Zavrieť

Porady

Obchodný tovar z USA...postup účtovania

Zdravím....SZČO, JÚ si dal poslať z USA malý stroj ktorý potrebuje pre svoje podnikanie v hodnote 1200,-dolárov...aký bude postup pre spracovaní tlačiva pre kvartálnu DPHčku???peniaze boli odpísané ale v EURkách... a teraz ma zaujíma napr. v ktorej kolonke v tlačive pre daňové priznanie táto suma vyskočí....ako a kde sa to prejaví v kontrolnom výkaze apod. ĎAKUJEM VOPRED!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    musí mať od colnice výmer kde bude mať vyčíslené clo a dph.. uhradí.. uplatní v dp dph podľa zákona o DPH §49 ods.2 písm.d a §51 ods.1 písm.d .. je na to samostatná kolonka v dp, riadok 24 pri zníženej sadzbe dph alebo riadok 25 pri základnej sadzbe dph.. kontrolného výkazu sa to netýka..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ingrid Ondruskova áno má výmer z colnice...je to aj uhradené....zatiaľ moc ďakujem.....
    Ingrid Ondruskova ešte poprosím ak robíte niekto v MRP ako dostanem na riadok 25 daň. hlásenia sumu DPHčky 252,-EUR aký kód v MRP mám použiť??? pri nahadzovaní v systéme je kolonka TYP DPH a ja od radosti neviem či nahodiť či 43, 46 alebo čo??? skúšala som snáď všetky varianty a nič!!!!!
    Žabinka ja účtujem tovar z činy, čo je to isté.. typ DPH 43.. postup je zaúčtovania je tu http://faq.mrp.sk/faq/Vizualny-syste...alny-system-66 účtujem podľa neho a je to ok..
    Ingrid Ondruskova jéééj...ďakujem krásne...idem študovať!!!!
      zbaliť

    Obchodný tovar z USA...postup účtovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.