Zavrieť

Porady

Predal som iPhone ktorý je vraj nefunkčný ako pokračovať ?

Zdravím predal som iPhone ktorému nefungovalo sluchadkom a odliepal sa mu displej a teraz sa mi ozval kupujúci po mesiaci že chce vrátiť peniaze lebo že iPhone nejde že je tam vadná doska a že ak nevratim peniaze tak to bude riešiť cez políciu. Poraďte čo mám robiť ?
3 komentárov     zbaliť
taiko .
1. fungoval iPhone, ked ho kupujuci preberal ?
2. namietal kupujuci vadnu dosku pri prebrati telefonu ?
3. bol kupujuci informovany, ze sa odliepa display a ze je vadne sluchadlo ?
Tomáš10 No to že sa odliepa displej a nefunguje sluchadko to vedel ja som to posielal na dobierku a že vraj bol cely čas v servise a že zajtra ide pon a pošle mi vyjadrenie zo servisu
taiko rozmyslam, kto a naco by vedomu kupoval nefungujuci mobil. Ovsem, ak ho nekupoval na suciastky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ak som si vedomy a viem dokazat, ze kupujuci zavadza a ak sa citim v prave, ja by som nerobil nic a pockal by som na kroky kupujuceho

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Tak povedz kupujúcemu, že policajti si môžu vyžiadať výpis hovorov z jeho sim karty od operátora a keď s ním telefonoval tak vtedy bol funkčný. Keď si ho sám pokazil, ty za to nenesieš zodpovednosť. V skutočnosti sa polícia vôbec nebude zaoberať podaním, pretože to by nič iné nerobili, len hľadali stratené mobily, tenisky topánky, kompóty z pivníc a iné somariny.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko kupujuci mohol mat kartu aj v inom telefone
    sosak A mesiac sa naňho len tak pozeral, že aký pekný.
    taiko nuz to my nevieme co s nim robil . Ale pravdou je, ze sa da sa zo zaznamov zistit aj z akeho mobilu sa volalo, len myslim ze dany pripad by bol na taketo setrenie nedolezity, ako si bol byval naznacil
    buchač ... výpis hovorov z jeho sim karty od operátora a keď s ním telefonoval tak vtedy bol funkčný.
    ==================
    Hm...všetko pekné....ALE ako dokáže policajt alebo operátor, že som telefonoval z mobilu konkrétnej značky ?
    Možno sa to dá...neviem, nepátral som.
    sosak Odchádzajú dáta, o ktorých operátor vidí zmenu pri vkladaní sim karty do iného telefónu.
    taiko operator to vidi aj pri kazdom hovore
    dmc podla pouzitej SIM karty ti podla IMEI zistim presne s ktoreho telefonu bola SIM pouzita.......zistim na ake cislo bolo volane..(zaslana SMS)- ktore cislo volalo na konkretny mobil......kedy a na ktoru BTS stanicu sa mobil prihlasil (vysielac) -ani nemusis volat........v podstate cokolvek.............ale v tomto pripade sa tym Policia zaoberat nebude.......nejde o trestny cin.... musel by sa preukazat umysel predat pokazeny telefon....... takze ide v podstate o obciansko pravne konanie......

    (celkom dobre nerozumiem ludom ktory kupia "jazdeny" telefon cez net bez vyskusania)
      zbaliť

    Predal som iPhone ktorý je vraj nefunkčný ako pokračovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.