Zavrieť

Porady

Ako odstrániť neodstrániteľné a sformátovať nesformátovateľné?

Mám 1(firemné) USB na ktorom je (reklamný propagačný) súbor,
USB má kapapcitu 27 MB, preto by som ju rada používala.

1 USB je chránený proti zápisu, nedá sa naformátovať
2 súbor sa neda vymazať

(mám win xp)

INFO o USB

Device Name: ++[L:]+USB Mass Storage Device(Generic Flash Disk USB Device)(Generic Flash ...
PnP Device ID: VID = 058F PID = 6387
Serial Number: 229F6B5C
Revision: 8.08/8.09
Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed
Chip Vendor: Alcor
Chip Part-Number: AU6980~AU6983

DOPLNENIE - vyskúšala som už


cez správcu zariadenia - neaktívna šedá položka - odstrániť oblasť
pozerala som aj registre - storagedeviciespolicies - writeprotect-dword-0

cez DISKPAR
T tak sa neviem pohnúť ďalej...
diskpart - list volume - select volume 9 - je vybratý zväzok 9 - attributes disk clear read only - vyhodí mi rôzne príkazy ( to isté keď dám attributes volume clear read only)

musb fixer - neúspešne
HDD LLF Low Level Format Tool - neúspešne
utilita JET flash mi nefunguje
Naposledy upravil Kabaka123 : 18.09.16 at 15:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    dôvodov môže byť viacej...
    ale dosť dobre to popísal misanek1tu: http://www.zive.sk/forum/poradna-ost...k-je-chraneny/

    "V prípade, že žiadna z metód popísaných pred týmto príspevkom nepomáha, je na zváženie aký starý je USB flash disk, pretože ochrana proti zápisu, ktorá sa nedá zrušiť ŽIADNOU metódou znamená, že firmvér USB kľúča zabraňuje zápisu, aby zabránil strate dát. Nedávno som prešiel podobným problémom, ktorý sa mi nepodarilo opraviť. Potom som sa dostal k stránke, kde bolo napísané, že je to ochrana pred stratou dát na kľúči ak je opotrebený. V tom prípade odporúčam skopírovať dáta na nový USB kľúč a starý zahodiť. Poslednou možnosťou (pred tým vyhodením) je skúsiť vypnúť ochranu cez nástroj DISKPART. Návod: 1. Stlačíš na klávesnici klávesovú skratku Win+R (Win je tlačidlo s logom Windows blízko medzerníka) 2. Do okna spustiť napíšeš: "diskpart". Potom stlačíš Enter. 3. (Len pre systémy Windows Vista a novšie) Je treba povoliť vykonávanie zmien v PC stlačením Áno/Spustiť. 4. Otvorí sa okno diskpart.exe 5. Napíš: "list disk". 6. Vypíše sa zoznam diskov, vyber si ten, ktorý má veľkosť USB kľúča. (Dávaj veľký pozor!) 7. Napíš: "select disk ", kde " " predstavuje číslo disku, ktorý má veľkosť USB kľúča (napríklad: "select disk 8"). Stlač Enter. 8. Napíš: "attributes disk clear readonly". Stlač Enter. 9. Čakaj na dokončenie operácie, potom zavri okno DISKPART a skús, či je disk stále chránený. Ak áno, pravdepodobne je to jeho koniec :"

    k použitiu Diskpart je aj video, napr. tu:

    máš však XP, takže úpravy skúsiť na inom PC s vyšším OS...

    prípadne utilitu JetFlash
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ... prípadne toto funguje aj pod XP: http://www.instaluj.cz/musbfixer
    Kabaka123 stiahla som si aj ten program... napriek tomu, že vypíše the usb drive has been formatted ... súbor tam stále figuruje ale vďaka
    misoft http://hddguru.com/software/HDD-LLF-...l-Format-Tool/
    Kabaka123 aj tento som skúšala... vypisuje mi, že the device cannot be accessed because it is smaller than 65535 sectors
      zbaliť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    27 MB je dobrých len ako okrasa do sekretára.Aj kalkulačka má viac.
    Kabaka123 však nehádam sa... je to propagačné usb s reklamou

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    má kapapcitu 27 MB.

    zahoď.
    Kabaka123 aj to je dosť možné len som sa pokúšala o nemožmé

    Ako odstrániť neodstrániteľné a sformátovať nesformátovateľné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.