Zavrieť

Porady

vymera dovolenky

potrebovala by som poradit, zamestnankyna, ktora ma narok na 20 dni dovolenky za kal.rok, nastupi koncom novembra na matersku dovolenku, chcela by som sa spytat na kolko dni dovolenky za rok 2004 ma narok? na celych 20 dni alebo sa to ma nejak umerne kratit? A este jeden problem, ak zamestnanec dostane vypoved v priebehu novembra, tak ma narok na dovolenku 1/11 alebo 1/10?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Materská dovolenka sa považuje za výkon práce, takže z tohoto titulu sa dovolenka nekráti - taže 20 dní.

    Čo je to v priebehu novembra.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    V priebehu novembra dostane výpoveď /výpovedná doba začne plynúť od 1.12. a skončí za 2 alebo 3 mesiace/ alebo skončí k tomu 15.11. pracovný pomer?
    Ak skončí pp k tomu 15.11. tak by za november nárok na dovolenku nemal mať, lebo zákonník práce hovorí o každom celom kalendárnom mesiaci. /§102/
    Naposledy upravil Luba2 : 08.11.04 at 12:46

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A kráti sa nejako dovolenka, ak zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku 4.1.2004?

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ak zamestnankyňa nastúpila na riadnu maerskú dovolenku 4.1.2004 - táto končí 18. 7. 2004 ako výkon práce, pokračuje rodičovským príspevkom. Od 19. 7. do 31. 12. 2004 jej z počtu vymeškaných pracovných dní budete krátiť dovolenku - za prvých 100 o jednu dvanástinu, za každých ďalších 22 o ďalšiu dvanástinu. (nepočítala som to, ale myslím že o také dve dvanástiny to bude).
    Peký deň !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.