Zavrieť

Porady

TKO v domácnosti a člen rodiny

Dobrý deň,
dcéra začala pracovať za hranicami, konkrétne za Prahou a bývame pod Tatrami. MÚ, ktorý u nás vyberá poplatky za TKO v domácnostiach, resp. ich pracovníčka mi tvrdí, že každoročne (ak nechcem platiť poplatok) musím každoročne predkladať potvrdenie, že jej v ČR zamestnaná a že má kde bývať (nájomnú zmluvu), nech žije byrokracia!!!!! je toto normálne? nestačí raz predložiť uvedené doklady? aj u Vás je to takto? ďakujem
Kabaka123 keď to od Teba chcú každý rok, tak im to asi nestačí...
veronikasad Nestačí, aj v PD to tak chcú ... Dcéra žije aj pracuje v Blave, a keďže nájomnú zmluvu nemá, úľavu jej neuznali aj keď som priniesla potvrdenie od zamestnávatela ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak má stále doma trvalý pobyt - tak jej vyrúbia poplatok. Ak chceš zľavu - musíš postupovať podľa VZN tvojej obce - a doložiť, čo žiadajú. (môžu byť maličké odlišnosti) .

    a len taký dovetok - veď dcéra môže hocikedy zmeniť pobyt - aj prácu. čo platí tento rok, budúci už môže byť úplne inakšie

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kabaka123, Oliwa, arizona, terezamaria, Terezia13, afrikánka
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 práve preto to chcú každý rok....
    veronikasad U nás nájomnú zmluvu pýtajú len posledné dva roky, predtým im stačilo len potvrdenie zamestnávateľa.
    Katy a R potrebujú nejaký doklad, že sa tie smeti platia inde ... a meniť sa môžu aj VZN, a aj zákony
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pracovníčka postupovala správne, každý rok je potrebné dokladať potvrdenie a to pre potvrdenie skutočnosti, že sa na uvedenom stave nič nezmenilo od posledného doloženia dokladov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobrý deň,
    dcéra začala pracovať za hranicami, konkrétne za Prahou a bývame pod Tatrami. MÚ, ktorý u nás vyberá poplatky za TKO v domácnostiach, resp. ich pracovníčka mi tvrdí, že každoročne (ak nechcem platiť poplatok) musím každoročne predkladať potvrdenie, že jej v ČR zamestnaná a že má kde bývať (nájomnú zmluvu), nech žije byrokracia!!!!! je toto normálne? nestačí raz predložiť uvedené doklady? aj u Vás je to takto? ďakujem
    V podstate: úradníčka robí len to, čo jej zákon ukladá. Ona vypočítava poplatky za TKO na základe počtu osôb s trvalým pobytom - a to si zisťuje na ohlasovni pobytov, kde sú uvedené osoby s trvalým pobytom, prechodným pobytom.
    Keďže dcéra ti pobýva inde, ale je prihlásená na TP u teba, musíš dokazovať, že skutočne je mimo miesto TP - teda doklady sú nutné. Inak úradníčka predpokladá, že sa zdržiava na uvedenom mieste TP a produkuje odpad.

    P.S. aj moja dcéra študovala inde, musel som každý rok dokladovať, že študuje v inom meste, že väčšinu času ne na prechodnom pobyte (musela si vybavovať, pretože bývala na intráku) a až vtedy mi na základe VZN a zákona o odpadoch za ňu účtovali len 50%.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Dušky, aj moje obe dcéry študovali (mladšia ešte študuje ) v Ke, tam stačilo potvrdenie o návšteve školy, nemusela som predkladať doklad, že býva na internáte a.....
    poplatok za TKO bol znížený na 50 %
    Katy a R čo bolo bolo - terazky ...
    si predstav, že my platíme všetci majitelia RD (je nás 7, nikto tam nemá TP) ... samozrejme, môžme si podľa VZN vybaviť nejakú zľavu - ale plno papierovačiek! tak ...
    misoft Mila123: záleží na "tetuškách" ako sa vyspia a potom vymýšľajú. Ja som síce mal papier že navštevuje 4 roky školu, že je 4 roky ubytovaná na internáte - neuznali to, chceli každý rok. Na škole sa potom divili, prečo to stále pýtajú, keď to predtým stačilo (potvrdenie o návšteve školy s dobou štúdia od-do).
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uff, u nas nastastie sa neplati za osoby ale za mnozstvo odpadu = za velkost nadoby a pocet vyvozov do roka. V dome nas je 7 a vyprodukujeme menej odpadu nez dvaja dochodcovia od susedov.

    TKO v domácnosti a člen rodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.