Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy telekom

Zdravím, vie mi niekto poradiť?podpísal som zmluvu na paušál a zobral som aj telefón na paušál, no chcem odstúpiť z dôvodu že u iného operátora sú výhodnejšie podmienky a hlavne tie ktoré sú už v balíku a nie ich dokupovať este. Paušál je aktivovaný 24 hodín, ako, dokedy a za akých podmienok môže odstúpiť od zmluvy podpísanej na predajni? Ďaľšie ďakujem

,
5 komentárov     zbaliť
buchač no chcem odstúpiť z dôvodu že u iného operátora sú výhodnejšie podmienky
----------------------------
Myslím si, že tento "dôvod" nie je dôvodom na odstúpenie od zmluvy.
Presnejšie povedané, Ty by si aj chcel (veď jasné), no operátor tento fakt nemusí vziať absolútne v úvahu.


P.S.:
Myslím si, že určité informácie je potrebné skúmať, preverovať, zisťovať pred kúpou a nie až po nej.
jslancik Je to expert...
Filip Weisman No podstata je tá že mi poskytli mylne informácie ohladne tarifu, čo som zistil po podpise že to tak nie je. a ďalší operátor je ešte vyhodnejsi no a to ma už dorazilo. dôvod je že ma zavádzali mylnymi informáciami. aj na info linke, aj na predajni keď som už riešil reklamáciu,.
buchač Filip Weisman (Dnes 20:40) No podstata je tá že mi poskytli mylne informácie ohladne tarifu, čo som zistil po podpise že to tak nie je. a ďalší operátor je ešte vyhodnejsi no a to ma už dorazilo. dôvod je že ma zavádzali mylnymi informáciami. aj na info linke,
==================
Podstata tkvie asi aj inde a preto dávam kontrolnú otázku :

Ty si sa na základe informácií cez info linku rozhodol ku podpise zmluvy ? Ešte mi povedz, že si uzatvoril zmluvu na diaľku...
misoft Keby na diaľku (po letefóne) - tak je možnosť odstúpenia od zmluvy, lebo cez drôty sa písmenká nepretlačia. Ale on na predajnom mieste - lajstrá na stole pred ním položené. Nečítal - škrabopis hodil a až potom čítal....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Odstúpiť od zmluvy môžeš kedykoľvek, zaplatíš zmluvnú pokutu. Bez nej to nepôjde.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak by si bol zmluvu " podpisal na dialku " a bola by ti dorucena kurierom, mas niekolko dni, je to uvedene aj v zmluve o odstupeni od zmluvy. Ak si vsak podpisal na predajni, mas moznost zmluvu si riadne a dokladne precitat, takze platia podmienky odstupenia uvedene v zmluve. V telekome je to zmluvna pokuta, mas ju vycislenu v zmluve.

    vVhodnejsie je to realizovat "na dialku", je tam ta moznost odstupenia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podmienky by mali byť uvedené v zmluve.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    avalik, alaya1
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Citaj zmluvu co si podpisal a vseobecne obchodne podmienky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik komentujem tu, hore je odpoved - rada
    Tweety Mínuskár to nepostrehol. Mínuskuje lebo inak sa realizovať nevie.
    misoft Alebo aby plán splnil......
      zbaliť

    Odstúpenie od zmluvy telekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.