Zavrieť

Porady

Práca popri materskej dovolenke

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť v akom zákone by som našla, že sa dá pracovať aj popri materskej dovolenke.

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Poloz si otazku inak: je to niekde v zakone zakazane?
veronikasad Ide o výkon práce na základe prác.zmluvy uzatvorenej pred začiatkom poberania materského u súčasného zamestnávateľa?
ucto66 Ide o výkon práce na základe novej pracovnej zmluvy u toho istého zamestnávateľa a táto pracovná zmluva je uzatvorená presne od toho istého dátumu od akého nastúpila zamestnankyňa na materskú. Zamestnávateľ by to chcel mať podložené nejakým zákonom, že teda počas materskej môže takto zamestnankyňa pracovať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pracovat sa da ak stihas, ale zalezi aj od pojmov, ci ide ozaj o matersku dovolenku, poberanie nemocenskej davky - materskeho, rodicovsku dovolenku, ci poberanie rodicovskeho prispevku - vela ludi to suhrnne nazyva materska dovolenka
    tiez ci ide o zamestnanca alebo SZCO

    potom doplnim aj prislusny zakon

    Doplnenie:

    Ustava SR
    Čl. 2

    (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

    ZP nevylucuje moznost mat viac pra ovnych pomerov, ani u toho isteho zamestnavatela a ani pocas cerpania MD.


    Co sa tyka poberania materskeho - zakon o soc. poisteni

    § 30
    Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca
    Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak
    a) splnil podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia alebo po jeho zániku v ochrannej lehote a
    b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1, okrem príjmu, ktorý sa poskytuje z iného dôvodu, než za vykonanú prácu, za obdobie trvania dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky uvedeného v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.
    Naposledy upravil avalik : 27.09.16 at 17:24
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ucto66 Ide o prácu na novú zmluvu u toho istého zamestnávateľa počas materskej dovolenke, viem, že to je možné, ale neviem aký § predložiť zamestnávateľovi. Ďakujem
    ucto66 Ide o zamestnanca
    avalik doplnila som odpoved
    ucto66 VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ucto66 ide o prácu na novú zmluvu u toho istého zamestnávateľa počas materskej dovolenke, viem, že to je možné, ale neviem aký § predložiť zamestnávateľovi. Ďakujem
    Môže mať novú zmluvu, môže pracovať aj na pôvodnú PZ.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ucto66 V SP mi povedali, že musí byť nová pracovná zmluva. Ja viem, že toto všetko možné je, ide mi len aby som to vedela nejakým § podložiť zamestnávateľovi. Ďakujem
    Tweety zamestnáv. nepozná legislatívu?
    ucto66 Nie, lebo nie je z SR a chce to mať nejako podložené.
    Tweety Zákon o SP, ZP....
    ucto66 Prosím vedela by ste mi poradiť aj presný § v týchto zákonoch. Ďakujem moc.
      zbaliť

    Práca popri materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.