Zavrieť

Porady

nákup bez bloku

Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu. Poraďte dá sa niečo také nejako "vybieliť"? Ak áno ako? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    otázku som presunul do novej témy pretože bola zadaná v hĺbke absolútne inej témy...
    !!!!!! PROSÍM O DODRŽIAVANIE PRAVIDIEL NA PORADE!!!!

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    gabik
    Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu. Poraďte dá sa niečo také nejako "vybieliť"? Ak áno ako? Ďakujem.
    Ak ho chceš potom predávať iba bez bloku.

    gabik je offline (nepripojený) gabik

    gabik
    ... Nie, ja to chcem už ďalej fakturovať normálne, len potrebujem radu, aky doklad, alebo čo spraviť, aby som to mohla dať do učtovníctva. Ak poviem, že som to našla, asi mi to nikto neuverí.

    gabik je offline (nepripojený) gabik

    gabik
    Ospravedlňujem sa Richard a sklaňam nad tvojou šikovnosťou. Netuším, ako to robíš, že dokážeš nás babrákov ustrážiť. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabik
    ... Nie, ja to chcem už ďalej fakturovať normálne, len potrebujem radu, aky doklad, alebo čo spraviť, aby som to mohla dať do učtovníctva. Ak poviem, že som to našla, asi mi to nikto neuverí.
    Bez dokladu nie je možný žiadny zápis v účtovníctve.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Riešte to kupnopredajnou zmluvou a tým pádom budete mať doklad do účtovníctva.
    Btw. o aký druh tovaru ide ??

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    gabik
    Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu.
    Istotne to vie aj inak. .-) Jediné, čo sa zrejme dá povedať je, že nevieme prečo chce predávať bez dokladu. Vy ho do účtovníctva potrebujete a nakoľko kuputeje od súkromnej osoby ako podnikateľ, o doklad by ste sa mali postarať vy. Jedným z riešení je spomínaná zmluva, ktorú spomína benka.

    gabik je offline (nepripojený) gabik

    gabik
    Môže sa ale stať, že prípadná kontrola bude u neho zisťovať spôsob nadobudnutia... Porozmýšľam a ďakujem Vám. Tu na porade sa stále presvedčím, že existujú ochotní ľudia....

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Občas sa to stáva so starožitnosťami, keď máte možnosť kúpiť dobrý kúsok do svojej "zbierky" resp. na ďaľší predaj a dotyčná "babka" nechce spísať s Vami zmluvu, lebo sa bojí, že to musí zdaniť. Myslím, že môže byť aj tu pes zakopaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.