Zavrieť

Porady

Preddavok na daň

Prosím poraďte mi. Naša účtovníčka, ktorá nám robila daňové priznanie nám napísala, aké máme platiť štvrťročne preddavky na daň. Niekde som to stratila a ona je na dovolenke.Dnes to už musím zaplatiť. Ako to vypočítam??

V daňovom priznaní v kolonke: Daň na účely platenia preddavko na daň mám sumu 39.500,- Sk. Mám to dať deleno 4?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Prosím poraďte mi. Naša účtovníčka, ktorá nám robila daňové priznanie nám napísala, aké máme platiť štvrťročne preddavky na daň. Niekde som to stratila a ona je na dovolenke.Dnes to už musím zaplatiť. Ako to vypočítam??

    V daňovom priznaní v kolonke: Daň na účely platenia preddavko na daň mám sumu 39.500,- Sk. Mám to dať deleno 4?
    AK vychádzajú kvartálne, tak kvartálne, teda deleno 4.ALe to isté vyjde ak vydelíš 12 a násobíš tromi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Lebo do 31.3 sme mali zaplatiť inú sumu. Bolo to tak správne?
    Platili ste preddavky z DP roku 2004, ktoré bolo treba dorovnať do 30.4.2006 na novú daňovú povinnosť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    moncici121
    Lebo do 31.3 sme mali zaplatiť inú sumu. Bolo to tak správne?
    Bolo .

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Tiež mám taký istý problém, len kolegyňa je na maródke. Zavolala som na daňák správkyni, a na moje počudovanie mi to hneď pozrela v počítači, zopakovala termíny, kedy sa to má platiť a bolo tak milá, že mi to až divné bolo.
    Zároveň mi povedala, že sú to preddavky vypočítané ich systémom, môžu byť o 1,- hore dole, a že sa má zaplatiť presná suma, pretože potom majú bordel s preplatkami.

    Ewonne je offline (nepripojený) Ewonne

    Ewonne
    preddavky na daň z prijmu sa JU učtuju do neovplyvniteľných alebo ovplyvniteľných nákladov

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ewonne
    preddavky na daň z prijmu sa JU učtuju do neovplyvniteľných alebo ovplyvniteľných nákladov
    Výdavky neovplyvňujúce základ dane - platba dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.