Zavrieť

Porady

Oprava chýb z roku 2014 v uctovnictve roku 2015 - vykonane v roku 2016

Ahojte priatelia, zaujimal by ma Vas nazor na opravu chyb, ktore boli zistene teraz (09/2016), ale tykaju sa este roku 2014. Je mi jasne, ze rok 2014 je uzavrety, knihy neotvaram. Rok 2015 ale nie je schvaleny, VZ neschvalilo UZ prave z dovody chyby, ktora ako bolo zistene, koreni este v roku 2014. Jedna sa o podstatnu chybu, kedze predchadzajuci uctovnik nezaevidoval DHM nadobudnuty vkladom v roku 2014, pricom tento majetok bol v roku 2015 predany.
Mate napad, preco by som nemal opravy vykonat v roku 2015, ked su uctovne knihy este z dovodu nschvalenia UZ otvorene? V roku 2015 budem mat aj dalsie opravy.
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa mňa kludne opraviť rok 2015 s tým, že významné chyby - vplyv na výsledok hospodárenia bude účtovaný na účet 428, resp 429 podľa situácie v roku 2014.
    Opravy týkajúce sa obdobia 2015 zaúčtuješ ako bežný prípad 2015.
    Podáš dodatočné DPPO za rok 2015 aj novú kompletnú RUZ.
    Túto opravenú RUZ schváli VZ.
    Rok 2016 začneš s čistým štítom, t.j. so správnymi poč.stavmi.
    Consultix Dakujem, presne takto som si to predstavoval.
    Len niekde som mal chrobaka, kvoli tomu, ze to je trocha nestandardna situacia v tom, ze uctovne knihy su este otvorene z dovodu neschvalenia UZ a budu tam aj ine opravy.

    Oprava chýb z roku 2014 v uctovnictve roku 2015 - vykonane v roku 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.