Zavrieť

Porady

Nastavenie tlakovej nadoby a tlakoveho spinaca

Mam zostavu ponorného cerpadla do vrtanej studne, 80litrovej tlakovej nadoby a tlakoveho spinaca 2 - 3,5 at. Tlakovu nadobu som naprázdno a pri otvorenom kohutiku nastavil na 1,8 at (o 0,2 nizsie ako zopinaci tlak na spinaci). Vsetko funguje, tlakovy spinac zopne pri 2at a vypne pri 3,5at, Avsak okamzite po vypnuti, klesne rucicka na nanometri na 3 at. A tam uz drzi. Problem je, ze takto dostanem z nadrze tak max 16 - 17 litrov, co je este stale malo.
Tlakovy spinac som vymenil za novy - sprava sa tak isto.
Dlzka vytlaku od ponoru cerpadla po tlakovu nadobu je nejakých 25metrov. Neviete v com by mohol byt problem?
10 komentárov     zbaliť
sosak Tlaková nádoba je s vakom, alebo bez vaku?
Joshuagrey Nadoba je s vakom. Nafukana na 1,8at.
sosak Tlak vo vaku je odmeraný pri nulovom tlaku v rozvode vody?
Joshuagrey Ano. Cerpadlo vypnute. Rozvody aj nadoba vypustene, cez spodny vypustaci ventil, kohutiky otvorene.
sosak Hodnoty sú správne, pravdepodobne sa tlak stráca spätnou klapkou.
Joshuagrey Hm ... To ani neviem ako by som odmeral.
bodliak Kde je spätná klapka (ventil) ? Mala by byť čo najbližšie k tlakovej nádobe.
Joshuagrey Spatna klapka je v studni, nad cerpadlom, potom tam uz myslim ziadna nie je, co znamena, ze je vzdialena nejakých 20metrov od tlakovej nadoby.
bodliak OK a tlakový spínač je kde ?
Joshuagrey Ten je hned pred tlakovou nadobou, nejakých 50cm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Príspevok zbalený
    spam
    Joshuagrey cca 40 sekund, maximalne minuta
    bodliak Hm, nič ma nenapadá. Nastav Tlakový spínač na 4 atm a po poklese budeš mať požadovaných 3.5.
    Joshuagrey No, napadlo ma to, len som sa bal, aby som niecomu neuskodil - ale aj tak velmi dakujem za odpovede a pomoc.
    bodliak Aj keď moc mi tie Tvoje čísla nesedia. Ak si natlakoval na 1,8 prázdnu (80l vzduch), tak okolo 2 atm by si mal byť pri obsahu 8 litrov vodu a 3.6 pri 40 litroch vody.
    Teda rozdiel medzi 3.6 a 2atm v 80 litrovej nádobe a vzduchu na 1.8 je 32 litrov, nie 17.

    Ak máš reálne 3atm, tak aspoň 24 litrov.
    Alebo som po nočnej moc unavený ?
    Joshuagrey Ved toto je to, co ma stve, ze tej vody je proste malo a cerpadlo casto zopina. Ked nastavim spinac tak, ze mi vypne pri cca 4 atm tak to zostane stat na hodnote nejakých 3,5 - vtedy dostanem z nadrze 25 litrov.
    bodliak Ešte je možné, že použitý manometer nemeria tak ako má.

    Ak som sa nepomýlil, tak pri daných podmienkach (80l nádoba, 1.8 atm prázdna a 2 atm dolný interval) dostať na jeden cyklus toto množstvo vody:

    3 atm 24 litrov
    3.6 atm 32 litrov
    6 atm 48 litrov.

    Na cca 6 atm je bežne nastavený bezpečnostný ventil, vyššie sa ísť nedá. Rozvody a komponenety zvládajú 10.
    Joshuagrey Mohol by pripadne merat zle ten nanometer, ktorym som meral tlak nafuknutej nadoby? Zeby bola relativne malo nafukana?
    bodliak Ano.
    bodliak Ak predpokladáme, že manometer, ktorým si sa riadil pri tlakovaní prázdnej nádoby vzduchom bol vadný a manometer spínajúci čerpadlo je OK, tak výdaj 16-17 litrov pri poklese z 3.5 na 2 atm zodpovedá úvodnému natlakovaniu na 0,93-0,99 atm.

    Hovoríš, že ručička manometra po vypnutí čerpadla klesne na 3 a tam zostane stáť. Ak vezmene 3 ako správnu hodnotu, a teda kmitáš medzi 2 a 3 atm, (a nie 3.5), úvodné natlakovanie bolo 1.2 atm. Stále málo, stále nie 1.8.

    Nastavenie tlakovej nadoby a tlakoveho spinaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.