Zavrieť

Porady

Štartovanie auta

Dobrý deň, mám problém so startovanim auta.
Mám auto zn. fiat punto, r.v. 1998 a môj problém je :

Najskôr, mi auto nešlo naštartovať tak 3-4 x do dňa, s tým že po nejakom čase ci roztlačení nakoplo. Hádzalo mi otacky, aj to malo dobry zvuk, akurát to nenaskocilo. Hodila som auto do servisu, kde mi vymenili čerpadlo, filter, čidlo aj sviečky.
Auto štartovalo 2 dni úplne bez problémov, až pokým ma to nenechalo počas jazdy a auto nezačalo pomaly zastavovať. V dielni mi povedali, že hadica privadzajuca benzin do motora nezvladla nove cerpadlo, a tym že som jej pomohla keď som sa snažila "odparkovat" auto na veľmi vysoky obrubnik, vytieklo mi z nej asi 3 litre benzínu. V servise mi hadicu vymenili a auto opäť šlo bez jediného náznaku nefunkčnosti.

Avšak dnes, asi 4 dni po probléme mi auto samovoľne "skapalo" a opäť nešlo naštartovať, tentokrát ani pri roztlačeni. Auto sa na diagnostiku dať nedá, preto sa chcem spýtať či neviete kde by mohol byť ešte problém. Dnes malo iný zvuk, ako pred tým, keď nešlo naštartovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Doporučujem obrátiť sa na najaké Fiat punto forum.
    Vyhľadaj si danú sekciu a už len študovať.

    https://www.google.sk/search?q=fiat+...73.C8MmChFqV40

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Problem je asi v tom, ze auto sa vzhladom k roku vyroby, ale asi aj k najazdenym km a tomu, co uz to auto zazilo a ako on bolo starane dostalo za hranicu zivotnosti. Udrziavat v chode je mozne vsetko a naveky, ak sa vzdy prislusny vadny diel vymeni za novy. Len treba zvazit, ci je to aj rentabilne. Na takychto autach vie aj kazde 3 dni odist nejka dalsia hadica, cidlo, ci rele. Vzhladom k tomu, ze auto je vyrobene z cca 10.000 suciatok, (no dobre, Punto mozno z 5.000) to ani velmi neprekvapuje.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Mal som Cromu 1,9 16V ie, ročník 93...pohodlné delo na ceste, ktoré predbehlo dobu.
    Pred 5 rokmi došlo k dopravnej nehode (dilino mi nedal prednosť), poisťovák odsúdil mašinu na totálku...inak by som možno aj dodnes na nej jazdil.

    Ale je pravdou, že Punto bolo jedno nevydarené auto...môj adoptovaný synátor ho mal. Vyučený automechanik (fakt fachman) nie raz pindal jak chorá krava...

    Ale kde už sú tie časy, keď Fiat bol na vrchole vo všetkých oblastiach a aj predaja.
    Kar.olina O toto auto sa majiteľ pred tým veľmi príkladne staral, pod kapotou je to úplný cukrík, najazdené má niečo cez 115 000 km. Aj v servise mi chalani povedali, že auto je vo veľmi udržiavanom stave, pán si potrpel na nové súčiastky. Ja sa v autách nevyznám, ale to relé ma zaujíma, lebo som niekde čítala o chalanovi čo mal podobný problém a výmena relé to vyriešila.. Veľmi dúfam, že to bude aj môj problém a nebude za tým nič viac.
    Ďakujem za vašu reakciu.
    misomiso "Cele cukrik" ako vyzera? Ze je motor uplne cisty, ako novy? Tak od takychto aut ruky prec. Kazdy dobry mechanik ti povie, ze najhorsie pre motor je caste umyvanie, najma Arvou. Nove auta maju uz v navode vysloveny zakaz umyvania motora aj cistou vodou. Najma tie cistice od mastnoty (Arva apod.) rozleptavaju tesnenia, hadice, vlhkost ide do vsetkych cidiel a konektorov. Ale nitrori majitelia si nedaju poradit.
      zbaliť

    kopeto je offline (nepripojený) kopeto

    kopeto
    Podobný problém som mal so Škodou Felícia . Dlho sme nevedeli prísť na príčinu ani v servise. Nakoniec celkom néhodou sme si všimli pri štartovaní že "preráža " indukčná cievka ! Po jej výmene je už všetko v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.