Zavrieť

Porady

ZEP a služby DI?

Zdravím,

využili ste niekto služby DI prostredníctvom slovensko.sk ? A nemyslím tým objednanie na určitú hodinu na DI.. čo je asi jediná normálne pochopiteľná služby z tých ktoré tam sú ponúkane. Hľadal som nejaký normálny návod a jedine čo som našiel je toto: https://www.podnikajte.sk/manazment-...tronicky.xhtml a je to neaktuálne. Prečo sa nedá na slovensko.sk vyskušať nejaká služba na neostro ??? Stálo to miliardy a je to tak neprehľadné , že koniec.

Takže 1. služba , ktorú by som využil je "Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu".. k spomínanej službe je návod tu:
https://portal.minv.sk/wps/wcm/conne...prevod-esluzba
Problém je že návod je zasa starý a neaktuálny, pretože pri prepise vozidla na inú osobu je potrebné od 1.1.2016 buď predložiť splnomocnenie danej osoby alebo priamo s ňou isť na DI. V návode chýba ,že pri podávaní žiadosti cez tento úžasný eSystém je potrebné naskenovať notárom overené splnomocnenie v formáte pdf. Ale čo ak kupujúci sebou takéto splnomocnenie nemá , ale disponuje taktiež ZEP čoby vlastne takéto splnomocnenie nahrádzalo. Lenže takáto možnosť tu nie je.
Ďalší problém takéhoto prístupu je , že k schváleniu žiadosti nedôjde automatický , takže kupujúci mi vyplatí peniaze , ale nemá žiadny dôkaz ani žiadne potvrdenie vo svojej elektronickej schrnáke že som vôbec nejakú zmenu vykonal, pričom táto zmena nie je automatický potvrdená , takže ak odíde a mne o 3 dni príde správa že to bolo neúspešne (napr nezaplatil som správny poplatok..) , tak ja mam peniaze a dokonca aj auto s ktorým jazdí kupujúci je stále moje a tu je priestor pre podvodníkov. Ďalšia vec je platba na účet čo zase trvá určitý čas takže sa to nedá vykonávať ani automatický. V období e-bankingu to bolo náročné implementovať že? A ďalšia vec ,ktorá sa týka priamo toho ,že pre štát som vlastníkom auta stále ja aj keď som podal žiadosť až do jej kladného schválenia . To znamená že ak nemám napríklad diaľničnú známku a kupujúci pôjde s autom na dialnicu , pokuta príde mne !! .. Potom je tu druhá možnosť , dať žiadosť o prepis s tým že mi kupujúci pošle splnomocnenie (napr mailom) a po jej kladnom vybavení si príde po auto a podpíše sa kupno-predajná zmluva .. to by bolo síce pekne , ale po jej kladnom vybavení je majiteľom auta už on , teda pokuta by šla jemu a ak by si neprišiel napokon po auto neprišiel , tak ja by som mal problém ho zasa dostať do svojho vlastníctva lebo nato je potrebný aj súhlas "kupújuceho" resp jeho splnomocnenie...

Potom akú výhodu má táto služba ak sa nedá reálne pri predaji auta použiť??
Používal to niekto a má spôsoby ako sa nedať nachytať?


Hneď by som prišiel aj k druhej službe a to je Zápis nového držiteľa alebo vlastníka vozidla elektronicky ale tu radšej ani nevravím ako to zasa nefunguje .. takže opäť otázka používal to niekto alebo je to zasa len nefunkčná predražená časť stránky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ja som naopak skúšala, keďže je to moja práca, potešila som sa že konečne pomoc.. figu borovú.. buď donekonečna načítavalo údaje, ak sa vóbec podarilo pripojiť, alebo ak išoo všetko ako malo, pred posledným krokom systém padol.. hovadina, len na zalepenie očí verejnosti a u druhej strany naplnenie vrecka.. jediné čo funguje je dohodnutie termínu, ale na to nepotrebujem zep v eid..
    avalik ja som nainstalovala "krabicku", nieco sa mi pri zapinani pc v suvislosti s eID hlasi ... ale skoncila som pri instalovani ZEP komponentov, nieco uz vraj mam v PC nainstalovane a bije sa mi to s ich verziou ... tak som to zahodila a neeeeeechce sa mi to riesit
    Žabinka no, veď takto to obvykle končí.. moderný vynález..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.