými slovami, ak má platiť, že jozef 1 sa opakuje 2x, tak potom medzi prvým jozef 1 a druhým jozef 1 nemôže byť iný jozef napr. 2,5,6,20.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Riesila by som to vytvorenim pomocneho stlpca, kde spojis udaje z oboch stlpcov napr. cez funkciu concatenate, teda vyskedkom bude jozef1, jana1, jano1. atd. a potom cez kontingencnu tabulku, ktora ti tieto jednoznacne spojene hodnoty spocita.

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    A čo riešenie spojiť meno a číslo do jedného stĺpca C a v ďalšom stĺpci D už len počítať, koľkáty výskyt danej kombinácie to je CountIf(c$2:c2;c2) príklad v obrázku. Dá sa aj pomocou kontingenčnej tabuľky, ale toto riešenie neuvádzam.

    Ak som správne rozumel, chcete to bez pomocného stĺpca. Aj to sa dá vzorcom

    c2=IF(A2&B2=A1&B1;C1+1;1)

    za predpokladu, že údaje sú skutočne zoradené a sú v stĺpcoch A a B (a údaje začínajú od 2. riadku); do stĺpca C vypočítava počet rovnakých.
    Naposledy upravil mepex : 13.09.16 at 18:52
    PocetV.png  
    vladimir54 Vďaka za snahu, ale riešenie nevyhovuje - spočíta počet rovnakých... Prečítajte si všetky komentáre...

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Ako by to mohlo vyzerať podľa návrhu ivka70 viď súbor

    DOPLNENIE - viď obr
    Naposledy upravil Kabaka123 : 12.09.16 at 15:31
    jozef1.JPG  
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladimir54 Ďakujem všetkým za snahu, ale ani jeden návrh nesplňa podmienku - ak má platiť že napr. jozef 1 sa v danom zozname opakuje 2x PO SEBE, tak potom medzi prvým jozef 1 a druhým jozef 1 nemôže byť iný jozef, napr. jozef 5, jozef 2,...
    To iste platí,že keď sa má jozef 1 v danom zoname opakovať napr. 5x PO SEBE, nemôže byť medzi prvým jozef 1 a piatym jozef 1 žiadny iný jozef.
    excel.sk tak, keby bolo zadanie napisane hned takto, tak uz to mate vyriesene

    normalne som sa zapotil, ked som rozmyslal, kedy v tabulke NEJDU udaje PO SEBE
    vladimir54 no tak sorry - za sebou
    vladimir54 ano, myslím to takto, ale ako som napísal predtým, filtrovať to nechcem, bolo by to nepraktické, chcem vzorec
    Kabaka123 ok... jasné, že nie filter, to si hovoril, ja len pre predstavu, či som to pochopila správne
    vladimir54 Možno by sa to dalo zrátať počet rovnakých sekvencií, ale zatiaľ som neuspel...
      zbaliť

    excel - vzorec na vyhladanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.