Zavrieť

Porady

Koľko stojí napojenie domu na kanalizačnú prípojku?

V obci nám pred piatimi rokmi robili verejnú kanalizáciu, no nikto nás nevyzval aby sme sa pripojili, ani nám to nikto neponúkol, tak sme ostali pri žumpe. Potom nám vodarne začali vypisovať, že ak sa do určitého dátumu nepripojíme, tak dostaneme pokutu.Tak sme sa s nimi dohodli a oni k nám prišli s bagrom a všetko zapojili. Následne nám volali, že musíme zaplatiť 300 € za pripojenie. Sused mal rovnaký problém, no nemusel platiť nič, vraj to mali urobiť už vtedy, keď sa kanál staval, a teraz by to malo byť zadarmo. Tak neviem. Poraďte mi. Ohľadom toho nemám žiadne skúsenosti.
3 komentárov     zbaliť
misoft Otázočka: a keď robili kanalizáciu, istotne kopali, všetko rozryté.... vás NENAPADLO sa spýtať? Oni totiž NEBOLI povinní každému oznamovať, že robia, že PRIPOJTE sa, to bola VAŠA starosť požiadať. A keďže ste na to *****, tak si zaplaťte.
dadusa1 Samozrejme sme sa pýtali, a vtedy nám povedali, že nám oznámia, kedy budu pripájať jednotlivé rodinné domy, čo neurobili. Prečo sa vyjadrujete k otázke, ku ktorej nemáte žiadnu rozumnú odpoveď, len hlúpe pripomienky?
misoft Keď hlúpe, tak hlúpe.... tvoj názor. Ale prečítaj si ešte raz príspevok od ivky70 - tam to máš napísané jasne a aj so zákonom. Takže sa opäť pýtam, bola moja pripomienka hlúpa? Alebo niekto bol .......... na druhej strane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neznalost zakona neospravedlnuje:

    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...jte-s-pokutou/
    Od 15. januára 2015 došlo k novele vodného zákona, ktorý opätovne zdôraznil povinnosť užívateľov žúmp a všeobecne všetkých, ktorí vytvárajú splaškové odpadové vody, aby sa pripojili na verejnú kanalizáciu tam, kde je vybudovaná. Žumpy a malé čistiarne odpadových vôd budú akceptované už len ako stavby povolené na dobu určitú. Znamená to, že ak sa v nejakej obci vybuduje kanalizácia, jej obyvatelia budú povinní sa na ňu pripojiť.

    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/vodny-zakon/

    A ak ste si uz objednali pripojenie na verejnu kanalizaciu ,tak snad ste sa ako prve mali informovat o cene.
    Urobit uz vtedy, ked sa kanalizacia stavala, to nemuseli, na to, totiz potrebovali vasu ziadost. Pravdepodobne vtedy by bola pripojka urobena v ramci vystavby kanalizacie. Ale vy ste neprejavili zaujem.
    A co poznam obce, kde kanalizaciu robili ,tie niekolkokrat vyzyvali obcanov, aby si kanalizaciu zapojit dali. Ale za odvod vody treba aj platit, takze vela ludi to ignorovalo.
    Uz pred piatimi rokmi ta povinnost bola v zakone, len nebola az taka prisna.

    Teraz uz len zaplatte, co ste si dali urobit.
    Vodarenska spolocnost, ktora to robila, ma urcite cennik.

    Modrak11 je offline (nepripojený) Modrak11

    Modrak11
    Aj u nás vybudovali kanalizáciu v roku 2011, ale k posledným štyrom domom ju nedotiahli. Od môjho domu je vzdialená 115 m. A pred mesiacom som dostal do schránky taký neadresný letáčik, že som povinný sa pripojiť a ak sa nepripojím, hrozí mi pokuta. Nerozumiem tomu. Ak dostanem pokutu, potom sa už nemusím pripojiť? Alebo ak sa nepripojím, ako často budem dostávať tú pokutu? Ja by som sa rád pripojil, ale tých 115 m je moc, treba rozbiť asfaltovú cestu vybudovanú v roku 2016. Ako to mám urobiť a kto mi to povolí a kto to zaplatí? Hotové Kocúrkovo.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Blbosť.
    Ty veríš nejakému letáčiku ? Lebo ja nie, zvyčajne končia v koši alebo v ohni. Také letáčiky by sa mohli tlačiť na toaletný papier...aspoň by bolo adekvátne využitie.
    Modrak11 buchač, myslíš že si mi pomohol?
    ivka70 Ako mas riesene odpadove vody? Mas cisticku? Alebo zumpu, ktoru davas vyvazat? Ci trativod?
    Modrak11 Mám žumpu, ktorú si dávam vyvážať. Prečo sa pýtaš? Chceš mi pomôcť, poradiť? Mne ten vodný zákon nijako nepomôže. Ja by som sa rád pripojil, veď poplatky za odvod splaškov kanalizáciou sú menej ako poplatky za vývoz žumpy. V obci je asi 500 domov, pripojených je asi 150. Nechápem ľudí, že sa nedajú pripojiť, ak môžu, lebo kanalizácia im ide priamo pred domom. A vodný zákon nerieši situáciu, keď v obci pri budovaní kanalizačnej siete ju jednoducho nedotiahnu k posledným 4 domom. Výhovorka je, že za to môže predošlý starosta. Ja to považujem za skrivodlivosť.
    pavol54 ty by si mal mať cca 70% splaškov oproti dodanej vode ak to vydokladuješ že ich odvoz vykonáva schválená firma tak ti pokuty nehrozia. kto ťa môže kontrolovať ten ťa môže pokutovať?
    Modrak11 pavol54 tiež si nám všetkým veľmi pomohol, ďakujem pekne, netrpezlivo čakám na ďalšie komentáre, ktoré mi uľahčia život.
      zbaliť

    Koľko stojí napojenie domu na kanalizačnú prípojku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.