Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru- uzatvorena dohoda o zvyseni kvalifikácie, co je pracovne volno?

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, som lekár, s mojím zamestnávateľom- nemocnicou som pri uzatvorení prac.pomeru podpísal dohodu o zvýšení kvalifikácie špecializačnou prípravou, v ktorej stojí, že ak zamestnanec ukončí prac. pomer pred zvýšením kvalifikácie, je povinný uhradiť náklady spojene so zvyšením kvalifik. -tie sú: náhrada mzdy za pracovné voľno vrátane odvodov, ..
Počas mojej práce som bol dohodou o dočasnom pridelení zamestnanca na výkon práce k inému zamestnávateľovi predelený na prácu v inej nemocnici, kedže moja domovská nem. nemala lôžkové odd., kde by som mohol nadobudnúť prax v danej špecializácii. Je toto obdobie pracovné voľno? Môžu požadovať vrátenie mzdy po ukonč. PP?
misoft Môj názor: Dočasné preradenie na iné pracovisko, k inému zamestnávateľovi so súhlasom/na príkaz pôvodného zamestnávateľa sa za pracovné voľno nepovažuje.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#f2651618
§55 ods.1,
V podstate - stále si bol zamestnancom u pôvodného zamestnávateľa, ktorý ťa dohodou preradil na inú prácu/iné pracovisko.
Takže - ak si aj vtedy si zvyšoval kvalifikáciu - preradením na iné pracovisko/ k inému zamestnávateľovi so súhlasom/na príkaz svojho zamestnávateľa si neukončil pracovný pomer z tvojej strany.
Takže - podľa mňa - nie si povinný nič nahradzovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukoncenie pracovneho pomeru- uzatvorena dohoda o zvyseni kvalifikácie, co je pracovne volno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.