Zavrieť

Porady

Problém s elektrickou prípojkou ... Elektrárne ma odmietajú pripojiť do sústavy, čo s tým ?

Ahojte,
prosím vás o radu ak niekto viete. pred dvomi rokmi som požiadal SSE o pripojenie do distribučnej sústavy, to mi schválili (že majú dodstatočnú kapacitu atď ...), uzavreli sme zmluvu o pripojení a uhradil som pripojovací poplatok. Problém nastal pri určení bodu napojenia, ktory mi dali 300m az na trafostanici. Okolitá sieť chatovej osady má totiž neznámeho vlastníka siete. Tá sieť bola vytvorená čiastočne chatármi a materiál dodávali elektrárne, majú od toho komplet mapu s podzemnými káblami. Najbližší kábel s dostatočnou kapacitou ide od môjho pozemku 5 metrov, ale odmietajú ma tam napojiť. Systém napojenia chát je mimochodom zaslučkovaním, tzn. z chaty na chatu. Chcel som od nich, nech ma tiež napoja ako sú napojené ostatné chaty, nakoľko je také pripojenie len 0,5m od môjho pozemku. Pred 4 rokmi pripojili jedného človeka tak, že v zemi sa napojili na kábel a bolo. Čítal som energetický zákon a podľa neho by oni mali mať povolenie na podnikanie na takej sieti a ako prevádzkovateľ sústavy by ma mali pripojiť a nesprávať sa takto diskriminačne predsa ... Viete mi niekto poradiť ?? Ďakujem veľmi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Tiež som mal problém s pripojením. Zodpovedný pracovník sa správal ako chruňo. Skladal telefón, zatajoval sa a robil všetko pre to aby boli problémy, vyjadrenie vydal až o 50 dní!. Potom som náhodou natrafil na projektanta elektro, ktorý to celé vybavil k spokojnosti za 5 dní. Takže takto to nejako funguje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď tá sieť, čo ide 0,5 metra od tvojho pozemku, patrí niekomu inému, než SSE, tak ťa SSE nemôžu pripojiť na cudziu sieť. Musíš požiadať vlastníka tej siete, aby ti umožnil pripojenie.
    tomik39 To ja viem, vsak hore to pisem "Okolitá sieť chatovej osady má totiž neznámeho vlastníka siete"... napriek tomu tam doteraz veselo pripajali.
    Chobot Čo bolo, bolo. Terazky je všetko inak.

    Doteraz napr. stačilo plynové rozvody skolaudovať. Teraz chce od nás SPP, aby sme im plynové rozvody,ktoré sme vystavali pod cestou prenajali alebo odpredali, aby nás mohli pripojiť.

    Takže obštrukcie nerobí len SSE.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Ja som mal tiež problém s SSE, chcel som pripojiť jeden objekt, jeden známy od nich mi poradil miesto, kde sa dá napojiť na kábel v zemi vzdialený cca 10m, len by museli spraviť novú rozvodnú skriňu. Tak som spravil projekt, ktorý mi ale v Žiline od stola zamietli, lebo proste nie...
    Tam mi dali vyjadrenie, že bod pripojenia bude zo starej skrine, z ktorej boli napojené iné objekty, vzdialenej 60m - robiť stĺpy, lebo to išlo krížom cez cestu a pod.
    Tak som spravil nový projekt, ten už v Žiline odsúhlasil, postavil stĺpy, ohlásil nech prídu zapojiť elektromer. Vtom mi volá pracovník z môjho okolia, ktorý sa tam bol pozrieť a mi navrhol, či by som sa nechcel napojiť z toho kábla, čo bol 10m, že oni osadia rozvodnú skriňu, ak by sa nejakí ostatní vlastníci druhých objektov chceli v budúcnosti napojiť a že načo som staval stĺpy, keď to išlo spraviť aj jednoduchšie...
    tomik39 Kto neriesil nieco s SSE, tak nevie s akou aroganciou sa k tebe spravaju, dik za tvoju skusenost. Podla zakona ma distribucna sustava prevadzkovatela distribucnej sustavy, ktorou su SSE a ti mozu odmietnut pripojenie len z dovodu nedostatocnej kapacity, co nieje moj pripad. Ako mozu teda prevadzkovat nieco, kde je neznamy vlastnik, zapajat tam ludi a teraz je zrazu problem ? Nevie niekto co s tym ?

    Problém s elektrickou prípojkou ... Elektrárne ma odmietajú pripojiť do sústavy, čo s tým ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.