Zavrieť

Porady

Ohodnotenie a zistenie totožnosti autora obrazov

Zdravím všetkých milovníkov umenia :-) ,

potrebovala by som radu ohľadom totožnosti autora obrazov. Chcela by som zistiť, či ide o nejakého akademického maliara, poprípade či ma nejakú cenu.
Rozmery obrazov sú: 80x60.



Za každú radu budem vďačná :-)
Naposledy upravil lucia15 : 21.09.16 at 16:46
SAM_5715.jpg  
SAM_5717.jpg  
SAM_5724.jpg  
1/1
Kabaka123 obráť sa na galérie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucia15 Do tejto aukčnej spoločnosti som písala. Ale aj tak Ďakujem za pomoc :-)
    korela lucia15, niekedy postačí vedieť oblasť, kde sa obraz našiel, vzhľadom na rok maľby, komu bol darovaný a kde, v koho rukách bol, aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
    lucia15 a tieto informácie mám komu poskytnúť? sice nie na všetke viem odpoveď. Inak Ďakujem za radu.
    buchač korela (Dnes 18:35) aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
    ====================
    Divná rada je trochu slabý výraz...zdivený sa mi zdá primeranejší.

    Každý nech sa zamyslí nad tým, čo korela napísala.
    Neskôr možno vyšpecifikujem.
    korela Sama sebe. Je to jedna z ciest. Veľa obrazov majú aj mestské galérie, odkiaľ maliar pochádzal, čo je z tohto obdobia dosť logické.
    Zažili sme, dlho sme nevedeli prísť o koho ide, obraz bol dobrý, až na dvojke išiel po cca 10r. rozhovor s riad. mest. galérie a pred stenou plnou jeho obrazov sedel riaditeľ galérie. Išlo o jeho súkr. zbierku. Nenapadlo nám hľadať v domácich zdrojoch.
    Preto odporúčam sa zamerať aj takto, pretože veľa diel autori obvykle darujú priateľom, blízkym ... Signatúra sa nedala prečítať, v rodine sa jeho meno spomínalo familiárne, .... pod lampou býva tma, aj preto, že autor bol už roky mŕtvy.
    ,
    buchač, prečo stále ryješ ako to divoké zviera? Vyšpecifikuj, keď si sa už na to podujal.
    buchač (Dnes 19:01) korela (Dnes 18:35) aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
    ====================
    Divná rada je trochu slabý výraz...zdivený sa mi zdá primeranejší.

    Každý nech sa zamyslí nad tým, čo korela napísala.
    Neskôr možno vyšpecifikujem.
    afrikánka Buchač...záhadný...niekedy sú skutočne takéto info napomáhajúce.....tak špecifikuj tvoju mienku, vážne ma to zaujalo
    buchač afrikánka (Dnes 19:12) Buchač...záhadný...niekedy sú skutočne takéto info napomáhajúce.....tak špecifikuj tvoju mienku, vážne ma to zaujalo
    =====================
    korela (Dnes 18:35) niekedy postačí vedieť oblasť, kde sa obraz našiel, vzhľadom na rok maľby, komu bol darovaný a kde, v koho rukách bol,
    ------------------------------
    To, čo korela spomína ? Veď to je práca pre detektívnu kanceláriu...a nie pre normálneho jedinca. Ten by od pátrania a skúmania všetkých aspektov okolo nejakých čmáraníc lokálneho umelca aj zdivel.
    afrikánka Pozornosť by som zamerala na "krojovanú dievčinu" a pokúsila by som sa zamerať na oblasť, v ktorej sa takéto kroje nosili....zrejme odtiaľ autor pochádzal
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.galerie09.cz/signatury/si...-maliarov.html
    Odhadni - aké môže byť prvé písmeno a vyhľadaj si....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso Prve pismeno je urcite R. Asi Renoir.
    afrikánka Ja myslím, že to bude Rembrandt
    misoft Alebo Rubens, Raffaello.....
    bodliak je tam rok 1957, takže ktokoľvek z nich.
    afrikánka Keď použijeme metódu "korely", zobrať v úvahu spojitosť maliara s prostredím....tak pravdepodobne bude autor obrazov Botticelli, keďže je možné, že sa jedná o písmeno "B". Jeho spojitosť so Slovenskom je známa. V Španej doline preteká potok so zelenou vodou a suché usadeniny vody používali maliari na maľbu. Medzi odberateľov patril i Sandro Botticelli, ktorý je zrejme autorom obrazov. Námety maľby zodpovedajú slovenskému prostrediu i životu Slovákov. Troch nesedí rok.....ale to je zanedbateľné....Sandro často býval v opojení vína a pravdepodobne si zamenil 4 za 9. Ešte pripomeniem "buchačovi", že jeho vyšpecifikovanie sa ukázalo mylné.....zrejme sa nevyzná, ako treba pátrať po autoroch a treba mu doplniť vedomosti, ako nato....
    misomiso Maliari tvorili casto v opojeni vina. Ale to nijako neznizuje hodnotu obrazu. Odporucam drazit v http://www.sothebys.com/en/auctions.html
      zbaliť

    Ohodnotenie a zistenie totožnosti autora obrazov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.