Zavrieť

Porady

Kto je vinný...

Cúvam von z parkoviska,nič mi nebráni,vychádzam z parkovacieho miesta a auto ktoré parkovalo oproti môjmu auto začalo tiež cúvať .naše autá sa tukli,u mňa žiadna škoda,u neho rozbité svetlo.celu vinu hádže na mňa že on mal prednosť a podobne somariny.doklad o nehode poriadne nevypisal lebo sa vraj ponáhľa.pofotil som ja aj on,a odišiel s tým že to mám ja hlásiť ako škodovú udalosť,ze on si bude vymáhať od mojej poistky náhradu škody.ako mám postupovať,ked ani políciu nechcel volať a ja sa necítim byť na vine..???
bubkoch co znamena "poriadne nevypisal" ... tak spísali a podpisali ste spravu ci nespísali ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Len ciste zo srandy skus ci on ma platnu pzp ked mal tqk naponahlo. Jeho ecv asi vies

    http://pzpvozidla.sk/ako-zistit-kto-mi-sposobil-nehodu
    Miro7171 Ďakujem za rady,,,po rozhovore so známym som prišiel na to že je tam kamera.zavolal som dotyčnému a vysvetlil som mu,že nepodpísal zápis o nehode,a že si vyziadam kamerový záznam od mestskej polície keďže je tam kamera aby určili vinníka nehody..tak dotyčný hneď zmäkol a povedal že si to bude riešiť sám zo svojho havarijného poistenia a zložil...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Miro7171, keby si mal trochu viacej dôvtipu - ostal by si na mieste a volal policajtov. Prišli by a ty by si len oznámil, že ten druhý odišiel z miesta incidentu, ale máš jeho EČV. A to by už bolo iné tóčo pre neho.
    1) Útek z miesta nehody (policajti by si zgustli na ňom);
    2) Nespísanie správy o škode, neposkytnutie údajov.
    Takže v dôsledku by ON všetko musel platiť - jeho poisťovňa by mu nič neuznala (ak by nemal hav.poist.), navyše, žiadala by od neho i sumu, ktorú by prípadne musela tebe zaplatiť za škodu.


    Teraz zisťujem:
    Prečo si zakladal opätovne túto otázku? Tu si začal a nedokončil!
    http://www.porada.sk/t288858-cuvam-v...ojmu-auto.html
    Toto študuj! Opakovanie - matka múdrosti. Mal by si to už vedieť!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Obaja ste vinní:
    a, ak nemám dostatočný prehľad prizvem potrebný počet osôb
    b, cúvanie z parkovacieho miesta je cúvanie na hlavnú cestu
    c, kto stojí nemôže havarovať len vozidlo v pohybe narazí ťažko dokážeš že si v momente nárazu stál
    Normálna privolaná policajná nehodovka by vám obom mala pre ukľudnenie a prehlbenie znalostí zákona o cestnej premávke a príslušnej vyhlášky napariť pokutičku

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    pokiaľ nie je riadne vypísaná správa o nehode, tak nie je čo riešiť a po druhé, pokiaľ ste sa nevedeli dohodnúť, mali ste volať policajtov. Na základe čoho on tvrdí, že mal prednosť on a nie ty? Čo budeš ty hlásiť, keď ani nevieš poriadne jeho údaje?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miro7171 Mám jeho udaje,len ja sa necítim vinný aby som to nechal platiť zo svojej poistky
    Martuk tak potom ste mali volať policajtov, nech oni rozhodnú. Alebo sa choď poradiť do tvojej poisťovne s tým, že vysvetlíš, čo sa stalo a že sa necítiš byť vinníkom. Uvidíš, čo sa dozvieš.
    Žabinka keď máš jeho údaje tak a necítiš sa vinný, tak ho oslov, že si neurobil chybu a nech to on nahlási a ty si uplatníš škodu z jeho pzp.. tu je ťažko dokázať kto pochybil.. je to len na dohode medzi vami.. a možno má dôvod na to, aby si to nahlásil ty..
      zbaliť

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Iba k dopravnej nehode, kde nenastala vysoka skoda, kde sa vedia ucastnici nehody zhodnut na vinnikovi a kde nedoslo k zraneniu osoby netreba volat policiu. Kedze ste sa nezhodli na vinnikovi, mali ste volat policiu. Ak by teraz policia vysetrovala nehodu, da Vam obom pravdepodobne pokutu za utek z miesta nehody a moze Vam i zobrat papiere za utek z miesta nehody.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Kedze ste sa ne mieste nedohodli....na riesene ste mali privolat Policiu - nespisali ste Spravu o nehode... kde sa popisuje aj priebeh nehody a kde su obaja podpisany. ....pokial sa citil byt druhy ucastnik poskodeny mal ostat na mieste a dohodnut sa na rieseni a spisat spravu o nehode Takze ak chces naozaj ist na poistovnu.....kludne si mozes tvrdit svoje......... podla mna je to spoluvina....mozete si za to obaja (to je iba moj nazor z napisaneho textu)
    Tweety v tomto prípade obaja záhradníci
    Oliwa alebo skôr capkovia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.